Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Műtét utáni sebgyógyulás -...

Műtét utáni sebgyógyulás - mennyi kalóriát éget?

Figyelt kérdés

Talán kicsit fura elsőre a kérdésem, de 3 hónapja számolom a kalóriákat, szépen fogytam is. Tegnap volt egy műtétem és kb 2 hetet pihennem kell, utána is csak fokozatosan lehet magamat fizikailag terhelni.


Most az abszolút prioritás a gyógyulásom, azaz nem is cél most a fogyás, de hízni sem szeretnék.


Szóval szeretnék egy olyan kalóriaértéket belőni, ami mellett a szervezetem tud gyógyulni,

de nem szeretnék extra kilókat a folyamat végére.


Olvastam, hogy a sebgyógyulás is éget extra kalóriákat. Valakinek van infója arról, hogy ezt hogyan kell számolni?


Más tippeket is szívesen várok, főleg olyantól, aki volt ilyen helyzetben.


Köszönöm előre is a normális válaszokat!



ápr. 24. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Gyakorlatilag semmit.
ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Te beteg vagy. Egyél normálisan.
ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És az mit jelent kedves #2?
ápr. 24. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
El ne hidd már.. most komolyan, te tényleg ennyire natív vagy? Nálam ez az információ a 2024-es hülyeség táblán az első helyen szerepel.
ápr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok “natív”, sőt naiv sem, amit talán írni szerettél volna. De ha ennyire okos vagy (vagy legalábbis nem vagy natív), kérlek írd meg, hogy ilyen esetben mennyi kalóriát kell fogyasztani.
ápr. 25. 01:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan elhanyagolható mértékben égethet kalóriát, hogy nem érdemes számolnod vele.
ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb napi 5 kcal
ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A fehérjebevitelt érdemes olyankor is megnövelni
ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó , találtam cikkeket a neten, valóban a fehérje fontos ilyenkor, azt igyekszem relatíve magas szinten tartani, illetve minél több hasznos tápanyagot bevinni.


[link]


Itt azt írja egyébként, hogy 30-50 %-kal növekedhet a kalória szükséglet (mármint a BMR nőhet ennyivel, amit kompenzál mondjuk az aktivitás alacsony szintje) ami kicsit túlzásnak tűnik számomra, legalábbis az én esetemben. Mindenesetre érdekes.

ápr. 25. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!