Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A BMR mit jelent pontosan?...

A BMR mit jelent pontosan? Hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy az az alapanyagcsere.

Azt írják, hogy az a kalória mennyiség, amit a test nyugalmi állapotban használ, ami az életfunkciókhoz kell.

Na de ez pontosan mit jelent?

- ha valaki egész nap alszik/altatásban van?

- vagy ha ébren van, de egész nap az ágyban fekszik és pl tv-t néz vagy olvas?


2020. júl. 25. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Alszik/altatásban van
Ébren van, egész nap fekszik az ágyban és tv-t néz
Egyéb
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az, amit a szervezeted alaphelyzetben a fenntartásához használ.

Az olvasás, tévénézés is csak közelíti, hiszen kimész a wc-re, eszel, az is jár minimális mozgással.

A BMR az az a felhasználás, amit a tested a működéséhez elhasznál. Szívverés, légzés, agyműködés, máj- és vesefunkciók.

2020. júl. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat 1-es, de még mindig nem értem. Megpróbálok másik példát írni.

Tegyük fel van két hasonló paraméterrek rendelkező ember (nem, kor, súly stb...).

Az egyik TÉNYLEG csak egész nap fekszik mert mondjuk be van gipszelve. Tehát nem mozog semmit, etetik őt, és pelenkázzák. Annyi az összes mozgása hogy pislog és lenyeli a kaját.

A másik ember szintén fekszik egèsz nap, de ő kijár wcre, használja a kezét evésre, tv kapcsolgatásra.

Ebből a két esetből akkor az első az, aki csak a BMR-t használja fel, nem? Hiszen a màsodik példa kb 50-100 kalóriaval többet használ el azzal hogy napi 5-ször felkel és elsétál a wc-ig meg a konyháig.

2020. júl. 25. 17:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. Kb erröl szól.
2020. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor mostmár értem!
2020. júl. 25. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!