Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Milyen gyógyszert ajánlotok?

Milyen gyógyszert ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyan gyógyszer kéne amitől jobban menne a fogyás (sokat kéne leadnom). Lehetőleg vény nélkülit mondjatok.
2009. szept. 30. 18:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Kedves "kollega"!

Érdemes lenne elővenned a tankönyveidet,már ha léteznek,ugyanis egy két kijelentés erősen megkérdőjelezi ezt.A legégbekiáltóbb:6-7000 kcal naponta?

Tudod mit javaslok kedves "Kollega" egyél meg naponta 6-7000 kcal-t Te,és 1 hónap múlva írj,hány kilót híztál.

A geogle-be írd be/tankönyv híján/napi energiaszükséglet,fizikai aktivitástól függően kihozza az értékeket.Biotech:ki mondta,hogy csak sporolók szedhetik,talán az az ember,aki munka után majd mindennap elmegy a terembe edzeni,az nem sportol?

"Aki nem eszik,lefogy"Lefordítom:fogyás akkor következik be,ha kevesebb energiát viszel be,mint amennyit elhasználsz.Nem mondtam,hogy éhezni kell.Viszont ha tetszik,ha nem,kb 1000 kcal-t kellfogyasztania annak,aki fogyni akar.Persze,mint említettem fizikai aktivitástól függően.Arra,hogy a mesterem minősíted nem reagálok,nagyszerűbb Ő,hogy ilyen megjegyzésekkel szemben védenem kellene.A szakmai tudásomat illetően köszönöm,hogy elmondtad a véleményedet,a kritikán én mindig elgondolkodom,és építőleg hat rám.Mint most ebben az esetben is,túl sok embert fogyasztottam már le ahhoz,hogy az ilyen leveleket komolyan vegyem.Másrészt pedig kedves "kollega" sportember soha nem reagál így.Ja,és sportedző vagyok,nem sportoktató.Nyílván tudod a kettő közötti különbséget.

2009. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Még valami,olvasd el a hölgy feltett kérdését!

Recept nélkül kapható!!!!

Tehát gyógyhatású készítmény!

Megvan a kettő közötti különbség?

2009. okt. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne alázd magad tovább, minden mondatod hemzseg a butaságoktól.

6-7000 Kcal naponta?

Na ezt hol olvastad, mert én ilyet nem írtam.

Én 7-800 Kcal -t írtam, mint az életfenntartáshoz szükséges kalóriamennyiség.

Nekem ehhez nem kell Google, mert alapvető dolgokról van szó.

Nőknél a testsúly szintentartásához 38-40 kilokalória szükséges naponta testsúlykilogrammonként.

Ez átlagos mozgásmennyiség mellett értendő természetesen.

Itt egy kalkulátor, ami NEM sportolókra vonatkozik, hanem átlagemberekre:

[link]


Amúgy szoktam 6000 körüli kilokalóriát fogyasztani és ilyenkor is 17-18 % körül marad a testzsírom. Most 12, remélem mond valamit. (105 kiló a súlyom)

Természetesen senkinek nem ajánlom hogy 6000 -et fogyasszon, de a 2000 körüli kalóriabevitel egy jó kiindulási alap. (ez nyilván sok tényezőtől függ, valakinek ez sok, de adott esetben kevés is lehet)

A nemevéssel való fogyás felvetését egy "edző" részéről érthetetlennek tartom, és ez egyben megmagyarázza azt is, miért írtam szegény "mesteredről" illetlen dolgokat.


"sportember soha nem reagál így"

Sajnálom, ha úgy gondolod, hogy amit leírtam nem igaz, vagy nem tetszett neked a stílusa.

Sajnálom továbbá, hogy magyarországon ilyen alacsony színvonalú a szakemberképzés, bár nekem ezt sikerült elkerülnöm azzal, hogy egy nemzetközi szövetség hivatalos iskolájába jártam, így legalább nem kell magyarországon dolgoznom ebben az erősen felhígult szakmában.


"Recept nélkül kapható!!!!

Tehát gyógyhatású készítmény!

Megvan a kettő közötti különbség?"


Eltekintve a "lehetőleg" előtag kérdésben való szerepeltetésétől, szeretném ha megértenéd a gyógyszer és a táplálékkiegészítő közötti különbséget.

A "gyógyhatású készítmény" sem táplálékkiegészítő, de lehet gyógyszer.

Egy vitaminra nem írják rá, hogy "gyógyhatású készítmény"

Ezt írod a táplálékkiegészítőkről:

"ki mondta,hogy csak sporolók szedhetik,talán az az ember,aki munka után majd mindennap elmegy a terembe edzeni,az nem sportol? "

Ezt a kérdésed nehéz értelmezni, a válaszom annyi:

De. Az sportol ezért sportoló, ezért szedheti.

