Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miből lehet azt megállapítani,...

Miből lehet azt megállapítani, hogy az én szervezetem alapesetben hány kalóriát éget el egy nap?

Figyelt kérdés

Ez gondolom mindenkinél elég változó. Mi mindentől függ? Ha ez segít, leírom, hogy:

Nő vagyok

165 cm

57 kg

Ülő munkát végzek

Egyetlen testmozgásom napi másfél-két óra séta a kutyával, ezt leszámítva csak minimális lépcsőzés, futás a buszra.

Ezek alapján a puszta létezésemmel hány kalóriát használhatok el egy nap?

És még egy kérdés: a teában tényleg olyannyira nincsen kalória, hogy még 1 liter tea kalóriatartalma is nullára tehető?


2020. jan. 18. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak erre kalkulátorok, de ki is lehet kísérletezni. Én olyan 1700-at mondanék, de ez csak durva becslés. A tea víz egy kis fűvel ízesítve. Mitől lenne benne kalória? Persze ha megcukrozod, az más.
2020. jan. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2020. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

kaloriabazis.hu

kb. 1700kcal, mint #1-es írta

2020. jan. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan semmiből, napról napra is vàltozik. Kalkulàtorok nagyjàból tudjàk kiszàmolni magassàg, súly, kor, nem, aktivitàs alapjàn. De ezek nem veszik figyelembe a test hormonàlis vàltozàsait a bevitt tàpanyagok mennyisége, minősége, arànyai alapjàn. A kalkulàtorok nem tudjàk, hogy a testnek nem minden kalória egyforma, attól függően miből szàrmazik, màsképp hatnak a szervezetre.
2020. jan. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérj kölcsön egy napra valakitől egy okosorat ami számolja a kalóriát es pontos választ kapsz.
2020. jan. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérj kölcsön valakitől egy napra egy okosórát és megtudod a pontos választ.
2020. jan. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben: Mint az 1-ess írta, kalkulátor kb megmondja, legyen 1700 a kiindulási alap.

1-2 hétig eszel napi 1700 kcalt, ha nem változik a súlyod (kivéve pl mensi, az úgy tudom vizet köt meg pár napig pár kilót), akkor kb annyi lehet a napi igényed, ha csökken a súlyod, akkor emelj 200-300 kcalt és megint teszt 1-2 hétig.

2020. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!