Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehetséges fogyni anélkül...

Lehetséges fogyni anélkül hogy állandóan méregessem a kaját?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet úgy fogyni hogy "érzésre".?

Tehát ha pl. Este éhesen fekszem le akkor tuti fogyok?

Ezt kell elérni?

Nincs kedvem mindent méregetni, meg kalkulátorokat használni.


2023. febr. 20. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

"lehet úgy fogyni hogy érzésre.?"

Ha szerencséd van, akkor kalóriadeficitben vagy, és igen. Ha nincs szerencséd, akkor nem fogsz fogyni.

"Este éhesen fekszem le akkor tuti fogyok?"

Nem.

"Nincs kedvem mindent méregetni, meg kalkulátorokat használni"

Akkor nem is akarsz lefogyni. Miért olyan nehéz letölteni egy ingyenes kalóriaszámláló alkalmazást, meg beszerezni egy filléres kínai konyhai mérleget, és egy-két hónapig írogatni az étkezéseidet? Néhány perc. Világos, hogy nem a világ legkényelmesebb dolga, de nem is kell örök életedben ezt csinálnod.

2023. febr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriaszámláló alkalmazásba csak beírod az étel nevét és a mennyiséget. Egy csomó kész étel benne van, pl nem kell a marhapörköltnél külön hagymát, húst, zsírt, stb. számolhatni, hanem beírod, hogy 150g marhapörkölt. Persze nem is olyan pontos, mintha összetevőnként mérnéd, de pár hét után, a súlyod változása alapján tudsz korrigálni. Pár hétig kell méregetni, aztán meg tudod becsülni az ételek mennyiségét.
2023. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Elvesztettem a súlyom több, mint 29%-át úgy, hogy soha, semmit nem mértem, és ettem, amikor megéheztem. Méregessen, meg matekozzon, aki önmagától nem elég okos/erős...
2023. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de azis lehet hogy tok folosen szenvedsz. Lutri. Egy darabig nem art sztem merni aztan mar ranezesre is tudja kb az ember
2023. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Lehetséges fogyni anélkül hogy állandóan méregessem a kaját?"


Méregesd az elégetett kalóriákat! Sport, mozgás, aktivitás, lift helyett lépcső, busz helyett séta (legalább néhány megálló), vagy tömegközlekedés helyett kerékpár!


Így sem zabálhatsz korlátlanul, viszont egy normális adagú és összetételű étrenddel is kalóriadeficitbe kerülhetsz. Főleg, ha elkezdenek épülni az izmok, ami önmagában többet fogyaszt, mint a mindenhová cipelt zsír.

2023. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha még sosem méregetted akkor nem. Tapasztalattal igen.

Óriás testtudat kell hogy figyeld a tested hogy mikor mennyire és mire éhes. Főleg ha valaki elhízott, annak ilyen nincs, ki kell alakítani.

Egy hónapoot minimum kéne méregetni hogy megtabuld, mekkora számodra egy adag reggeli ebed, vacsi stb

2023. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Végülis nem kell méregetni, ha eddig híztál, akkor tudod, hogy eddig túl sokat ettél. Egyél kevesebbet, ha nem változik a súlyod, akkor még egy kicsit kevesebbet. Azért jó méregetni, mert vannak meglepetések, mondjuk csak bekapsz egy marék mogyorót, nem is gondolnád, de már be is vittél mondjuk 400kcal-t.

Sajnos nem mindenki olyan szerencsés, mint a 3-as 12 danos Shihan.

2023. febr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát ha annyit sem tudsz megtenni hogy napi 3 percet erre szánsz az életedől, akkor szerintem lvára nincs meg hozzá a motivációd... gyakorlatilag a legegyszerűbb része a fogyásnak az hogy bebszod 2 perc alatt kalkulátorba amit ettél.
2023. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer lefogytam így, de akkor tényleg nem nagyon ettem kb csak havi egyszer magas kalóriatartalmú ételt és sokat futottam. Én sem vagyok oda a számolgatásért, akkor még nem is volt okos telefonom. Most számolok, ez azért jobb, mert legalább látom hogy ehetek még xy dolgot, amit szeretek, de nem javasolt, ha fogyni akarsz
2023. febr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vannak közelítő módszerek, pl. hogy fél tányér zöldség, negyed tányér hús, negyed tányér szénhidrátdús köret. Nézz utána. Ha nem jön be, akkor számolsz.


Ami az éhséget illeti, az lehet nem megfelelő összetételű, de kalóriatöbbletes étrendtől is.


Ha nem eszel finomított szénhidrátot és húst, sajtot, aszalt gyümölcsöt, olajos magot stb. csak mértékkel, működhet mérés nélkül a fogyás. Finomított szénhidrátok nélkül nejem egész megbízhatóan működik az éhségérzetem, esetleg a tej tudja összezavarni.

2023. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!