Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik a legmegbízhatóbb...

Melyik a legmegbízhatóbb online TDEE kalkulátor?

Figyelt kérdés

Végigmentem az összesen, amit a google kereső első oldala bedobott, és napi 1184 kcaltól 1788-ig minden kijött.


Melyik adja a legpontosabb számot?


márc. 13. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

A gymbeam BMR számlalójat ajanlom.

Írja a napi igényt sportfuggoen is.

Fogyáshoz ugye BMR felett es napi igeny alatt. Sulytartashoz napi igeny, hizashoz 300kcallal tobb

márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
BMR 1490 kcal. Hmm, nekem ez soknak tűnik. Fogyni szeretnék amúgy.
márc. 13. 18:34
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Te dontod el elhiszed e. De ez a gymbeames az egyik leghiresebb keplet alapjan szamolja. Eleg sok oldal hasznalja.


Nekem amugy pont annyir ir ki mint amit a tobbmillios inbody gep becsult testanalizis alapjan (10 kcal elteressel)

márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elhiszem, nem a kalkulátorral van bajom, én azt nem hiszem el, hogy az én testemnél is működik. Mármint ha kiderülne, hogy van valami metabolikus gebasz nálam, és csak napi 500 kcallal tudnék fogyni, a legkevésbé sem lepne meg.


(Tavaly 6 hónap alatt 6.5 kg ment le. Másoknak ez pár hét alatt megvan, és nekem bőven van miből.)

márc. 13. 19:51
 5/13 anonim ***** válasza:

Vagy elszámolod a kalóriákat, vagy pl stresszelsz sokat, nem iszol eleget és még ezer más dolog közre tud játszani



Tarts egy pontos kalória alapú étrendet egy hónapig és ha kevesebb mint fél kiló megy le akkor lehet érdemes dokihoz menni. De ha mindent betartasz a számok kiadják.

1490es BMRral meg max 15 kilo plusz van rajtad. Aminél a havi 1 kg tökéletes fogyási ütem. Ennél tőbb egészségtelen lenne.


Amúgy attól is lehet lassú a fogyás ha túl sokáig túl keveset eszel.

márc. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Precíziós mérleggel mindent kimérek. 1000-1200 között vagyok. Nem eszek semmit, amit előtte nem mértem le, és nem én készítettem. Semmi szósz, semmi készétel. Egy szem mogyorót nem kapok be anélkül, hogy ne írnám be a kis naplómba. 3 litert iszok, itthon kialakítottam egy edzést, amit mindennap kedvem van megcsinálni, főleg erősítés. Érzem, hogy izmosodom, de a háj miatt nem látszik semmi. A nagyja főleg a hasamon van.


157 cm vagyok és hétfőn 85 kg. 61 kilónál kezdődik a normális BMI-m.


De az hogy nem mond ellent a fizika törvényeinek, hogy ha keveset eszek, nem fogyok? Ha holnaptól nem ennék semmit fél évig, nem fogynék egy dekát sem?

márc. 13. 21:22
 7/13 anonim ***** válasza:

Megvan a hiba 1000-1200 kalórián éhezel.

Ha valakinek pl 1400 a BMRja és 1800 a súlytartásija de 1100at eszik akkor egy idő után a test alkalmazkodik. Mivel 1100bol nem tud rendesen mukodni, elkezd mindent csokkenteni es megprobal kevesebbol mukodni. Ez azt jelenti hogy a BMarod leesik 1000 korulire es a sulytartasid 1400 korulire. Kozben elindulnak lebonto folyamatok, minimum egy dolog de inkabb tobb nem mukodik jol a testedben. Vagy hanar kijon a tunet vagy evek mulva. De romlasz belül. Mikőzben mivel az anyagcsere lelassult és a bmr lecsökkent, nem fogaz fogyni mert a méreteidhez képest sokkal kevesebből funkcionálsz


90 kilorol kezdtem fogybi 151 centisként 1200 kalóriával. 3 hónap alatt kijött csomó negatívum, ájulások, vernyomásingadozás. Minden más negatív, az étrenddel volt a baj. Most 4.5 évvel később is megmaradt az a vérnyomásgond amit akkor okozott a túl keves kaja. Edző javaslatára elkezdtem 1700 kalóriát enni és gyönyörűen fogytam.


A javaslatom változatlan. Egyél 1600at és iktass be plusz heti egy óra sportot. Két hónapig ne állj mérlegre.

Ha igy hízol irány az orvos. De nem fogsz.



Ha pedig a kalóriaszámlalás a módszered és abban hiszel akkor hkgyj is benne és ne próbáld meg felülírni.


Amúgy most a 151 centihez 74 kiló vagyok és 1410 kaloriával fogyok heti 3 edzéssel. Ki van zafva hogy magasabb és súlyosabb emberként ne ehetnél ennél többet

márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem éhezek. Ez egy mítosz. Akkor éheznék, ha nem lenne rajtam felesleg. 30+ zsírral nem fog egy darabig éhezni a szervezetem.


És fizikailag jobban érzem magam, mint bármikor. Nincsenek emésztési problémáim (sokat voltam gázos, szúrt, mocorgott), gyorsabban sétálok, aktívabb vagyok.


Nem *hiszek* a kalóriaszámlálásban, hanem elfogadom a tényét. De nekem kell valami bizonyíték arra, hogy ha nem eszek semmit, nem is fogok fogyni.

márc. 14. 09:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor éheztesd magad tovább és látni fogod.

Ha nem tanulsz az én szar példámból akkor csak a sajátodból fogsz.

Éhség pedig nem egyenlő éhezéssel. Éhezés BMR alatt van, ha érzel éhyéget ha nem

márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De a te eseted rád igaz. Köszönöm szépen a kalkulátort. De ez a "ha túl kevés kalóriát eszel, nem fogysz" a fizika törvényeinek mond ellent.
márc. 14. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!