Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyáshoz ezek az értékek...

Fogyáshoz ezek az értékek megfelelnek? (BMR, makrók, fogyás ritmusa)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A segítségeteket kérném. Neten találtam BMR számításhoz képletet, ami szerint kiszámoltam az aktivitásommal megszorozva, hogy nekem 1895 kcal a napi szükségletem, ami reális is.


Amilyen infókat használtam hozzá:

160 cm

28 év

80 kg

Nulla aktivitás


Ezen felül makrókra az alábbi adatokat alkalmaztam:

Fehérje 1,5-2 g/ttkg

Szénhidrát: 1-2 g/ttkg

Zsír: 0,2-0,5 g/ttkg


Ezek helyesek?


Mert ezek szerint nekem kell:

Fehérje:120-160 g

Szénhidrát: 80-160 g

Zsír: 16-40 g


Reális ez így?


Jelenleg olyan étrendet követek, ami az alsó határokhoz közelít, zsírból sajnos viszont a felső határon szoktam mozogni. 1300 kcal körül eszem, egészséges ételeket.


Ha jól tájékozódtam, akkor naponta 500-1000 kcal minusz lenne ajánlott,amiben benne is vagyok, viszont 7000-7500 kcal kell 1 kg zsír elégetéséhez, ami azt jelenti, hogy ilyen étrenddel nálam a várható fogyás kb fél kiló? Jó a logika? :D


Ti milyen hiteles forrásból nézitek meg az összetételét pl a húsoknak, zöldségeknek (ha nincs rajta címke, pl a piacon veszed)?


Nagyon szépen köszönöm ha elolvastad!


Üdv, egy kezdő életmódváltó hölgyemény :)



2020. máj. 25. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én kaloriabazis használom!
2020. máj. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jók a számításaid. Zsírból is ideális mennyiséget fogyasztasz. 30g alá nem ajánlott menni a hormonháztartás miatt. A deficitet pedig növelheted edzéssel, a magasabb aktivitás egyébként is kedvez az anyagcsere gyorsításának.

Ha ilyen fegyelmezetten csinálod a diétát, mint amennyire utánajártál nem lesz gond :) Hajrá!

2020. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a csomagolásokon lévő energiaérték a legpontosabb, de az is csupán becslés, mint minden. Kalóriabázis jó, de én találtam már hibát. Kevesebb fehérjét írt pl az egyik húsra, és úgy nem jött ki a kalória. (1g fehérje, és szénhidrát 4,1 kcal, 1g zsír 9,4 kcal). Ezt néha érdemes átszámolni, de nincs igazán komoly jelentősége, ha határok között mozogsz, szóval ha nem versenydiétán vagy, minden közelítés megteszi. Ha lassabban fogysz, csökkented a szénhidrátot az alsó határ felé, ha gyorsabb, akkor növeled (ez az izomveszteség miatt fontos, hogy zsírból menjen nagyrészt a fogyás).
2020. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat és véleményeket!
2020. máj. 25. 23:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyi fehérje, az 1.5-2g-ot szálkás tömegre értjük.


Nálad az 70-100g.


Zsír nagyon nagyon kevés, veszélyesen. Az a 16 g. Inkább 40-50g-ot vigyél be, a hormonháztartásodnak kell a zsírbevitel.

2020. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat!
2020. máj. 27. 10:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!