Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi lenne számomra az...

Mennyi lenne számomra az ideális kalóriamennyiség ilyen adatok mellett?

Figyelt kérdés
Több kalkulátort is néztem és a barátaimmal is beszélgettem, és nem értünk egyet. Ti mit gondoltok, mennyi lenne az ideális minimum és maximum kalóriamennyiség, amennyit ehetek, hogy lassan, de biztosan fogyjak, mondjuk heti 0.5-1kg-t. Adataim: 170 cm, 99kg, 35 év, ülőmunka.

#kalóriaszámolás #minimális kalória #maximális kalória
2023. jan. 25. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem írtam be kalkulátorba, gondolom már megtetted, de 1800-2000 legyen meg.
2023. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Heti max. -0.4-0.5kg a reális (-500kcal/nap)


Férfi vagy nő?


Mennyire aktív az ülőmunkán kívül? (Gyalog jár, biciklivel, vagy autó/busz?)


Mit sportol/edz?

2023. jan. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nő. Tegyük fel, (mert a baráti "vita" is amennyire lehet, le lett csupaszítva), hogy home office irodai munkát végez és nem jár sportolni sem. A napi otthoni jövés-menés van benne, némi takarítás, ilyesmi.


1800-2000 kcal (1-es válaszoló) gondolom ezt a maximum kategóriának írtad, nem a fogyási zónának.

2023. jan. 26. 04:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vagy nem sajnos, de nem sokat. Pontosan azért, mert ülő munkát végzel és nem csinálsz semmit.


Törekedj arra, hogy legalább a napi 10.000 lépés legyen meg és 1600-1800 kalória között simán ehetsz így.


De, ha 0 mozgás van (márpedig az ülő munka melletti néha néha járkálás és takarítás az 0 mozgás) akkor beírod internetbe, hogy TDEE calculator, beírod az adataid, és ott kiadja.


Nagyon fontos: BMR (alapanyagcsere) alatt huzamosabb ideig (márpedig a 99kg-oddal ez a fogyás huzamosabb idő lesz) SOHA ne egyél, mert egészségügyileg tönkre teszed magad.


Egyébként pedig, mi nem tudjuk mennyit kell enned, Te sem tudod mennyit kell enned, és senki az ég világon nem tudja megmondani így saccra, hogy mennyi kalóriát kell bevinned.


A kalória kalkulátorok is csak egy becslést adnak. Kezdj el X kalóriát enni, majd 2 hét múlva nézd meg, hogy változott-e a súlyod. Ha a 2 hét után nem vagy elégedett az eredménnyel, mert nem fogytál, akkor csökkents 100 kalóriát. (Pl napi 1800 helyett napi 1700 kalória)


Ha ez sem, akkor megint csökkents. Így a legpontosabb és így tudod csak megállapítani a dolgokat.

2023. jan. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos jótanács. Sajnos a konkrét választ nem adtad meg, csak hogy próbálgassam. Értem amit mondasz, és tényleg, hasznos, amiket mondasz, de mint a leírásban is írtam, egy társasággal vitáztam erről és kíváncsi lettem volna, hogy milyen _konkrét_ tól-ig határokat írtok.
2023. jan. 26. 08:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

1532

Mondjuk függ attól, hogy hány kg a cél és mennyi idön belül

2023. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia én holnap lesz 2 hete hogy elkezdtem diétázni. 165 cm magas vagyok súlyom 2 hete 93,8kg volt ma reggelre 92 kg. Elhagytam a fehér lisztet, cukrot. Biztonsági őrként dolgozom így ülő munkát is végzem de közbe azért van mozgás meg van sokszor a napi 10 ezer lépés. Mellete sétálok szabadidőmben. Csalán teát és zöld teát iszom délelőtt,és sok víz. Nekem is először 1900 kalóriát számolt ki az app. De most már kevesebbet eszek.
2023. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

5#

Pont ez a lényeg, hogy nem lehet ezt meghatározni.


Mondhatok tól-ig határt, de az legalább annyira hiteles, mint amikor Schobert Norbit fogadod meg magadnak személyi edzőnek. Semennyire.

2023. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

1888-2033 kb a fenntartása annak, hogy ülsz:

[link]

(ez az oldal sok különbözô egyenlettel kiszámolja, majd az átlagukat is kiírja)


ebbôl levonsz 500-at, az 1388-1533, azzal fogysz 0.4-0.5kgt hetente.


ennél kevesebbet ne egyél.


ha ennyitôl nem fogysz, nagy vszínûséggel rosszul számolod (hamar összejön +500 kcal, fôleg cukros folyadékokból (100% gyümölcslé is, kóla is! az a pár evôkanál olaj a tükörtojás alá, vagy marék kesudió is 50-100 kcal!)


grammra érdemes lemérni minden kaját és folyadékot is (kivéve víz, nyilván), legalább pár héten keresztül, míg belerázódsz, de akár évekig is mérheted, sokan úgy csinálják


saját magadat ne naponta mérd, leggyakrabban 2-3 naponta, mindig ugyanakkor (reggel), ürítés után, evés ivás elôtt.

és csak hetek múlva nézd meg, milyen irányba halad.

ha ingadozik: ms excel -> trendvonal rajzolása, vagy chronometerben vezesd a súlyod a kaja mellett, és ott lesz a grafikonon trendvonal is.

vagy: nem egészséges kajákat eszel


kisebb eséllyel még pár százzal kevesebbet kell enned, mert kevesebbet éget el a szervezeted, ezt majd kitapasztalod


még kisebb eséllyel valami emésztési / hormonális gondod van, irány az endokrinológus



+ azt azért tudd, hogy ha edzesz hozzá, akkor többet eszel, és nem leszel annyival éhesebb.

ha nem edzel, kicsit szerencsejáték, hogy honnan fogysz. nôknél sokszor gond, hogy pont onnan fogynak ahonnan nem akarnak, na abból az egyiket izommal lehet pótolni, a másikat meg sehogy, genetika/hormonok határozzák meg hogy nézel ki vékonyabban.


attól, hogy edzel, nem fogsz úgy kinézni, mimt egy szteroidozó, ettôl nem kell félni.



sok szerencsét!

2023. jan. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrétan a szám érdekel csak, és mellőzni akarod a tényt, hogy ezt így konkrétan ezt így nem lehet meghatározni ennyiből, akkor én tippre 1600 kalóriát mondanák, szerintem azzal jó ütemben tudnál fogyni. Viszont szerintem az 1700-1800 is rendben lenne, szóval azzal is tudnál szerintem fogyni, csak azzal nem biztos, hogy meg lenne a heti fél kiló, hanem csak kevesebb. A minimum pedig.. hát szerintem 1400 alá nem érdemes menni, mert szerintem éhes leszel.
2023. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!