Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Milyen orvost kell ezzel a...

Milyen orvost kell ezzel a problémával fel keresni? 20 éves lány vagy, 96 kilós… ami nagyon leterhel és elszomorít. A többit lent írom

Figyelt kérdés
Sose voltam vékony lány, de ilyen szinten se voltam elhízva, összegzésben nem eszem úgy ami magyarázat lenne erre az elhízásra. Étvágyam nem mindig van, reggelizni akkor szoktam mikor dolgozok (3 naponta) ebédre pedig pulyka vagy csirkemell salátával vagy rizzsel szokott lenni, délután egy egy narancs vagy alma szokott még lecsúszni. Mikor szabadnapos vagyok akkor az étkezésem annyiban változik hogy nem reggelizem. Szerintem elmondható hogy nem eszek össze vissza. De akkor mitől vagyok elhizva? A mozgás nehezemre esik mert faj mindenem, egyedül a séta megy. Más nem. Szeretnék egy kivizsgálását, hogy mi bajom van mert ez biztos nem normális. Esetleg egy olyan orvost aki írna fel nekem fogyasztó tablettát. Valaki segítene, hogy kit keressek fel ezügyben Budapesten?
jan. 22. 15:37
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Egyetértek a nyolcassal
jan. 22. 16:31
 12/23 anonim ***** válasza:
91%
#11 persze, h egyetértesz. Könnyebb azt gondolni, h nem lusta, hanem beteg vagy. Minden kövér ember ezzel próbál takarózni.
jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Te meg gondolom valami nagy edzőterem látogató lehetsz. Akkor tudhatnád hogy akiken nagy a súly felesleg azok nagyon nehezen tudnak mozogni, és személyi edző eszükbe sem jut!
jan. 22. 16:43
 14/23 A kérdező kommentje:
7-es: másfél havonta van vérzésem pár napig😔
jan. 22. 16:44
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

#13 nem járok terembe, nekem nincs rá szükségem, viszont több ismerősöm is fogyózott már és egyik sem magától meg az orvosoktól fogyott le, hanem a komoly életmódváltástól. Egészséges kaják ÉS testmozgás.

Unokatestvérem nálad jóval nehezebb volt, kb 150 kg és úgy kezdett el mozogni. Eleinte csak séta, aztán egyre több séta egyre gyorsabban és ahogy mentek le a kilók úgy lett gyorsabb a tempó és hosszabb a táv is. Kitartás kérdése, ami nem mindenkiben van meg. Pech.

jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológus, illetve ha nagyobb helyen laksz, obezitológus (elhízásszakértő), ő végigküld az összes kivizsgálásra. Ha van is hormonális hízékonyságod, biztos, hogy nem csak ezt a madárkaját eszed, amit itt leírtál. Édesség, üdítő? Azért naponta sétálj, ha első nap csak negyedórát, akkor annyit, de pár hét alatt érd el a napi 1 órát. Ha a lábad is fáj, akkor ortopédus vagy reumatológus.
jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
#7 vagyok, igen, endokrinológus, azért itt lehet hormonális gond is. A háziorvosodat cseréld le egy normálisra, aki beutal egy vizsgálatra.
jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
jan. 22. 18:18
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztó tabletta nem létezik, erről ne is álmodozz.


Ahogy írták fentebb, kezdj el kalóriát számolni, először csak simán számold össze, hogy mennyit viszel be (de rendesen mérleggel ám, ne csak becsülve), aztán ha így is érthetetlen számodra a dolog, akkor az adatokkal menj vissza az orvoshoz.


Közben kezdj el mozogni, ha csak sétálni tudsz, akkor sétálj, bár szerintem a kerékpározás is menne. De nem muszáj ám sétálva sétálni, csinálhatod azt is, hogy gyalog mész dolgozni (vagy csak egy-két megállóval hamarabb szállsz le a buszról), gyalog mész bevásárolni, kölcsönkéred a szomszéd kutyáját sétáltatni, vagy hétvégente elmész a diszkóba és táncolsz órákig.

jan. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Először próbáld meg a kalóriaszámolást. Elsőre ijesztőnek hangzik, de már nagyon jó appok vannak rá, tök egyszerű. Megadod az adataid, a célod és ki fogja számolni neked hogy mennyit ehetsz. Te pedig minden étkezésedet bevezeted. És ha csak a séta megy l, akkor sétálj minél többet, a te jelenlegi súlyoddal és erőnléteddel egész sok kalóriát fogsz égetni vele. Ha ezzel a módszerrel sem tudsz fogyni, na akkor érdemes orvoshoz fordulni. Addig csak úgy gondolod hogy kevés Kcal-t fogyasztasz, de ez csak egy benyomás. Csak akkor fogod tudni biztosan ha írod, mert nagyon apró dolgok is számítanak. Pl a reggeli kávét tejjel és cukorral iszod? Elrágcsálsz egy zacskó chipset vagy ropit filmnézés közben? Üdítőt iszol, vagy sima vizet? Teszel cukrot a teádba, nyomsz uzsira egy péksütit ha épp megéhezel, elfogadod a kocka csokit amivel megkínál egy kollégád...? Ezek egyesével apróságok, de mivel napi szintű dolgok, ezért elég sok felesleges kalóriát lehet így bevinni.
jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!