Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha olyan egyszerű a fogyás...

Ha olyan egyszerű a fogyás képlete, hogy kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amennyit felhasználsz, akkor miért képtelen lefogyni az emberek pl. 10kg?

Figyelt kérdés
2022. jan. 23. 08:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Mert ennek ellenére nem figyelnek arra, hogy mit esznek, mennyit esznek és ez mennyi kcalt tartalmaz. Plussz nem elég egy kicsit kevesebbet bevinni, tegyük fel a napi szükségleted 2000 kalória, attól, hogy csak 1900-at viszel be nem feltétlen indul be a fogyás, valószínű 1500 nál fog csak elkezdődni.
2022. jan. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Meg mert az alacsony kalóriás ételek sokszor nem finomak. Én ki nem állom a zöldségeket, mégis rá kellett fanyalodnom diétákor és azóta is. Sokkal finomabbak a zsíros, szaftos húsok és a szénhidrát dús édességek. Erősen akarni kell, hogy a nem olyan finom, de diétás kaját egyed. Sok emberből meg hiányzik az akarat és lusta is.
2022. jan. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert kell egy kis idő, hogy az ember hormonrendszere is hozzászokjon a kevesebb kajához (vércukorszint szabályozása, éhség-telítettség hormonok), ami szokatlan - sok ember totál pánikba esik, ha hosszú évek zabálása után először éhségérzetet tapasztal, pedig ez átmeneti kellemetlenség.
2022. jan. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Mert a legtöbb ember zabálni szeret, emiatt jóval többet eszik, mint amire szüksége van. Még ha a föétkezéseknél vissza is fogja magát két étkezés közt rengeteget nassol és föleg erösen kalóriadús ételekböl.

2-es: ha neked a zöldségek nem finomak, akkor rosszul készíted el. Olyan van, hogy valakinek egy-két zöldségféle nem ízlik, de hogy mind az lehetetlen, annyira eltérö ízük van. MEgfelelö módszerekkel legalább olyan finomak, szaftosak, mint a húsok, csak jóval kevesebb kalóriát tartalmaznak.

2022. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem készítem annyira rosszul. Jól néz ki, jó illata van, de nem szeretem. Nyersen eszem meg őket legszivesebben (paprika, paradicsom, saláta, hagyma) vagy savanyúságban. Van, aki a húsok ízét nem szereti, vagy a leveseket, így lehet olyan is, aki a zöldségeket. Meg rengeteget kell belőle enni, hogy jól lakjak, ez miatt sok ételt megútáltam gyerekként.
2022. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Bocs, hogy még egy kicsit vitatkozok, de minden zöldséget rengeteg módon el lehet készíteni. Az 5-ös válaszod alapján feltételezem, hogy te 1-2 módszert használ általában.

De ettöl függetlenül jogod van arra, hogy ne szeresd a zöldségeket, csak nem kizárt, hogy más, teljesen szokatlan módon még neked is izlene.

2022. jan. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Nem az előző vagyok, de hadd jegyezzek meg én is pár dolgot:

Nem kell félni a zsírtól, kevés is eltelít belőle, ezért a szaftos húsok is simán beleillenek a diétás étkezésbe, sok zöldséggel.

Ha az ember egy kis időre visszavesz a szénhidrátdús édességekből, kevésbé fogja kívánni őket, és azt is meglátja, mennyire fejfájdítóan édesek. Utána a gyümölcsök is olyanok lesznek, mint a cukorka. Ez megszokás kérdése.

2022. jan. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

A magyar emberek berögzült evési szokásai borzalmasan rosszak. Ha étterembe megy, akkor elégedett, ha minél hatalmasabb adagot adnak. A szülők, de főleg a nagyszülők számára az édesség a szeretet kifejezésének egy módja, és ha a gyerek nem eszi meg a kedvenc süteményt, akkor nem szereti a nagyit, megy a sértődés. A magyar konyha nagyrészt egészségtelen, a sportoló ember önzőnek tartják és lenézik, hogy "ugrabugrával" tölti az idejét.

