Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Olajos hal kaloriáját hogyan...

Olajos hal kaloriáját hogyan számoljam?

Figyelt kérdés
Leöntöm róla az olajat,és a maradékot is leitatom papírtörlővel mielőtt megeszem. Ez esetben mennyi kalóriát számoljak,gondolom ami a konzerven van,az olajjal együtt lenne értendő? Mondjuk,ha a töltő tömeg 105 gramm, akkor 105 gramm adott típusú natúr halat számoljak? Köszi a választ.

2023. aug. 25. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Mérd le az egész konzervet úgy ahogy van, önts le róla az olajat/itasd fel.

És nézd meg mennyivel mutat kevesebbet a mérleg és vond ki az olaj kcalját belőle.


Vagy olyan halat vegyél ami natúr lébe van.

2023. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne olajos halat vegyél, hanem natúrat.
2023. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mérd le a maradékot a leöntés, itatás után. Vesd össze a nettó tömeggel, ami hiányzik, annyi olajat levonsz. Szerintem ez elég pontos lesz.


Én emiatt szoktam paradicsomos vagy mustáros halat venni.

2023. aug. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Ez legyen a legnagyobb bajom az életben.
2023. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát mivel az olajat magába is szívja a hal ne a natúr értékével számolj. Nem tudod úgy felitatni azt. Vegyél halat sós lében. A töltőtömeggel számolj szerintem mindenképp , akkor semmiképp nem rontod el a kalóriakereted, amit leöntesz is kb max 30kalóriával kevesebb, de inkább fölé lőjj, mint alább. Az olajat amugysem ennéd meg úgy, de mivel abban ázik a hal nem érdemes a natúr értékkel számolni, ez alatt azt értem, hogy 20g tonhal natúr sós lében nem egyenlő 20g tonhal olajban kalóriaértékével, akkor sem ha leöntöd róla. De egészség szempontjából nyugodtan öntsd le, viszont a konzerv értékével számolj inkább
2023. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Nyilván nem esós leves tonhallal számol, hanem az olajos halon megadott adattal. Kiszámolja, mennyi olajat szedett le, és annak a kalóriatartalmát levonja. A töltő tömeg igazából mindegy.


Például, ha 170 g hal+olaj van a dobozban, kivedzem, leöntöm az olajat, leitatom, marad mondjuk 120 g. Tehát 50 g jött le, ami gyakorlatilag csak olaj.


Akkor a dobozon megnézem, hogy 170 g termék mondjuk 700 kcal és 80 g olaj (100 g-ra ami meg van adva, azt 1,7-tel szorzom). Az olajból levonok 50 g-ot, a kcal-ból pedig 50x9-et, azaz 450 kcal-t.


A pontatlanság csak annyi, hogy ami lejött, az nem teljesen tiszta olaj, kis víz, haldarab lehet belekeveredve, de azt már nagyon nehéz lenne mérni külön.

2023. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"ami a konzerven van,az olajjal együtt lenne értendő"

Én is ezt hittem, de nem! A halban van annyi zsír, amennyi a táblázatra ki van írva.

2023. aug. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, és ezt mire alapozod? Ha pl. olyan halat veszel, ahol azt írják a táblázat fölé, hogy lecsepegtetve értendő, vagy töltő tömegre, ott oké. Ha meg az van, hogy nettó tömegre, az olajjal együtt van. Ha nem írnak semmit, akkor szerintem a nettó tömeg, tehát olajjal együtt a default.
2023. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!