Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 2024.12.01.re sikerülhet?

2024.12.01.re sikerülhet?

Figyelt kérdés
1200kcaloriat eszek naponta akkor sikerülhet 60kgra lefogynom ?heti egy kilót fogynek hetente jelenleg 121kg vagyok.
2023. szept. 20. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1200 kcal neked most iszonyú kevés, hamar éhezésbe menne a szervezeted és kb 2 honap gyors fogyas utan egy grammot nem fogynal es csupa egeszeguhyi bajod lenne.


Ha normalis kcal defixittel egeszsegesen eszel akkor realisan sikerulhet.

Az elejen kb 20

200 kcalt kellene enned, 2100at. Ezt 105-110 kilosan lehet csokkenteni 2000-2100ra. 90 korul 1900 magassaga.

Eleg lesz az 1400 kcal ha mar 70 kilo korul vagy.


Az elso kb 30 kilot le tudod adni 9-11 honap alatt. A tobbi idoben a maradekot. 60 nem biztos de 70re biztosan le tudsz menni addig.

Sok sikert es kerlek ne csinalj hulyeseget(1200 kcal). Az nekem is keves fogyashoz 70 kilosan. Minden bajom volt tole mikor azzal prpbalkoztam.


Javaslom bejegyeztetni haziorvosnal a sulyodat hogyha mutet kellene boreltavolitasra akkor tb finanszirozott is lehessen. Javaslok elotte fotokat csinalni furdoruhaban Javaslok lassan fogyni hogy kevesbe logjon a bor es kiegesitesnek cinket szedni.

Javaslok meg nem csak kardio hanem erosito es izomepito edzest hogy ne csak lefogyj hanem formas is legyel.

2023. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Amíg nem vágsz bele csak elmélkedsz és kérdéseket irogatsz ki addig nem fogsz egy dekát se fogyni. Sajnos ezt két évig csináltam én magam is.

Nem elmélkedni kell hanem mostantol (nem holnaptol) gyokeresen megvaltoztatni a jelenlegi eletmodot es jo sok tudast magadba szivni kaloriarol, rostokroL, feherje forrasokrol, vitaminokrol, okostányérról. De lefokepp mar az uzsonnat egeszseges eletmodba illoen elfogyasztani.

Hajrá

Ha nem kezded el akkor hidd el decemberben fogod azt kerdezni hogy ha 130 kilo vagy jovo decemberig lemehetsz e 80ra. Es egyre novekszik a suly

2023. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nope. Nekem 40kg volt 1.5 év, még van 20kg de hidd el az a 130kg nem 1 év alatt ment fel neked se
2023. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem elméletileg akkor is sikerülhetne, ha nem 1200 kalóriát ennél. Fölösleges az 1200 kalóriához ragaszkodni, mert jó vége annak nem lesz. Viszont tapasztalatból, ekkora súlyt nagyon megterhelő leadni lelkileg, mindegy mennyi kalóriát eszel. Nem fogod tudni az elkövetkezendő másfél évben minden nap tökéletesen csinálni egyhuzamban a kalóriadeficitet, és ezért is hülyeség ilyen konkrét célt állítani. Belefogsz fáradni, nem könnyű ezt megcsinálni. Az biztos, hogy jövő decemberre jó sok kilót letudnál adni (ha nem 1200 kalóriát eszel), viszont fölösleges konkrét x súlyt kitűzni célként, mert abba az ember belebetegszik, ha kényszeresen fixen ilyen nagy dolgot elakar érni x napra.
2023. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1#

"Az 1200 kcal neked most iszonyú kevés, hamar éhezésbe menne a szervezeted és kb 2 honap gyors fogyas utan egy grammot nem fogynal es csupa egeszeguhyi bajod lenne."


Ez érdekelne egyébként, hogy miért így van? 1200 kalória valószínűleg végig deficitet eredményezne nála, akkor miért ne fogyna 1 grammot sem? (tényleg érdekel, mert sosem értettem ennek a hátterét)

2023. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

#5 röviden es egyszerűsítve azért mert az alap alapanyagcsere szükseglete alatt van bőven. Ha a test tartósan csak annyi energiát kap akkor elkezd ahhoz adaptalódni. Tehat ha 1600 kcal lenne az alap szükséglet (ami lélegzéshez, szervek működéséhez, egész napos fekveshez kell) és hosszú ideig csak 1200at kap, alkalmazkodik. Ezt úgy kell elképzelni hogy 1200 kalória lesz egy idő után amiből a test funckionál. Ez egyreszt egészségtelen. Másrészt amíg 1600on is bőven fogyna az ember de 1200at eszik és hozzászokik akkor már 1200on epphogy fogy vagy rosszabb esetben annyi lesz a súlytartási kalóriája. Elkezd a test kevesebb eneegiabol mukodni.

Onnan pedig ha hirtelen 1400at eszel (ami az eredeti 1600nál még mindig kisebb) akkor azzal hizninfogsz. Hisz a tested atallt arra hogy eleg minimum 1200

2023. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, bakker, 60 kilóról beszélünk, ne akarj 14 hónap alatt leadni ilyen sokat. Meghízni sem ennyi idő volt, ugye?

Heti 0,5 kg fogyás az egészséges, ami havi 2, esetleg 3 , ha nagyon beindulsz az elején. Számoljunk 3-mal, akkor 3x14= 42 kg, ennél többet ne akarj gyorsan lefogyni, mert komolyan megterheli a szervezetedet, ráadásul nehezebb kitartani, ha túl keveset eszel.

Adj legalább 2x ennyi időt magadnak!

2023. szept. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!