Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem indult még be a fogyás?

Miért nem indult még be a fogyás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 22 éves lány vagyok, 162 cm és 63 kiló. Mindig sportos voltam, ezzel a részével nincs bajom, középsuli alatt versenyszerűen úsztam, de utána abbahagytam (fősuli...), és mire észbe kaptam, felszaladt több mint 10 kiló. Nyárig szeretnék visszamenni 50 kilóra, ezért egy hónapja elkezdtem egészségesebben enni és sportolni megint. Éheztetni nem akarom magam, tapasztalatból tudom, hogy a gyors eredményeknek mindig megvan a böjtje, nem akarok eszetlenül belevágni valami napi 500 kalóriás hülyeségbe, hogy aztán pár hónap múlva a leadott súly duplája jöjjön vissza. Kalóriabevitelemet számolom, mindig 1200-1500 között maradok és minden nap sportolok minimum egy órát (általában futás, van hogy kondi), de van olyan nap, amikor kettőt is. A lisztet nagyrészt, a cukrot teljesen kiiktattam az étrendemből, sok zöldség, fehérje, gyümölcs, stb. A kérdésem az hogy bár tudom nem kéne türelmetlenkednem de egyszerűen nem fogyok, miért? Egy hónapja csinálom ezt és eddig összesen fél kilót sikerült HÍZNOM, kicsit kétségbe vagyok esve. Nem "csalok" (zugevés meg ilyenek :D), nem csapom be magam, mindig pontosan kiszámolom, mennyi kalóriát vittem be, ötletem sincs, mi lehet a baj. :/
2012. nov. 9. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

Miket eszel?

Lisztet nem, de krumplit, rizst, kukoricát?

Tejtermékeket? Túrót?


Az energiamérleg egy tök jó dolog.. ezt ismered, többet nem írok róla.


Csak hogy az anyagcserédet, emésztésedet hormonális szabályozás határozza meg. Mi van pl. a pajzsmirigyeddel? Nem lehet, hogy a glutén miatt gyulladt, és alacsony a tiroxin szinted (pl.) ? Vagy, elég fehérjét eszel de a túróban lévő marha inzulin, egyéb növekedési hormonok a saját inzulin szintünkre is hatással van, ami a fogyás ellenkezőjét váltja ki (magas inzulin = raktározás).


Glutén, tej, ezeket kilőttem.

Marad a zsír, de erre fogyás szempontjából nincs mit írni.. ch helyett zsírt együnk, állati zsírokat és ne növényi telítetleneket de ez már egészség kérdés és nem fogyás..


Nézd meg mennyi glutént fogyasztasz (gabona - zab) itt nem is a mennyiség, akár már az előfordulás számít. Tejtermékeken is gondolkozz el, nem eszel-e túl sokat. Nekem egy joghurt már túl sok lenne, de hát valaki nagyon tejes.. annak hetente gondolom beleférhet. De akkor inkább sajt legyen, ne joghurt.

2012. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Krumplit egyáltalán nem, rizst hetente, de inkább kéthetente egyszer és mindig kis mennyiséget. Hús mellé mostmár szinte csak zöldséget eszem :) Tejterméket lehet sokat fogyasztok, ezen még nem gondolkoztam el. Reggelente egy kávé 2 deci tejjel, natúr joghurtot is szoktam kábé minden második nap, de eszembe sem jutott volna, hogy ez baj lehet, szeretem a tejtermékeket, szívesen lemondok a kenyérről és a cukorról de a joghurtról nem hiszem, hogy le tudnék, tényleg elég "tejes" vagyok, ezért is nem bírtam pl. a paleót, amikor 1-2 éve kipróbáltam. Túrót viszont szerintem egyszer ha eszem félévente, nem jellemző. Amit nagyon szeretek(hetente 2-szer kábé) ebédre enni, hús mellé, az kígyóuborka lereszelve, natúr joghurttal és kevés 1,5-ös tejföllel, ez baj lehet? Unalmas mindig csak a párolt zöldség :D Ja meg tanulás előtt szoktam néha kevés aszalt gyümölcsöt enni(olyat soha amihez cukrot is hozzáadnak!) hogy jobban tudjak gondolkodni, ezt is ki kéne iktatnom?

Pajzsmirigyemről fogalmam sincs, eddig nem volt vele baj, nem is gyanakodtam rá. Soha nem voltam vékony, de amikor elkezdtem fogyókúrázni/többet sportolni, mindig elég hamar elindult a súlyom lefelé, szóval soha nem a pajzsmirigyemet okoltam a súlyfeleslegért :D De ha ez nem változik hamar, elmegyek megnézetni.

2012. nov. 9. 13:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak kis problémák.


Gyümölcs nem jó, mert a gyümölcscukort nem használod el testmozgás során, és szinte teljes egészében testzsírrá alakul. Felejtsd el mi van a filmekben és az idióta sztárfogyókúrákban. Napi 1-2 alma belefér, de ne legyen sok.

