Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Na most ebben akkor mennyi...

Na most ebben akkor mennyi kalória van?

Figyelt kérdés

[link]


Az oldalon (és mindenhol máshol) 350 kalória van írva. A csomagoláson viszont 198 kalória van. (az oldalon nem látszik, de rendeltem, és annyi van rajta)



febr. 8. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg ugyanerre 320

[link]


Szorozd fel a makrókat és nézd azt.

Feherje x4.1 +

Szenhidrat ×4.1 +

Zsir x 9.3 = ennyi kaloria van benne

febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A linkelt weblap szerint 355kcal/100g
febr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a linkelt weblap szerint 355 kalória, de tessék, itt van egy kép, magáról a csomagról: Ez onnan van, amit linkeltem, annyi különbséggel, hogy a 355 kalória helyett 198 kalória van benne.


[link]


1#

Ha összeszorzom a makrókat, akkor jól jönnek ki a számok. 4,9*9+21,8*4+15,9*4 = ~198


De, ha a linkelt oldal számait szorzom össze, akkor is


87*4= ~350

febr. 8. 19:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal számolj ami a csomagoláson van. Az a legbiztosabb. A honlapon siman lehet hogy csak copy pastetel toltik ki hasonlo temrekrol
febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a csomagoláson lévőt kell irányadónak venni. Nem is értem magamat miért nem tűnt fel, hogy ha egyszer ez KORPA , akkor nem lehet benne annyi energia mint a zabpehelyben.


#2 voltam

Másik dolog legközelebbre, hogy meg lehet nézni más gyártók termékeit, hogy azok mit írnak. Ilyen brutál eltérésnél hamar megválaszolódik a kérdés (akkor is ha a csomag fotóján esetleg nem lehetne elolvasni)

febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
25%

Ez a +/- 40 kalória nem érdemi különbség.

Ez nem atomfizika, simán lehet az egyik termékben több, a másikban kevesebb kalória, de a nagyságrend hasonló.

febr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
6-os: a különbség mennyi szerinted a 350 és a 198 kcal között??? Mert hogy nem 40, az egyértelmü!
febr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Az európai szabvány szerint a rosttartalomra kell 2 kcal-t számolni grammonként. Az egyiknél beleszámolták, a másiknál nem.


De hogy ez érdemben számítson, annyi korpát kell enned, hogy tuti hasmenésed lesz és onnantól kb mindegy is.

febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Ja és a szénhidrátból az európai szabvány szerint levonjuk a rostot, az USA-ban meg nem, de sokan USA adatokat használnak.
febr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Írtam a weboldalnak, és visszajeleztek, hogy elírták a dolgokat, és a csomagoláson lévő adat a helyes.


Ha a rost értéket is beleszámoljuk, akkor sincs egyébként 350 kalória.

Ha számít a rost értéke, akkor ~290 kalória. De a csomagoláson a rost értéket nem számolják így jön ki a ~198

febr. 9. 13:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!