Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van akinek már sikerült a...

Van akinek már sikerült a 80/10/10 alapján fogynia?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a bevitt étel 80%-a szénhidrát , 10-10%-a zsir és fehérje?

2016. ápr. 29. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly elkezdtem és kb. 2 hónapig szépen csináltam. 3 kilót fogytam:). De mivel nem vagyok az a nagyon kitartó fajta ezért fel is adtam. Pedig jó volt, egyébként is imádom a gyümölcsöt..
2016. ápr. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aha, és a vitaminok? Azt ugye tudod, hogy 100% az egész? Meg azt is, hogy 80+10+10 az 100?
2016. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kwez123 válasza:
Biztosan van aki sikereket ért el vele, de ez az étrend nem egészséges senkinek. A testednek nagy része fehérje. Ha nem kap elég tápanyagot, akkor leépíti saját magát. (Az izmaidat emészted a zsírraktár helyett.)
2016. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha meg szeretnél szabadulni az izomzatodtól, akkor tökéletes. ;)
2016. ápr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok mozgás vagy gyors anyagcsere mellett megfelelő fehérjebevitelt adhat fogyáskor, egyébként pedig nagy butaság százalékozni, a test igényei grammban vannak.

Az én fehérjebevitelem mindig jó (nem túl kevés, nem túl sok), erre ügyelek (bár automatikusan is menni szokott), de százalékban hol 10, hol 20, a kalóriabeviteltől és kicsit az aktivitásomtól függően. Teljesen jó tud lenni a 10% fehérje, de nem 1300 kcal mellett... Bár van, aki viszonylag kevéssel tud akár izmot is építeni, én azért magasabb szinten mozgok.

Kevesebb, mint 5% fehérjével is lehet egészségesen fogyni, csak el kell égetni napi jópárkezer kalóriát mozgással...

A százalékok vajmi keveset mondanak.


Pusztán fogyni nyilván lehet, kalóriadeficit kérdése. Van, aki nagyon szenvedne és csak erőszakkal menne neki, de kevés étellel mindenki lefogy bármely étrenden.

Akinek passzol a sok szénhidrát s jóllakik vele, annak működhet a dolog.

2016. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerült is,fél év után garantált az inzulin rezisztencia.

Ez a módszer szöges ellentétben áll a természetessel.

A zsír a fehérje és a rost pótolhatatlan tápanyagok.

Ezeket fogyasztva fejlődött ki az ember.

A szénhidrát csak később került képbe,ezért nem esszenciális.

Ezért is van az hogy aki szinte csak szénhidráton él az előbb utóbb beteg lesz.

Diabétesz,elhízás,glutén érzékenység.

Szóval olvassál még egy kicsit a témában mielőtt kárt teszel magadban.

2016. ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már miért később került volna a szénhidrát a képbe? A gabona esetleg, de a gyümölcs valószínűleg mindig is a legegyszerűbben hozzáférhető tápanyag volt, kivéve a szélsőséges körülményeket. Zsírokból csak kétféle növényi zsír esszenciális, a többit megoldja magának a test. A szénhidrát inkább azért nem esszenciális, hogy ne dobd el a kanalat, ha nem eszel egy ideig, vagy nem a megfelelő kajához jutsz. A szükséges fehérjebevitel pedig alacsonyabb, mint amit a legtöbb ember ma megeszik. Nem mindenki testépítő.

Ettől függetlenül tapasztalatlanokat, fogyókúrázókat nem terelnék a 80:10:10 felé. Ettől függetlenül simán működhet. Az alacsony zsírbevitel miatt elvileg az inzulinrezisztancia sem fenyegeti őket, főleg ha van elég aerob mozgás, ami alapvető lenne az egészség megőrzéséhez.

Azért ha valaki fogyni akar, maradjon a minél változatosabb, kiegyensúlyozottabb étrend mellett. Ha nem akarunk kockáztatni, ne próbálkozzunk egyből a szélsőségekkel, főleg ne akkor, ha meg akarjuk szorítani a kalóriabevitelt.

2016. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!