Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem veszi el a motivációt a...

Nem veszi el a motivációt a naplózgatás?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a kalóriabázist, hogy könnyebben tartsam számon a napomat. Régebben vezettem egy darabig az étkezési naplót füzet formájában, de nem mindig volt időm, vagy épp elfelejtettem írni, és kész káosz lett az egész. Rövidesen a diétát is feladtam, mert a szigorú naplózás totál elvette a kedvemet tőle, egy idő után kötelező nyűgnek éreztem.

Félek, hogy az applikációval is így járok. Nektek hogyan megy a dolog?



#kalóriabázis, evési napló, diéta
2023. máj. 30. 20:19
 1/6 Flagstaff ***** válasza:
100%
Nekem nem veszi el, de én szeretek ilyesmivel bíbelődni. Tegyél még egy próbát, de ha nem válik be a naplózás, ne erőltesd, nem való mindenkinek. Kérj segítséget dietetikustól, van megoldásuk ilyen helyzetre is.
2023. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Ne csak étkezési naplót vezess, hanem edzésnaplót is!
2023. máj. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vette el a kedvem. Mindig voltak elúszós napok, akár azzal, hogy nem írtam be, akár azzal, hogy túlettem. Emberek vagyunk, hibázunk. Másnap visszatértem a normál rutinomhoz és kész.
2023. máj. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 NTBS ***** válasza:
100%
Nem veszi el.
2023. máj. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, én sem szeretek naplózgatni, habár nagyon hasznosnak tartom. Sokkal jobban tudtam követni a változásokat, és egyértelmű volt a tendencia. Viszont borzalmasan impulzív, és szétszórt tudok lenni, szóval a fegyelem naplózás téren nálam kb egy hónapig szokott tartani. Az étrendet ettől függetlenül tartom, az valahogy soha nem volt megterhelő. Ha elbizonytalanodom, akkor visszavezetem a naplózást egy hónapra, annyi idő alatt is kiderül, ha elrontok valamit, korrigálom, és megint elfelejtem, amíg újabb korrekció nem kell. Szóval szvsz, ha nem vagy alkalmas erre, ne vedd a szívedre, hogy nem tartod sokáig. Főzésnél számold a kalóriákat, oszd be x napra, legyen 1-2 könnyen összerakható egytál ételed, amiről tudod mennyi (számomra ez pl a zabkása 🤷🏼‍♀️) és kész.
2023. máj. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:

Kalóriabázisnál meg is értem, hogy szenvedsz. Akkor már inkább Yazio, vagy bármi, amiben van vonalkódolvasó. Ha tudsz letölteni tavaly augusztusi vagy azelőtti MyFitnessPal-t, az szerintem a legjobb, csak ne update-eld (későbbi verziókban átrakták a vonalkódszkennert a prémium opciók közé).

Vagy a másik verzió, hogy írsz magadnak étrendet x hétre, és azt használod körbe-körbe. Így előre ki van számolva minden. Nem túl változtatos, de tapasztalatom szerint sokkal egészségesebbre ki lehet hozni az étkezést, és nem kell folyton gondolkodni, hogy mi legyen a kaja, ez vagy az belefér-e. Illetve nem fér bele a nasi, a "nincskedvemeztenni".

2023. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!