Lisztet teljes egészében zárd ki.

A kondi nem kifejezetten zsírégető edzés. Azért jó, mert megóv az izomvesztéstől, és az izmaid több tápanyagot vesznek fel. De mivel gyorsan igényel energiát, a test szénhidrátból, nem testzsírból fedezi.

2012. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És még annyit, első kommentelővel ne foglalkozz, egetrengető marhaságokat írt.
2012. nov. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

76%-os pajti, igazából semmiben nem írtál ellenvéleményt hozzám képest, csak tahó módon leszóltál. Ennyire futja IQ-ból?



Kérdező, ismered a paleó elveit, tudod hogy a tejben lévő marha inzulin zsírosít, inzulin rezisztenciához vezet illetve gátolja a zsír égetést. Tök mindegy mit edzel, a hormonális egyensúlyt (egészséges testzsír arányhoz) tejfogyasztással nehéz megoldani. Egyszerűen ennyire káros a tej, meg még inkább de az már egészség téma.


Igazából ha ismered a paleót, akkor többet tudsz táplálkozásról mint az itt válaszolók ~95-98%-a. És még Te kérdezel? :)

2012. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Olvasd már vissza mit írtál : "állati zsírokat együnk, ne telítettlen zsírokat"


Ezen kiakadtam, és szerintem mindenki, aki ért hozzá. A zsíranyagcsere pörgetése miatt kell a telített szénhidrát, valamint katogén diétához magas bevitele szükséges. Az állati, telitett zsír pl: a kolbász, szalonna... Diétában egye ezeket??? Észlény.


Gondolkoztál már azon, miért 25%-ban adsz hasznos válaszokat?

2012. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudok írni, telitettlen zsírt akartam, nem szénhidrátot.
2012. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi válaszokat :) igen, ismerem a paleót, de nem jelenti azt, hogy 100%-ban egyet is értek vele. nem szoktam túlmisztifikálni a dolgokat, figyelek a testemre, hogy mi jó neki és mi nem, és ez alapján alakítom ki az étkezésemet. a liszt és a cukor káros hatásaival 100%-ban egyetértek, érzem magamon, mikor eszem belőlük hogy szórakoznak a vércukorszintemmel, hogy többször vagyok éhes, sokszor fáj a hasam, nem jó az emésztésem, stb. ellenben tejtermékek fogyasztásakor semmi ilyesmit nem tapasztalok magamon. persze, van a tejben marhainzulin, stb, de te komolyan elhiszed, hogy a mai világban nincsenek még a zöldségek is telepumpálva mindenféle hormonnal és agyonmérgezve rovarirtó szerekkel? :) nem lehet 100%-ban egészségesen élni ilyen körülmények között, és biztos vagyok benne hogy nem a napi 2 dl tejtől fogok elhízni vagy egészségtelenül élni, hanem a cukortól és a liszttől... plusz kb.szott nevetséges hogy a tej tiltólista, mert az nem emberi fogyasztásra lett tervezve, hanem csak a borjúnak hasznos, az embernek káros, ellenben a tojás ok? mer a tyúk biztos külön az embernek tojja a tojásokat, mi? :) elég vicces.
2012. nov. 11. 22:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Az elírással semmi gond, biztos én is vétek helyesírási vagy néhol logikai elírásokat.

De a telített, állati zsírok fogyasztása nem elírás. Régi iskola hogy a telítetlen zsírok kellenek a szervezetünknek, csak hogy az ember soha nem evett sok olajos magvat, az omega6 zsírsav gyulladás keltő hatású, egyedül a tengeri állatokban lévő omega3-ra lenne szükségünk nagyobb arányban, de ezt a növényi olajokból nem tudjuk megkapni, legalábbis nem megfelelő, alacsonyabb omega6 szint mellett!


Így az állati zsírok sokkal jobbak és természetesebbek. A kókusz zsír és az oliva amiről én azt tanultam, hogy na ezeket tényleg lehet enni, ha már a hal olyan ku.rva drága. Szénhidrát az anyagcsere pörgetéséhez.. és akkor előbb-utóbb az extasy-ig vagy az adipexig is eljutunk, az anyagcserét nem kell pörgetni, nem kell leégetni életünk gyertyáját 60 év alatt, lehet ám fél fokkal lassabban is élni! És akkor nem lenne senki cukorbeteg, a szív-érrendszeri betegségek is gyakorlatilag ismeretlenek keményítő fogyasztás nélkül. Legalábbis a lowcarb táplálkozásol vizsgálatából ez derült ki és a természetesen élő, gabonát nem termelő vadászó-gyűjtögető népeknél is ez a helyzet. Bár ők aztán tényleg nem is esznek finomított olajakat, transzzsírokat sem, ez sem lehet hátrányukra..

2012. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!