Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tippeket , tanácsokat írnátok?

Tippeket , tanácsokat írnátok?

Figyelt kérdés

Elkezdtem tudatosan táplálkozni, naponta 2 litert inni minimum. 1500kcal-t viszek be egy nap. Egy héten 5x sétálok 4,5 km-ert. Plusz kemény másfél órás ( judo) edzésem van 2x 1 héten.


Brutálisan testképzavarom van, úgy érzem mintha ellenék hízva


Na most tudni kell hogy én vékony voltam mindig is, tavaly ilyenkor kezdtem el hízni mivel elkezdtem sokat enni ( lelkileg padlón voltam eléggé, nem volt kivel megbeszélni a dolgokat, nagyon magam alatt voltam) . 56 kilóról felmentem 65re .


Nyáron elhatároztam hogy változtatni fogok, elkezdtem naponta 2 liter VIZET inni, fehérlisztet is kizártam ( pékáruk, kenyerek ) . Teljes kiőrlésű kenyeret szoktam fogyasztani, ha úgy van, de ezt sem mindig. Sok tojást, túrót, fehérjepudingot , húst, zöldséget , halakat, gyümölcsöt fogyasztottam, aztán december elején édesapám elvitt biorezonanciára mivel egyre több pattanásom lett ( szám körül, homlokon állkapcsomnál és ilyen gyulladtak). Ki is derült hogy mitől : tejtermék illetve tojástól . Felhagytam ezekkel is mivel a bélflórámnak , emésztésemnek nagyon nem tett jót, pattanások el is tűntek. Úgyhogy még jobban odafigyeltem/ figyelek hogy mit viszek be.

Egész jól megy ez, viszont vannak olyan napok mikor lecsúszik egy kis gyorskaja, de belefér a napi szükségletbe.


Most kicsit kitérek a testemre, én nekem V alakom ( szélesebb a vállam mint a csípőm, nem annyira de azért látszik) , van rajtam felesleg bőven . Legtöbb a derekamon van, és ezt utálom a legjobban ugyanis nem tudok felvenni semmi olyan ruhát mert olyan hülyén nézek ki benne hogy az már bűn. Belső combom is van, hátamon is van , hasamon is , karomon is.


Elkezdtem 3 hete inni kombucha teát ami nagyon jó , 2x iszok egy nap, ebéd előtt meg vacsi előtt.

Jelenleg 62 kiló vagyok de ez változó szokott lenni voltam 61,6 -9, de volt olyan hogy nap végére 62,8 . Reggel meg megint 61-62.


Igazából most mennék majd edzőterembe , mert nagyon rám fér, elakarom tűntetni a zsírt. Fehérjeport is veszek kiegészítésként de olyat ami nem tejsavós, de megjegyzem hogy elsőként a fehérjét húsokból , zöldségekből vinném be és a maradékot meg porból. Márcsak az a kérdésem , hogy összesen mennyi fehérjét vigyek be egy nap ?


És milyen edzéseket csináljak, amitől formásodom, fogyok zsírból , és nem az lesz hogy oda erősödöm méginkább. Hallottam hogy a súlyzós edzések nagyon jók de én félek hogy még jobban odaerősödök ahova nem kéne.


Köszi a segítséget, aki ír privátba megköszönöm! Egyébként 18 éves lány vagyok



febr. 24. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
A napi fehérje kb. 120 g legyen fogyás alatt. A zsír nem az edzéstől fog lemenni, hanem a kalóriahiánytól. Izmosodástól nem kell tartanod fogyás közben.
febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%

Egyél kevesebbet, attól biztos fogysz. Ha nem fogysz, egyél mégkevesebbet.


Fehérje bőven elég neki napi 70g. Nem kell a világ összes fehérjéjét megenni, attól nem fogy az ember, csak fingósabb lesz. Fehérje épp úgy mint a cukor, 4kcal/gramm!

febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
ÉS milyen magas vagy??? :D Mert ez azért elég lényeges infó. Nem mindegy, hogy 173 centihez vagy 60 kiló, ami tökéletes vagy 159-hez.
febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

90 gramm fehérje bőven elég. 1.6gr (

* kg -n többet a test nem is tud hasznosítani.

Olyan nincs hogy formásodsz de nem erősödsz mert mindkettőt az izomnövekedés okozza. De ott nem leszel kivérebb ahova izmosodsz, csak formás.

Erősítő edzéssel tudod elérni tehát saját testsúlyos, súlyzós, pilates stb

febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2

A fehérjét nem azért esszük ilyenkor mert fogyni akarunk tőle, hanem mert nem szeretnénk izmot veszíteni. :) És én nem is fingok tőle. :D


Kérdező, a lényeg hogy kcal deficitben legyél. Nekem az a javaslatom, hogy tölts le egy kalóriaszámoló appot (Yazio, Kalóriabázis, Myfitnesspal...) és kezd el használni, csak kövesd az utasításokat.

Én az 55 kilómhoz 120g fehérjét fogyasztok egy nap és sokat edzem. Kardió és saját testsúlyos erősítő edzéseket csinálok itthon. Egyelőre még többet kardiózom, mert még le szeretnék adni két kiló zsírt és kalóriákat az égeti jobban. Ha az meg van, akkor az erősítő edzésekre fogom helyezni a hangsúlyt, és akkor kezdek el majd terembe is járni, mert fel szeretnék szedni pár kiló izmost, de azt kcal deficitben nehéz.

Az nem derül ki milyen magas vagy, így nehéz megmondani hogy valóban szükséges e fogynod. Mondjuk amúgyis nehéz, mert a zsír-izom arány a lényeg....

febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!