Sőt bárki szedheti, mivel nincs káros hatásuk, csak kérdés van -e értelme egy háziasszonynak 50 mg. B-6 vitamint szedni naponta....

2009. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%

Hogy ez a szakma erősen felhigult,annak Te vagy az ékes bizonyítéka.Azért én megnézném azt a 12 %-os testzsírt,105 kg mellett.Ilyen testfelépítéssel rendelkező ismerőseim ilyenkor rendszerint az edzőteremben tartózkodnak,és nincs rá idejük,hogy naphosszat ezen az egyébként hasznos oldalon lógjanak.

Illetve amikor edzőként dolgoztam,akkor sem volt sem időm,sem energiám a számítógép előtt ülni.A Te dolgod,de szerencsére ez a népes,és híg összetételű edzői gárda,amit a magyar iskola kinevel elég jól el van látva munkával és elfoglaltsággal.A kalóriát valóban elnéztem,mert sietnem kellett,az ok,de úgy gondolom,hogy egy ülő foglalkozású hölgy,akinek normál esetben 2000 kcal étrend a megfelelő,fogyókúra esetén 1000 kcal fogyasszon.Az a 6000 kcal pedig olyan mértékű túlzsírosodáshoz vezet,ami mellett lehetetlen az általad leírt testzsírszázalékot tartani.

Meglepő lehet számodra továbbá az,hogy nemcsak a vitaminokra írják rá,hogy gyógyhatású készítmény,hanem a hölgy által kért vény nélküli "gyógyszerre is".Ezek egyébként OGYI által ellenőrzött termékek,melyek nagy általánosságban gyógynövények felhasználásával készültek.Lásd:Herbafast.

A "kis nézetkülönbségünket" lezártnak tekintem,mert sem időm,sem energiám tovább folytatni.Egy gyesen lévő anyuka,10 éves edzői tapasztalattal,és jelentős versenyzői múlttal.

Ui:tapasztalatból mondom a magyar felsőoktatás viszont európai színvonalú,javasolnám esetleg a stílus csiszolására.Üdvözlettel egy KOLLEGA

2009. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
53%

Kedves gyesen lévő anyuka!

Tudod azért "érek rá" ilyenekkel foglalkozni, mert reggel 9-től este 10 -ig a termemben vagyok, ahol edzőként dolgozom, és többek között gyesen lévő anyukákat edzek, kicsit másképpen, mint ahogy ezt Te tennéd.

Mivel ilyenkor kevesen vannak, ezért ráérek internetezni is (tudod: laptop, wifi, ilyesmik vannak....már nem kell otthon ülnöm a sz.gép előtt)


A 6000 kilokalória elzsírosodáshoz vezet átlagembereknél, ez igaz. Erőatlétáknál 70-80 kilokalóriát kell alkalmazni testsúlykilogrammonként. Ezt sem én találtam ki, ez a hivatalosan elfogadott eljárás.

A legnagyobb súlyomat (117 kg.) alapul véve ez akár 8000 Kcal is lehet.

Ha láttál már testépítőt (mert nem szumós vagyok, ha esetleg arra következtettél volna) tömegnöveléskor, akkor tudhatod, hogy 2 óránként eszünk 1 teljes étkezést, rengeteg szénhidrátot és 1 kg. csirkemellet alsó hangon naponta. Emellett olyan 7-8 liter víz is lecsúszik természetesen.

Ezt csak azért írom, hogy mindenki lássa az összefüggést a kalóriafelhasználás és az aktivitási szint között.


Ami a vitaminokat illeti, most hirtelen 3 félét néztem meg itt a polcon, de véletlenül sincs ráírva olyasmi, amit Te állítasz. A következő szöveg van álltalában rajta:

"sportolók és nehéz fizikai munkát végzők számára készült élelmiszer. A termék nem helyettesíti a változatos, kiegyensúlyozott étrendet"

Itt van előttem a doboz, nem én találom ki.

Természetesen bevizsgált...


A stílusom csiszolásában pedig, ha nem haragszol nem fogom igénybe venni az "európai színvonalú" magyar felsőoktatást, mivel az ott tanított anyag szakmai részét már megtanultam és a klienseim számára ez az ami fontos.

De megnyugtatlak, nem volt még kifogás a stílusomat illetőleg sem. Például az "európai szintű magyar felsőoktatásban" a TF.- en végzett edző hölgynek is sok hasznos információval szoktam szolgálni, és neki van annyi önkritikája, hogy ne kezdjen el vitatkozni tök alapvető dolgokon.

Megjegyzem, az iskolámban is több TF-et végzett osztálytársam volt, például aktiv testnevelőtanárok és fitness, testépítő versenyzők.

További jó tanulást kívánok.

2009. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!