Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha folyamatosan ehes vagyok,...

Ha folyamatosan ehes vagyok, rosszul csinalok valamit?

Figyelt kérdés

Mindig is hatalmas etvagyam volt, nem nassoltam vagy ettem degeszre magamat, egyszeruen ehes voltam. A kornyezetem mindig azzal viccelodott, hogy annyit eszek, mint egy nagydarab ferfi. A sulyommal eddig nem voltak problemak, az utobbi fel evben viszont csak szemet kajakhoz jutottam hozza, igy felszedtem 4-5 kilot. Ezt szeretnem leadni. A kaloriabazison beallitottam celkent egy kellemes, heti fel kg-os fogyast. Foleg salatakat, turot, natur joghurtot, sovany husokat illetve reggel egy kis zabkasat eszem es termeszetesen csak annyit, hogy ne legyek ehes. Csakhogy kimerul a keretem, mielott jollakhatnek! Ma peldaul 1900 kaloriat vittem be es meg vacsoraig meg fogok ehezni. Persze megyek uszni meg sulyzozni, igy minuszban leszek, de akkor is soknak talalom. Nem birom felfogni, hogyan tudnak masok 1200 kaloriakon elni, en abbol ehen halnek. Pedig nem az van, hogy megeszem 3 csokit es ebbol kimerul a keretem, de fel ora mulva ehes vagyok megint, hanem tenyleg minosegi kajakat eszem, amikben nem teng tul a kaloria. Mit tegyek? Normalis ez?

22/L

170/65


2015. máj. 6. 17:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nyugi, az 1200 kcal-os étrendeket nem csak te nem érted.


De hát nekik így jó.. egészségükre.


Te a joghurttól és a zabtól valószínűleg könnyen megéhezel, mert felnyomják az inzulinszintedet. Talán a túró is. Ezeket én próba kedvéért lecserélném. Igazából nem olyan könnyű úgy összeállítani étrendet, hogy kalóriahatár alatt legyen, jó makrotápanyag arányokkal (ez mondjuk eleve változó, kinél mi a jó) de hogy olyan ételek legyenek amik étvágy szempontjából is kielégítőek. Szóval jóllakni, nem túl hamar megéhezni..


Talán ha napi 2-3 étkezést osztanál be, és az utolsó étkezés lefekvéshez közelebbi időpontban lenne akkor már nem éheznél meg este elalvás előtt.

2015. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Mire erdemes lecserelni ezeket az eteleket? A zabkasat azert eszem, mert a builder.hu-n irtak, hogy kell azert egy keves szenhidrat is. A turo (ami altalaban cottage cheese) es a joghurt azert kerult a kepbe, mert ezek olcso feherjeforrasok. Sajnos nincs keretem arra, hogy naponta 3x csirket egyek. Marad a tojas akkor, ami baromi unalmas egy ido utan.
2015. máj. 6. 19:21
 3/24 anonim válasza:

Fogyassz alacsony glikémiás indexű ételeket, ezekben lassabban felszívódó szénhidrátok vannak és ha ezeket eszed lassabban éhezel majd meg, tovább tart a teltségérzés. Ha pl éhes vagy és megeszel egy csokit, akkor az inzulinszinted gyorsan megnő, majd hirtelen vissza is esik, így aránylag hamar újra éhesnek fogod magad érezni. Ha viszont tegyük fel babfőzeléket ebédelsz, teljes kiőrlésű kenyérrel tök jól elleszel vacsiig, mert elnyújtott lesz az inzulinszint emelkedés és esés.

A szénhidrátbevitelre érdemes figyelni. Ne vond meg magadtól, inkább már akkor a zsírral spórolj. Sok rostosat egyél, gabonát, magvakat, gyümölcs, zöldség minden mennyiségben mehet. Így majd lassabban fogysz de mindenképpen jobban fogod bírni és ezzel együtt is lehet élni. A kalóriafelvétel és égetés aránya a fontos, sztem beteg dolog napi 1200 kalórián élni, nem is lehetséges hosszú távon. Egyél rendesen, este 6-7 felé durva kajákat már ne, de ha sportolsz is mellé nincs miért aggódni :)


[link]


ezt a cikket majd olvasd el nem tudom hallottál-e már róla de nekem tetszik

2015. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Es a kaloriabazison mi a kulonbseg a normal eletvitel es az ulo eletmod kozott? Honnan tudjam, hogy naluk mi szamit ulo eletmodnak es normal aktivitasnak naluk?
2015. máj. 6. 19:26
 5/24 anonim válasza:
Én is ilyen cipőben járok amúgy mint te, alaposan utána kell menni ha nem akar az ember sokat költeni, de normálisakat akar enni. Heti 2x belefér a csirke, mondjuk én menzán eszem és ott válogathatok, egész jó áron van. Felvágottat nem eszem, azért mert tuti GMO szója van benne, helyette én általában tonhalat veszek a sparban 3db van egybe csomagolva és nem vészes talán egy ezres. Amúgy meg lencsesalit lehet enni meg mindenféle idényzöldséget, gyümölcsöt. Szerencsére én szeretem azokat és tök jól elvagyok velük. Kenyeret is lehet enni, abból teljes kiörlésűt, én is joghurtot eszem gyümöccsel az nagyon fincsi. A cukrot kellene hanyagolni meg az üditőket (de az nekem már általában amúgy is luxus :D) meg a mekit, meg az ilyen szenny ételeket...
2015. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Masodik, koszi meked is. Gabonalat most kizarolag napi egyszer eszem, zabpelyhet, de hiaba magas rosttartalmu, nem lakat jol. A gyumolcsokre azt mondjak, fogyaskor csinjan kell vele banni. Akkor most ez igaz vagy sem?
2015. máj. 6. 19:29
 7/24 A kérdező kommentje:
Harmadik: a cukrot teljesen eltuntettem az eletembol, kizarolag steviaval edesitek. Szemet kajakat sem eszem, sot, a salatakat kifejezetten imadom, a paradicsom meg fuggoseget okozott nalam.:)
2015. máj. 6. 19:31
 8/24 anonim válasza:
Ezt én is hallottam és amúgy igaz. A gyümölcsökben fruktóz van. A fruktóz gyakorlatilag majdnem olyan mint a glükóz, annyi h ha sokat eszel belöle ugyanúgy zsírként raktározódik el mint a glükóz...
2015. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Te hogy bírod a steviát? Én is megpróbáltam de egyszerűen undorodtam az ízétől... :/ Nekem a xilit jobban bejön
2015. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kozben elolvastam a mediterran dietarol szolo cikket. En mar most is nagyreszt igy etkezem, csak kozben a kaloriakat is szamolgatom. Akkor nem is lenne ra szukseg, csak egyek amennyit kivanok? De ha tobblet kaloria van, hogy nem fogok hizni?
2015. máj. 6. 19:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!