Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor létezik a raktározá...

Most akkor létezik a raktározás vagy sem?

Figyelt kérdés
Néhány helyen azt írják, ha nem eszel eleget akkor a szervezet raktároz minden egyes bevitt kalóriát, hízni fogsz. Máshol azt írják, nem létezik ilyen. Most akkor mi az igazság? Össze vagyok zavarodva.
2022. aug. 4. 08:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem létezik raktarozó üzemmód. Ne Nők Lapja cikkeket olvasgass, hanem tanulmányokat és kutatási anyagokat.
2022. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Attis( Tanulom magam) egyik videójában hallottam, illetve ezen az oldalon is többször olvastam.
2022. aug. 4. 08:55
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Az éhen halt emberek túlsúlyosok voltak? Egy darabig tud raktározni a tested, de előbb utóbb muszáj lesz a tartalékhoz nyúlni. De a drasztikus éhezések nem a legegészségesebbek.
2022. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Se Attis YouTube csatornája, se a gyakorikerdesek.hu nem tudományos forrás. A tudományos források (metaanalízisek, vizsgálati kivonatok, stb.) egyetértenek abban, hogy a raktározó üzemmód egy nem létező, kitalált baromság.
2022. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem létezik. Olyan viszont igen, hogy az alacsony bevitelhez alkalmazkodik a tested és hiába éhezel egyre jobban, egyre kevesebbet fogysz. Ezt az alkalmazkodást úgy képzeld el, hogy állandóan fáradt leszel, hullik a hajad, megáll a ciklusod, a második emeletre sem vagy képes felmenni... Nem egy jó dolog, nem érdemes eszetlenül fogyózni.
2022. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha azt érted alatta, hogy lassul az anyagcsere, kisebb mozgási vágy, kevesebb izomzat, ha eszel, akkor jóval többet tudsz megenni, farkaséhes leszel és falni fogsz; akkor igen, létezik raktározás. A szervezet életben akar maradni, ezért éhezéskor tartalékol, ahogy tud, amint táplálékhoz jut utána, egyből mindent megtesz azért, hogy sokat vigyen be. A koplalós diéták következménye ezért lesz hízékonyság.
2022. aug. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem létezik, de az igaz hogy lelassul az anyagcsere es kevesebb kaloriabol fog funkcionalni a test. Es igy a deficit mar nem lezs deficit, tehat hiaba ezsel nagyon keveset, nem fogysz
2022. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Lényegében igen.

A testünk úgy működik, hogy Ha huzamosabb ideig koplalva próbál fogyni az ember, a szervezete idővel adaptálódik a kisebb energiabevitelhez, és lelassulhat, megállhat a fogyás. Akkor is ha még sok a felesleg.

A szervezet túlélő üzemmódra áll át, próbálja fenntartani magát, ami nem olyan fontos, azzal lehetnek is problémák. Nekem pl nagyon hullott a hajam, menstruációs zavarok is léptek fel, folyton fàztam, volt ismerősöm akinél termékenységi problémàk adódtak stb stb.

És Ezért is szoktak kudarcba fulladni az ilyen kísérletek, mert èpeszű ember nem képes állandóan éhezni,( maximum azok akiknek beteg az agya, pl anorexiások). Aztán idővel az ember besokall, és ha ilyen kiéhezett állapotban elkezd újra normálisan enni, zabálás nélkül is simán visszahízik, akár többet, és gyorsabban is mint amit lefogyott.

Ez a jojóeffektus, és a fogyni vàgyók többsége beleesik ebbe az ördögi körbe.

Elég csak megnézni hogy itt ki hány kcallal akar nekiállni fogyni , ilyen 1200- 1600 és társai, netto éheztetik magukat.

2022. aug. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%

Nem kezdi el raktározni, amit beviszel, hiszen az kell neki mind az életbenmaradáshoz. De visszafogja az életben maradáshoz szükséges tevékenységeket, amennyire csak tudja.


Pont úgy kell elképzelni, mint egy háztartás bevételi és kiadási oldalát. Ha csökkentik a fizetésem, nem kezded el félretenni az egészet későbbre, hiszen enni, lakni kell valahol stb. Viszont elkezded a kiadásainak visszafogni. Kevesebb mozi, kevesebb ez-az. Na a test is visszafogja a saját kiadásait. Ha BMR alatt eszel, akkor elkezd ahhoz alkalmazkodni, amíg tud.

2022. aug. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom miért pontoztátok nullára a 8-ast (nem én vagyok), abszolút így van, ahogy mondja.
2022. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!