Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát tartalmazhat:...

Mennyi kalóriát tartalmazhat: sós, sajtos rúd?

Figyelt kérdés

Nem pékségben vásárolt sajtos rúdra gondolok, hanem amit otthon lehet elkészíteni, kis kicsi aranyosak. :)


Kép: [link]


A recept (ami alapján csináltam):

350 g (finom) liszt

250 g (sütőmargarin, Liga) margarin

2 evőkanál (20%) tejföl

1 evőkanál só

2 db tojás

150 g reszelt sajt



#mennyi kcal #sós sajtos rúd
2012. aug. 12. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
kalóriabomba...10 deka sajt eleve kb 1000 kalória
2012. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már bocsi, kedves előző, de 10 dkg sajt, ha zsíros is 370-390 kcal/100 gramm között van. Ha jól emlékszem, a trappista 371 körül.


Nincs olyan nyersanyag, ami 1000 kcal/100 gramm lenne... még a szalonna is 600 körül van azt hiszem, csokik 560-580 körül, dió, mogyi meg 650 körül.

A zsírok a legtöbbek, margarin 780 körül például. Olaj 900 kcal/100 ml.


Kedves kérdező! ez a pici sajtos rúd kb. ugyanannyi 100 grammra nézve, mint a bolti. Elvégre, ugyanabból az anyagokból készül, csak a bolti nagyobb, míg ez kisebb. Ezeket az adatokat találtam:

1 db bolti, 44 gramm: 221

Sajtos rúd, vajas 503/ó kcal/100 gramm.


Leméred, hogy a tied kb. hány gramm és egyenes arányossággal kiszámolod. 100 grammot csak nem eszel meg belőle:D Ha kb. egy bolti méretű mennyiséget (44 gramm) megeszel az tök oké. :)


Én ugyanígy szoktam számolni, pl. kakaós csigánál is, ha otthon süt anya, akkor ugyanúgy meg kell nézni a kcal táblázat mennyit ír (persze vannak eltérések, mert mindenki máshogy süti! de ezek nem nagy eltérések) és lemérni mennyit eszel otthon vagy megtippelni.

2012. aug. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, megvannak a hozzávalók, megvannak a mennyiségek. Fogysz egy kalóriatáblázatot, illetve a felhasznált alapanyagok csomagolásait, amin fel vannak tüntetve a tápanyagadatok 100 g-ra vetítve. Szépen kiszámolod, h az egész adag süti hány kalória, majd megszámolod, h hány darab lett az megadott mennyiségű alapanyagokból.Kalória/ süti száma= egy db süti hány kalória.

Általános iskolás matek az egész.

De amúgy ha normálisan fogyókúrázol, ne ilyesmiket egyél, mert egyik hozzávaló sem a fogyókúrás csoda...

2012. aug. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!