Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi valójában a kalóriaszük...

Mennyi valójában a kalóriaszükségletem?

Figyelt kérdés
158 cm magas 35 éves nő vagyok. Jelenleg sajnos 72 kiló. Nem voltam mindig ekkora,de terhesség,gyerekek,az élet meg minden..na meg el is hagytam magam. De tenni akarok ellene. A problémám,hogy több kalória számolós oldalon is kiszamoltam a szükségletem,de elég nagy különbséggel adott ki értékeket. Melyik kalória számolós oldal adja ki a legmegbízhatóbban az értéket? Ne olyat írjatok légyszi hogy egyek 1200at pl...kíváncsi lennék tényleg mennyi a szükségletem,abból majd számolok,mennyivel kevesebbet tudok reálisan is hosszú távon tartani.
2023. júl. 4. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

A kaloriabazis.hu elég reális értékeket ad meg, ha nem túl nagy heti fogyást vagy túl rövid idöt adsz meg a célsúly eléréséhez. Ha heti fél kg körüli értéket írsz be, akkor az tartható és nem túl kevés vagy sok.

Az 1200 kcal még egy 150 cm 40 kg nönek is irreálisan kevés, az gyakorlatilag koplalás, tartós eredményre nem lehet számítani.

A te paramétereiddel minimumnak - ami a szervezet alapmüködéséhez kell - 1530 kcal-t ad meg, ez alá menni nem javasolt.

2023. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos az összes kalóriakalkulátor pontatlan és nem adja vissza a pontos kalóriaigényed. Sőt, gyakorlatilag semmi sem tudja ezt meghatározni.

Gondolj bele, hogy tudná egy program kiszámolni a pontos kalóriaigényed? Sehogy. Ezek csak nagy átlagok, de lehetnek köztük szórások.


Napi 15km-t sétálok, heti 5 súlyzós edzésem van (170cm, 70kg, férfi). Ilyen aktivitási szintre 3000 kalóriát írnak a kalkulátorok súlytartáshoz. E helyett 2300 kalórián tartom a súlyom.


Azt javaslom, hogy 1200 kalóriát semmiképp se vigyél be. A legfontosabb szabály, hogy BMR (alapanyagcsere) alatt nem eszünk soha. Ez a te esetedben ~1400 kalória. Ennyit mindenképpen eléget a szervezeted már csak azzal is, hogyha egész nap mozdulatlanul fekszel az ágyban.


Gondolom nem csak fekszel az ágyban egész nap, hanem járkálsz ide-oda, főzöl, házimunka, stb. Ezek a dolgok mind-mind hozzájönnek ehhez az 1400 kalóriához, szóval ez az 1400 kalória is a nagyon minimum, amit be kell vinned 1 nap.


Én így látatlanban úgy, hogy nem tudom a napi aktivitásod, 1800 kalória köré lőném a szintentartásod.


De, a legpontosabban úgy tudod meghatározni, hogy X kalóriát eszel 2 hétig. Ebben a 2 hétben minden reggel méred a súlyod (lehetőleg felkelés, mosdó után, nagyjából ugyanabban az időpontban) és hetente átlagot vonsz. Ha azt látod, hogy átlagolva csökken a súlyod, akkor nagyszerű, folytasd ezt a kalóriabevitelt. Ha nem csökken a súlyod, de nem is nő, akkor ez a szintentartásnyi kalóriád, de innen már pofonegyszerű a történet, mert csak ebből kell elvenni kalóriát. (értelemszerűen, ha pedig nő a súlyod, akkor sok lesz a kalória)


Azt ajánlom, hogy ne indíts nagy deficittel. A nagy alatt itt az 1000 kalóriás deficitet értem. Ez koplalás kategória. A szintentartásod - 500 kalória tökéletes. Ezzel havi 2kg-ot fogsz tudni leadni (az elején több is lemehet, de az csak víz, salakanyag, stb lesz). Havi 2kg tökéletes ütemű fogyás, és a legfontosabb, hogy tartható.

2023. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Kevés. Egyél kevesebbet, de azt egyenletesen elosztva, hogy ne legyen üres a gyomrod. Nassolást abba kell hagyni, rendszeres testmozgást kell végezni. És persze ajánlatos egy laborvizsgálatot elvégeztetni, mert cukorbetegség is állhat a háttérben.
2023. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,kettes különösen,hogy ilyen alaposan és részletesen kitérél rá!

