Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Yaizo jól állapítja meg a...

Yaizo jól állapítja meg a makrókat?

Figyelt kérdés

163 cm 85 kg nő vagyok(már 7 kg lement).


Yaizo szerint 1701 kcal-ra van szükségem.


Szénhidrát 83 g

Fehérje 83 g

Zsír 55 g


Biztos, hogy ezek jók így? Elég kevésnek tűnik.



febr. 28. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Több hiba is van.

1. Olyan 1200 kalóriára van szükséged naponta, ha fogyni akarsz, kivéve persze, ha egész nap nehéz dobozokat pakolsz, vagy minden nap 1-2 órát sportolsz.

2. Az általad írt makrók olyan 1160 kalóriát adnak, nem 1700-at.

3. A fehérjét kb. 100-ra állítanám be.

Szóval az én ajánlásom: 100 g fehérje (400 kcal), 45 g zsír (400 kcal), 100 g szénhidrát (400 kcal).

febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is úgy éreztem vannak itt hibák...
febr. 28. 18:32
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Jesszus, ne hallgass elsőre, 1200 kalórián éhezni fogsz... Egyelőre még jó az 1700, később lehet csökkenteni, de akkor sem 1200-ra.
febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nyugi 3-as abban nem fogok. De a makrók reálisabbak amiket ő írt. :)
febr. 28. 19:01
 5/8 anonim válasza:
77%

"163 cm 85 kg nő vagyok(már 7 kg lement)"


Semmiképpen ne menj 1400-1500 kalória alá. Igazából annak semmi értelme nincsen, hogy izomból veszíts tömeget és lelassítsd az anyagcseréd azzal, hogy nem viszel be elég táplálékot. 1200 kalória nagyon egészégtelen még egy 50kg-s nőnek is, nem hogy egy olyan ember számára aki 35 kg-val nehezebb. A drasztikusan alacsony kalóriának az lesz a vége, hogy egyszer nem bírod és rád jön a falásroham. Nekem van tapasztalatom a fogyásban és semmi esetre sem jó drasztikusan alacsony kalóriát bevinni.

febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az 1700 stimmel a makrok nem

Feherje 90 korul lenne jo

Zsirra 55-60

Maradek ch


Feherje *4.1 + ch *4.1 + zsir*9.3 = 1700 kcal kell legyen

febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
62%

Én azt mondanám hogy legyen egy kicsit bb akár a kalória, de a legfontosabb hogy fenntartható legyen az étrend.


A legnagyobb ellenséged az éhség lesz. Akkor ha folyamatosan éhes vagy nem fogsz lefogyni mert nem lehet kibírni. A lényeg hogy sok fehérjét vigyél be, mert az csökkenti a legjobban és legtovább az éhséget. Ezzel szemben a szénhidrát ürül ki a leggyorsabban, amire kb alig van szüksége a szervezetnek. De egyébként azt is érdemes olyan formában bevinni hogy lassabban szívódjon fel, pl zöldségek. Számokat nem fogok mondani, de az a legjobb ha <15% a szénhidrát.


Amit a többiek írnak egy az egyben az American Diabetes Association ajánlata, csak sajnos nem működik (amerikában sem :)). Appokkal én nem foglalkoznék.

febr. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Be tudod állítani a ch, feh, meg zsír arányát. Ha sportolsz, akkor érdemes ránézni, hogy ne legyen alacsony a fehérje.
febr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!