Kezdőoldal » Fogyókúrák » Fogyasztószerek » Nem tudok már mit kitalálni,...

Nem tudok már mit kitalálni, folyamatosan éhes vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok, kb. 40 kilót fogytam az elmúlt években, viszont sajnos visszajött kb 20. Az a bajom, hogy ha eszem (akármit), akkor csak éhesebb leszek és egyszerűen nem tudok úgymond eltelítődni, vagy ha mégis, az csak 1-2 óráig tart. Amikor lefogytam, az magánéleti problémákra volt visszavezethető, mert szinte hetekig nem ettem vagy csak éppen, ekkor nem is voltam éhes. A problémám ott kezdődik, hogy mondjuk reggelire eszek valami hideget, viszont jön a főtt kaja ebédre és utána olyan éhes leszek, hogy azt elmondani nem tudom.

Próbáltam már fogyókúrákat, ezek hosszú távon nem váltak be, mozgást is próbáltam és nem tudom, mit lehetne tenni. Olvastam betegségekről, amik összefüggnek pl. a hormonrendszerrel, hogy az agyamban az éhségérzékelés rosszul működik vagy valami ilyesmi. Semmilyen ismert betegségem nincs.

Amikor jártam konditerembe, még éhesebb voltam (mondjuk ez nyilvánvaló, hiszen plusz energiára volt szükségem).


Nagyon el vagyok keseredve, mert azt érzem, hogy csomó dolgot megpróbáltam, de egyszerűen nem megy.


188 centi és kb. 120 kg vagyok.


Mit lehetne tenni? Gondolkoztam orvoson is, de nem tudom, milyen szakemberhez kéne fordulnom. Nem kioktatást szeretnék kérni.



2019. ápr. 23. 22:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy teljes kivizsgálás. Ha nem is érzed magad betegnek, túlsúlyosan elég jó esélyed van rá, hogy valamilyen egészségügyi problémád van.


Én ezeknek néznék utána:


- bélflóra állapota, összetétele! (Ez a legfontosabb, ettől függ az egész emésztés és az immunrendszer alapja is ez)


- hormonrendszer (főleg a pajzsmirigy hormonok)


- ételallergiák, érzékenységek (laktóz, kazein, glutén stb)


- vitaminhiány (főleg C, D, magnézium, szelén, jód, cink)


Az időszakos böjt (angolul IF) is esetleg jót tehet.

2019. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én őket ajánlom:

[link]


Nem olcsó, de még így is kevesebbe kerül, mint a magánorvosok, akikhez jártam. És profik! Mindent tudnak, amit a táplálkozásról, fogyókúráról, anyagcsere betegségekről tudni kell.

2019. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%

Nézz utána jobban, hogy ebédre az a főtt étel pontosan micsoda. Sok főtt ételnek magasa glikémiás indexe, és ennek az a vége, hogy gyorsan megéhezel. Apró változtatás is elég lehet, pl. a köret felét zöldségekre cseréled.


Orvosügyben első körben keresd fel a háziorvost. Egy sima vérvételből már sok probléma kiderül, utána a háziorvos tovább tud küldeni megfelelő kivizsgálásra. (Remélem nem riaszt el egy tűszúrás, de akkor is vedd magad rá valahogy, ha parázol, ez nagyon fontos dolog.)


(Ilyen össze-vissza éhséggel én is küzdöttem, azóta valahogy elmúlt, jobb lett, igaz, közben rákaptam a zöldségekre. De azért még mindig gyanús, pár hét múlvára van időpontom a laborba, akkor majd kiderül az igazság.)

2019. ápr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!