Aktivitás nem sok van az életemben,könyvelő vagyok,egész nap ülök. Igaz,biciklivel megyek a munkába (20 perc összesen) és hétvégéken is szoktunk tekerni a gyerekekkel. Ennél többet nem avllalok be,ismerem magam,ha muszáj az edzés,nagyon hamar abba hagyom, az életmó váltást meg nem lehet ideig óráig. Én meg nem csak elfogyni akarok,de megtartani is. Úgyhogy ez van,de én a kevés kis szabad időmben inkább olvasok. :) A számok nyelvén viszont érték, a kalória számolás ezért is lesz jó. Enni kell,akkor meg már számolom is. Nassolast tényleg abba kell hagynom. Egy hete vezetem miket eszem,és megdöbbentő,mennyi kis pluszt lehet bevinni egy egy túró rusival,két kocka csokivel, egy darab plusz vajas keksszel a kávé mellé...de mikor ezeket pár nap múlva elhagytam és elkezdtem számolni is...na nem szaporítom a szót,de nagyon hamar át lehet lépni azt a kb 1800 kalóriát. Az a legdurvább az egészben hogy nem is kivanasbol eszek sok mindent hanem megszokásból. Ideje a tetteknek.

2023. júl. 5. 08:03
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszed nekem, hogy egyetlen egy izmos, szálkás fitt férfi vagy nő akár testépítő sem számolja a kalóriákat? Mert teljesen felesleges. Magasabb fehérjebevitel, alacsonyabb szénhidrát és zsír. Tudod mik az egészséges ételek, elkezded azokat enni. Ha nem fogysz, akkor kicsit csökkented a mennyiséget. Ha nem sportolsz amivel ugyebár rengeteg kalóriát lehet elégetni, akkor csak úgy tudsz majd fogyni ha már egészségtelen mértékre csökkented a kalóriabevitelt, kvázi koplalsz. Utána meg visszajön majd az egész amit leadtál. Sportos kinézetű emberek nem véletlen sportosak. Azért sportosak mert sportolnak. Sport nélkül max "kisebb darab" lehetsz. A mérleg kevesebbet fog mutatni így is ha csak az számít.
2023. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"Sport nélkül max kisebb darab lehetsz." Köszönöm,pontosan ez az amit akarok,nekem ez elég.😊 Fene sem fog olyat csinálni életvitelszerűen amit utál. Believe me,35 évesen már tudom,mit szeretnék az életem részévé tenni,mit nem,az edzés nem az. Kirándulók,sétálok,biciklizés,néha úszni is megyek. Ha kedvem van. HA kedvem van. Ha balnabol már csak delfin leszek is,nekem tökéletes.
2023. júl. 5. 16:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ilyen életmóddal (az enyém sem különbözik, először azt hittem én írtam ki), nem fogsz durva kalóriamegvonás nélkül fogyni. 1600-1800 bevittelel meg se fog moccani a súlyod.

[link]

Itt írd be az adatokat. Ehhez az aktivitáshoz az 1,1-es szorzó illik, de max. az 1,16 (tapasztalat is).

Fél kiló heti fogyáshoz így ír 1000 kcal-t, ami nyilván tarthatatlan.

1400 kcal bevitellel havi (!) fél kiló várható.

2023. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 nem gondolnám,hogy nem fogyok,ha az eddigi kb 2500-3000 helyett (egy hétig vezettem mit eszek,úgy,ahogy eddig ettem) elkezdek kb 1800at enni. Pár napja már ennyit eszem,nem tarthatatlan,a nasira kell figyelnem. Persze majd később lehet lejjebb kell ezt is vinnem . Egyelőre már nem puffadok annyira mint eddig, a közérzetem már most is jobb. Meglátjuk mi lesz .
2023. júl. 6. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

3000-rel havi 4 kilót híznék konstans.

Megint csodához van szerencsénk.

2023. júl. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ez van. Két hétig írtam mit ettem,nem változtattam semmit. A legkevesebb napon 2200 volt,a legtöbbön 3100. Egyébként van egy 3000 négyzetméteres telkunk, benne sok veteményes,meg van 30 tyukunk is amiket én is el szoktam látni. Nem vettem mozgásnak,de valszeg az,hogy majdnem minden nap "kapirgalok" a kertben azért mozgás.
2023. júl. 6. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!