Ezekkel szemben a fogyás lemondásokkal, valamennyi megvonással jár. Nagyon okosan kell csinálni, hogy ne legyél éhes. Az eredmény nem jön azonnal, ráadásul akinek sikerülne is, azt is csak hátráltatja a diéta kultúra (ha megeszel egy kis csokit, már elcseszted az egész napot, egy bulin elfogyasztott pizzától rögtön visszahízol, stb). Az elérhető információk teljes ellentmondásban vannak egymással, pl hogy a szénhidrát hízlal vagy nem, szabad-e glutént, tejterméket, állati zsírt, reggelire gyümölcsöt enni vagy sem, stb. Egy kevésbé tájékozott és motivált ember ezt nagyon gyorsan feladja éa visszatér a káros szokásokhoz, mert azokat ismeri, egyszerűbbek számára.

Matematikailag egyszerű fogyni, de az ember nem gép.

2022. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem azokat, akik le akarnak fogyni, de nem tudnak, mivel én is egyszer közéjük tartoztam. 40 kg túlsúly volt rajtam, és persze, utáltam, ahogy kinéztem, és az egészséges súlytól is nagyon messze voltam, viszont annyira még sem volt meg bennem az elhatározás, hogy tegyek is ellene. Nem volt meg az akaraterő, motiváció, hiába szerettem volna vékony lenni, egyszerűen mégsem volt meg az akaraterő. Papíron pedig igen, könnyű a fogyás. Kevesebb kalóriát kell bevinni, ha valaki nem akar, akkor még csak meg se kell mozdulnia, és így is tud fogyni. Ez így tényleg roppant egyszerű, viszont maga az, hogy változtatni kell, odafigyelni, már nem ehet az ember azt, amit akar, és maga az, hogy ezt a változtatást élete végéig fenn kell tartani - ez nagyon sok embernek ijesztő lehet, meg aztán nem is veszik annyira komolyan. Rengeteg ember lefogy, aztán ahogy elérte a kívánt testsúlyt, visszaáll a régi életmódjára, és bumm a kilók rögtön visszamennek. Szóval na, tényleg életmódváltás kell ide, amit megpróbálsz örökké fenntartani. Ez az egyetlen mód a fogyáshoz, ez pedig sokaknak ijesztő lehet. Pedig abszolút megéri. Nekem is, egyik nap csak valami történt, és meg lett az elhatározás, az akaraterő, hogy lefogyjak. Azóta 43 kg mínusz. Egyetlen egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy feladjam. Sokkal jobban érzem magam a bőrömben, el sem tudom képzelni, hogy én valaha 40 kg-val többet nyomtam. Illetve jó étrendem van, meg minden, egészségesen próbálok étkezni, de mégsem vonok meg semmit sem magamtól, szóval igazából összességében azonkívül, hogy kalóriát számolok (amit már megszoktam), nem sokban változott az életem, viszont még sosem voltam ilyen boldog. Szóval igen, papíron ezt könnyű, de az akaraterő, az a legfontosabb. Én is, kb. 7 évig voltam túlsúlyos. Közben persze próbálkoztam mindenféle buta diétával, meg minden, de mindig feladtam. Végül pedig 7 év után lett elég akaraterőm, elhatározottságom, és sikerült elérni a célomat.
2022. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább, mert lefogyni hosszú idő. Legyen mondjuk 7500 kcal egy kg zsír lefogyásához szükséges kalóriadeficit. Ha napi 500 kcal-val eszik kevesebbet a teste szükségleténél - ami már lemondással és odafigyeléssel jár - akkor a 10 kg leadása kb 150 napig, azaz majdnem egy fél évig fog tartani.

A legtöbb embernek nincs annyi akaratereje, hogy ennyi ideig kitartson. Max 1-2 hónapig lennének hajlandóak odafigyelni, és utána térnének vissza az eredeti elhízást okozó étrendjükhöz, életmódjukhoz.

Ez az, amiért már-már közhelyesen szajkózzak sokan, hogy egy rövid diéta nem fog működni, életmódot kell váltani a valós és tartós fogyáshoz.

2022. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!