Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Ideális ez a napi szénhidrát,...

Ideális ez a napi szénhidrát, fehérje, zsír bevitel?

Figyelt kérdés

A kalóriabázis napi 53 g fehérjét, 132 g szénhidrátot és 35 g zsírt adott meg napi ideális bevitelnek. És napi 1200 kcalt eszek emellé, és napi 1-2 órát sportolok kb.

Szerintetek van amiből többet/kevesebbet kellene?

Előre is köszönöm!

(175cm/69kg/14L)


2016. máj. 2. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A fehérje nagyon kevés. A százalékozás nagyon hibás dolog, ha igen kicsi vagy igen nagy az ember kalóriakerete. A tested igényei grammban adhatók meg. Én ugyanannyi fehérjét eszem 1300 és 3000 kcal mellett is, mivel kb. ugyanannyira van szükségem... A zsír az alsó határon mozoghat, az lehet, hogy jó. Szénhidrátból pedig nincs rossz érték, maximum az adott egyednek vannak egyéni dolgai, jobban működik sok vagy kevés szénhidráttal, cukorbeteg, ilyenek. De van, akinek tökéletes a napi 10 gramm s van, akinek tökéletes a napi 1000 gramm.


Sport mellett nem ennék ilyen keveset.

2016. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ne olyan sportra gondolj, hogy minden nap, van amikor kihagyok napokat, de általában tornázok vagy elmegyek futni, de azt inkább hétvégente. Meg ugye a tesiórák, de az az alap dolog.

A szénhidrátot én jónak látom, meg a zsírt is, de a fehérjét nagyon kevésnek. Szerinted mennyi lenne az ideális?

2016. máj. 2. 20:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a fehérjére többet dob ki, a ch stimmel és zsírra is stimm, pedig én jóval kisebb vagyok nálad és a kalóriakeretem 1100kcal

A fehérjét jóval növelheted és picit a zsírt is, ha soknak érzed, vegyél le a ch-ból valamennyit

2016. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból mindegy, milyen a sport, 1200 kcal annyira pici a magasságodhoz, hogy kérdéses, hogy koplalás-e akár mindennemű mozgás nélkül... Ezt ugyan neked kell érezned, de nagyon takarékos szervezetednek kell lennie, ha ez nem koplalás a számára.


1,5-2 g felesleg nélküli testsúlykg-onként nem rossz kiindulópont a fehérjére.

2016. máj. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de 1400 felett én már nem fogyok, ha nem mozgok semmit.

Ha mozgok, akkor jó az 1400, de a mozgás sem mindennapos.

2016. máj. 2. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!