Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez a napi kalória/mikro,makro...

Ez a napi kalória/mikro,makro tápanyag kalkulátorok mennyire megbízhatóak egyébként?

Figyelt kérdés
Konkrétan olyan mennyiségű fehérjét, kalóriát hozott ki amivel fogyni szerintem fixen nem tudnék, de még bevinni sem ennyit. Igaz elég magas túlsúlyom van, de akkor is valahogy durvának tartom hogy ilyen 3300-3500 kalóriát ír heti 4x1 órás edzés mellé.

2023. aug. 23. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Semennyire sajnos.

Ezek csak becslések.


Egyél X kalóriát 2 hétig, ebben a 2 hétben mérd a súlyod és vonj heti átlagot. Ha elégedett vagy, akkor folytasd, ha nem, akkor változtass.

2023. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, melyikről beszélünk. Ha a Yazióról, a Myfitnesspalról, vagy mondjuk a Kalóriabázisról, akkor ha jól állítja be az egyén az adatai alapján, akkor remek. Ha valami noname szarról, akkor jó eséllyel már nem annyira remek. Egyébként ma már elég könnyű jó és megbízható kalória- meg makrotápanyag számoló alkalmazást találni. A mikrotápanyagokat én nem keverném ide, hiszen napi szinten jönnek ki új kutatási eredmények, amelynek mindegyike más és más bevitelt tart optimálisnak adott vitamin, ásványi anyag vagy nyomelem szempontjából.
2023. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a kalóriagurut használom, de kb. ugyanolyan mindegyik. Hajszál pontosan egyik se fogja tudni neked megmondani, de ad egy támpontot. Ugyan így a napi kalóriabeviteledet sem tudod tűpontosan belőni.
2023. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Sajat magadnak, bmr-bol es aktivitasi szorzobol szamold ki. Gymbeam odlalan van sziper bmr kalkulator. Azt allitsd be a kaloriabazisba vagy guruba vagy ahol vezeted a kajanaplot.


Az aznapi sport aktivitast sose add hozza kulon a keretedhez. Az a megszozott bmr-ban mar benne van

2023. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Igazából az a gond, hogy eddig nem mozogtam túlságosan, de mivel elég nagy súlyfeleslegem van így valószínűleg sokkal több kalóriát is égetek el, ha megmozgatom lehet ezért is ír ilyen nagy értéket, meg hát persze semelyik nem 100% pontos. Én anno úgy vettem észre, hogy a 2000 kalória körüli érték amivel fixen, de edzéssel lehet még a 2500 is, de majd kitapasztalom akkor.
2023. aug. 24. 00:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!