Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire megbízható ez az...

Mennyire megbízható ez az orvoslexikonos kalkulátor?

Figyelt kérdés

Sokan ajánlgatjátok, ki az aki eszerint étkezik? Helytállóak az adatok?

[link]



#orvoslexikon
2012. okt. 1. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudjanak a többiek, de szerintem teljesen irreális adatokat ír ki, pedig mondhatni nagyon értek a témához.

Vegyünk például engem. A kalkulátor szerint testsúlyom csökkentéséhez 66 gramm fehérjét és 60 gramm zsírt kéne ennem egy nap. Ez nevetséges, ugyanis főleg az én súlyomnál, de általánosságban véve sem szabad 35 gramm zsír fölé menni. 66 gramm fehérje pedig elképesztően kevés.

Az a 245 gramm szénhidrát sem éppen ideális, ugyanis 200 fölé nem igen lenne szabad mennem. (Egy 190 centis testépítőknek nyilván...de egy 45 kilós lánynak nem.)

Szóval szerintem egyértelműen baromság.

Maradjunk a 3g/tskg szénhidrátnál, az 1,5-2g/tstkg fehérjénél.

2012. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tápanyagarányok valóban nem jók, nem kalkulálja bele, hogy fogyásnál arányaiban is csökkentsük a szénhidrátot, és növeljük a fehérjét.

De a kalória amit ad, szerintem helytálló, én először picit soknak találtam, de kipróbáltam, és még többet is fogytam mint ígérte, heti fél kiló helyett majdnem heti 1-et. :) Mellette persze nem árt nézni a fehérje-szénhidrát arányt is. :)

És alapanyagcsere megállapításnak is tök jó, hogy tudd, mi alá nem kéne menni semmikor se.

2012. okt. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!