Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudom kiszámolni a...

Hogyan tudom kiszámolni a saját főztöm kalória tartalmát?

Figyelt kérdés

Most ismerkedek a kalóriadeficittel és általában főzni szoktam. Ma kukoricadarás túrógombócot főzök. Hogyan tudom kiszámolni a kalóriát?

Laikusként arra gondoltam, hogy külön összeadnom a kukoricadara és a túró kalóriatartalmát, majd elosztom annyival, ahány gombócot készítek majd belőle. + a zsemlemorzsa, + a tejföl.

Ez így jó, vagy teljesen máshogyan kell?

Van különbség a nyers, illetve a főtt/sült ételek kalóratartalma között?



2021. jún. 24. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes, ha egyforma méretű gombócokat készítesz.


A másik lehetőség, hogy ha megfőttek a gombócok, akkor leméred az egészet egyben. Pl. a teljes étel tömege 735 g, és a fölhasznált alapanyagok kalóriatartalma összesen 924 kcal. Utána a kcal-t osztod a grammal, majd megszorzod annyival, ahány grammot ettél belőle. Például ha 350 g-ot ettél belőle, akkor a te adagod kcal tartalma 924/735*350 kcal. Utána még leméred a tejfölt, amit ráteszel, és hozzáadod annak a kalóriatartalmát.


De amúgy vannak erre programok is, azzal kicsit egyszerűbb. Egyébként ugyanezzel a módszerrel kiszámíthatod a készétel fehérjetartalmát, szénhidráttartalmát stb., csak bele ne zavarodj, mert akkor minden értéked grammban lesz.


Ha olajon pirítod a morzsát, azt ne felejtsd el hozzászámolni, meglepően sok kcal. Én úgy mérem, hogy a mérlegre teszem az olajos flakont mielőtt öntenék, lenullázom, aztán öntök, visszateszem, és akkor a mérleg negatívban mutatja, hogy hány gramm az olaj.

2021. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érthetően leírtad ezt nekem! Nagyon szépen köszönöm ☺️
2021. jún. 24. 12:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Röviden összefoglalva, kérdező, teljesen jó a gondolatmeneted. Csak ne felejts el minden alapanyagot hozzáadni.
2021. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!