Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez reális lehet hogy 1400...

Ez reális lehet hogy 1400 kcal mínuszba tudok lenni, mint amennyi a javasolt napi max bevitel, úgy hogy nem koplalok, nem éhezek?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem kalóriát számolgatni, és általában nap végén még ennyi mínuszba vagyok, a maximum ajánlott kacaltól.
2023. febr. 7. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Kérdés, hogy meddig?
2023. febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, hogy te nem érzed, hogy éhezel, de a szervezeted igen.


Nagyon megfogod bánni, hogy ekkora deficitben vagy. Nem most, hanem később. Konkrétan már az 1000 kalóriás deficit is éhezés.


Szóval, de koplalsz.

2023. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Miből gondoljátok ezt?


Mielőtt elkezdtem volna kalóriát számolni, még abban a parában voltam, hogy lehet nem elég jó a diétám.


Amúgy a napi 4-5x-i étkezés meg van, és azt se mondhatom hogy madár adagokat ennék. Ahogy mondtam nem éhezek, nem koplalok, energiaháztartásom is szuper, tök energikus vagyok.

2023. febr. 7. 18:48
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

"Amúgy a napi 4-5x-i étkezés meg van, és azt se mondhatom hogy madár adagokat ennék."


Ez kevésbé hihető....hacsak nem egy nagy halom zöldség mindegyik (ami amúgy jó, mármint sok zöldség, csak a hatalmas deficitet fogod megbánni, de nagyon). De mindegy, valószínűleg úgyis elszámolod vagy valamit félreértettél, pláne, ha már régebb óta csinálod.

2023. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

DE, ismétlem, koplalsz.

Az, hogy te napi 4-5x eszel az lényegtelen. De most őszintén, 4-5x eszel, körülbelül 1200 kalóriát, vagy még ennél is kevesebbet.

Milyen adagokat eszel?

5x eszel, az körülbelül 230 kalóriás adag (feltéve, ha 1200 kalóriát eszel, ezt nem tudom pontosan, de szerintem még 1200 sincs, ha tényleg 1400-zas a deficited).


Ha legalább ilyen szarul eszel és koplalsz, akkor nem egyszerűbb ezt az orbitálisan kevés kalóriát úgy elosztani, hogy pl 2x eszel? 2x egyél legalább viszonylag nagyobb adagot, mert ezzel az 5x-i étkezéssel szerintem max ~200 kalóriát eszel adagonként, ami nevetséges mennyiség, még a madár adagnál is kevesebb.


BMR (alapanyagcsere) alatt nem eszünk, mert egészségügyileg káros.

Koplalsz, éhezel, (ismétlem, hiába nem érzed és nincs éhségérzeted, de a szervezeted ettől még koplal) később kialakulnak egészségügyi problémák is.

Netán mentálisan is a padlón leszel, evészavar, testképzavar.

Sok sikert, nagyon jó úton jársz! :)



Ennyi idiótát, már ne haragudj meg a kifejezésért, de nem tudom szebben ezt mondani..

2023. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Leírnád, hogy ez konkrétan hogy jön ki? Mert ha jól számolsz, akkor vagy koplalsz, vagy annyit edzel, mint egy élsportoló, esetleg nehéz fizikai munkát végzel. De inkább az a gyanúm, hogy rosszul számolsz, vagy te, vagy a készülék, ami a kalória felhasználást méri.
2023. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt használtam, de nekem gyanús hogy fals eredményeket hoz ki, ugyan is egyáltalán nincs ilyen szélsőséges helyzetekről szó, mint amiket ti vizionáltok.

2023. febr. 7. 19:16
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Valószínűbb, hogy rosszul számolsz.


Milyen keretet adott meg a bázis? Milyen súlyhoz, célhoz?

2023. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem elég egy kalória számláló alkalmazás vagy honlap. Tudnod kell, miből mennyit ettél, és nagyjából tisztában kell lenned fejből is az ételek, élelmiszerek valós kalória tartalmával, hogy ki tudd szűrni a hibás értékeket.
2023. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

186cm

93kg

férfi

közepes fizikai munka

napi 1 óra kardió torna


Ezekkel a maximális ajánlott bevitelem 3404 kcal.

2023. febr. 7. 19:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!