Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Evészavar kalóriaszámolástól?

Evészavar kalóriaszámolástól?

Figyelt kérdés
Szuperül lefogytam kalóriaszámolással, 1 éve tartom a súlyom, teljesen elégedett vagyok most vele. A gond csak az, hogy nem merem abbahagyni a méricskélést, mert attól félek, hogy akkor megint meghízok. Engem már az is nagyon zavarna, ha mondjuk 5 kg feljönne. Ez már kezdődő evészavar?

máj. 16. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez gond, igen. Én kb 1,5 hónapja értem el a célsúlyomat, és a napokban fejeztem be a számolást. Egyszerűen nem foroghat-e körül az ember élete... Nekem is nehéz volt elengedni, de rákényszerítettem magam. Persze nyilván fejben még nagyjából számolom, de már nem ezen kattogok folyton. Éreztem hogy nem tesz már jót pszichésen a dolog. Úgyhogy mos elengedem, majd rendszeresen mérem a súlyom, és ha azt látom hogy megindul felfelé, akkor még közbe lehet avatkozni. Nyilván nem kell addig várni míg 5 kiló feljön. :) Javaslom neked is ezt.
máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ez nem egészséges. Ha a súlytartó kalóriakereted szerint étkezel, egy idő után megszokod, miből mennyit ehetsz, és így nem kell mindig méricskélni. Elgé, ha havi egyszer méred magad, így releváns képed lesz a testsúlyod tényleges alakulásáról. A lelki dolgokban pedig pszichológus tud segíteni. Mert hát az a baj, hiába változik egy testképzavaros ember súlya, a lelki elszámolás attól még nincs meg.
máj. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Kapcsolj időben. Én beleestem a mokuskerékbe és 1.5 évig tartó fogyás után már 3dik éve kúzdök a közben kialakult eveszavarommal
máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Majdnem két éve fogytam le 74-60ra. Már több mint egy éve elhagytam a kalória számlálás és 60.8 és 62 között ing a súlyom és nem vonok meg magamtól semmit. Egyszerűen biznod kell a testedben és jó döntéseket hozni a hétköznapokban és nem lesz gond
máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ezt neked kell érezni, hogy mennyire probléma. Én azt gondolom, hogy önmagában az a tény hogy valaki jobban odafigyel és méri a mennyiségeket és használja pl a kalóriabázist, az még nem evészavar. Az már inkább beteges ha egész sor tiltólistája van arról miket vin meg magától mert ez vagy az " hízlal", meg az utolsó szelet uborkán is pörög.

Ismerek olyat aki nem hajlandó olajos magvakat enni csak mert sok benne a kalória, vagy pl tojást. Ez már szerintem inkább evészavar.

Én fogyás után is vezetem. Nap közben odafigyelek, igen, van amit mérnem is kell, esténként pedig beírom. Miért ne? Én pl aki 30+ évig elhízott voltam, nem 3-4 év fogyás alatt fogom megszokni a mértéket, hanem 10-15 év alatt inkább. Nekem megfelel, hogy súlytartáshoz is vezetem inkább. Jobb mint hónap elejèn szembesülni azzal, hogy 5-6 kilót felszedtem( és igen, nekem simán feljön ennyi ha nem figyelek oda), amit aztán vagy fél év nekem leadni. Más meg csinálja ahogy akarja.

máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Csak számolsz, vagy stresszelsz is rajta? Utóbbi a baj. Sajnos számolás nélkül én sem érzem, mennyi az annyi. Próbálom a lehető legjobban leegyszerűsíteni, de sajnos ha nincs időm rá hónapokig, hízásnak indulok.


Biztosan lenne más út is, pl. megfelelő összetételű étrend, kalóriatömény ételekről lemondani, nekem a számolás a legkisebb kellemetlenség a működő opciók közül.

máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Igazából neked kell érezned. Ha téged frusztrál ez a helyzet, hogy méricskélsz, és szeretnéd elengedni, de nem tudod, akkor ez gond. Milyen alternatíváid vannak:


- méred magad minden nap és heti átlagot vonsz- ez is méricskélés, csak kevesebb: a heti 1-nél azért jobb ez, mert nem rémülsz meg egy nagyobb értéktől, ami adott esetben vízvisszatartás miatt van.

- bevezetsz ökölszabályokat, amiket követsz az étkezésben: pl. reggelire és vacsorára mindig ugyanazt a 3-5 dolgot eszed, a mennyiséget valami egyszerű módszerrel kontrollálod (pl rántotta 2 tojásból, 1 szelet toast kenyérrel). Ha házon kívül eszel, akkor mondjuk 1 szelet hús, köret mindig zöldség (legalább részben), rántott kaja mondjuk maximum heti 2, fő étkezések között nincs nasi. Édesség mondjuk heti 2x plusz azokon a napokon, amikor edzel, ehetsz valami extrát. Ezek csak példák, tehát egyszerű szabályokat találj ki, amiket tudsz követni. Már nagyjából kell, hogy legyen elképzelésed, hogy mi fér bele.

máj. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Az étkezési zavarosok nagyrésze pontosan így csúszik bele.


"Ő csak egészségesen él, ezért számol" - igen, de egy idő után már mindent is számol, kívülről tudja mindennek a kalóriatartalmát és elkezd stresszelni, ha megcsúszik.


Te beláttad, hogy kezdődő problémád van, ez a jobbik - és sajnos sokkal ritkábbik - eset. Keress szakembert, akkor is, ha úgy érzed MÉG nem kell.


Én nem ismertem fel, nem kerestem szakembert. 21 éves koromban csúsztam meg, 35 vagyok és még mindig nem gyógyultam ki 100%-osan (ebből 11 éven keresztül voltam zavaros és majdnem meghaltam 35 kilósan).

máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok megint. Engem már nagyon feszített a számolás. Konkrétan volt olyna, hogy azért mondtam le egy barátommal egy programot, mert tudom hogy mindig lecsúszik 1-2 sör ha talizunk, és már ott lebegett előttem a pplusz 440 kalória... Elég gáz. Örülök hogy elengedtem.
máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

En vagyok a példa, amitől tartasz. Én csak és kizárólag akkor tudok fogyni és súlyt tartani, ha számolom amit eszem/iszom.


Első alkalommal gyönyörűen lefogytam, aztán szép lassan visszajött a fele, pedig nem érzem, hogy többet ettem volna, mint előtte. Pedig de, nyilván, csak nem tudtam róla.


Ha józanon számolsz, és nem aggódod túl, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Nekem kb életem végéig csinálnom kell majd, mert nyilvánvalóan anélkül csak hízok 🤷🏻‍♀️

máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!