Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kevesebb grammnak érezzük...

Kevesebb grammnak érezzük amit megeszünk, mint amennyi valójában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tényleg sokkal kevesebb adagnak vagy grammnak érezzük a megevett ételt, mint amennyi valójában?



2023. febr. 17. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát én nem tudom, hogy ki az, aki grammra pontosan meg tudja mondani az elfogyasztott étel tömegét "érzés" alapján, de nem igazán értem a kérdést.
2023. febr. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem, ez adott személytől, és adott helyzettől függ.


Aki anorexiás, vagy már jóllakott, az minden gramm ételt soknak érez, aki meg nagyon éhes, az érzetre kevesebbnek éli meg az adott mennyiséget, mintcamennyi valójában.


Ez olyan, mint amikor egy szomjazó ember a sivatagban bármit megtenne azért hogy vízhez jusson, ellemben egy tengerben fulldokló meg azért adna hálát ha megszabadulhatna minden csepp víztől :)

2023. febr. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem érzi GRAMMRA a megevett ételeket, amit érez, hogy jól lakott-e vele vagy sem.

Ez meg rengeteg körülménytöl függ, mit eszik, milyen módon elkészítve, hogyan eszi, stb

2023. febr. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Azt hiszem, megértettem, mit akarz kérdezni: a kalóriaszámolás kezdetekor a legtöbb ember rádöbben, hogy sokkal több ételt eszik, mint amennyit gondolt volna. De itt föleg nem a súly a lényeges, hanem a kalóriamennyiség meg az összetétel.

Ilyenkor veszik észre, hogy az "alig ettem pár falatot "kalóriában nem is kevés, föleg, ha több zsiradékot is tartalmaz.

2023. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Én tuti!
2023. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Igen. Ezért nem működik az, amikor valaki saccolja a mennyiségeket a kalóriaszámoláshoz.


Amikor valaki azt írja, hogy de ő számolja és 1200 kalóriával nem fogy, akkor 90 százalékban ez a baj.

2023. febr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Én semmiféle "grammot vagy adagot" nem szoktam "érezni", amikor eszem...
2023. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!