Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A napi kalorai bevetelem nem...

A napi kalorai bevetelem nem tobb 1600-nal megsem fogyok semmit, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

heti 3-szor jarok kondiba. 20 perc cross trainer gepen, utanna szoktam 100 gyakorlatot vegezni a belso combomra es 100 gyakorlatot a kulso combomra azzal a comb nyitogatos geppel 20 kiloval (bocsi nem tudom a nevet), ezutan hasizom geppel meg az a derek tekergetos geppel vegzek 30-40 gyakorlatot 20 kiloval. A kondiba elsetalas 10 perc gyors seta es onnan vissza szinten 10 perc gyors seta.

Mit nem csinalok jol. En ugy tudom, hogy 1600 kaloria nem sok + meg mozgok is heti 3-szor. En ezt nem ertem. :(


171 magass no vagyok es 63Kg. Csak 5 kilot szeretnek valahogy leadni de nem megy.


2013. febr. 8. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Ne a kilókat nézd, hanem a centiket. Lehet, hogy ment le zsír és jött fel izom- térfogatukban nagyon eltérők.


Az étrend sem mindegy. Miket eszel?

2013. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 dieta ***** válasza:

Valóban nem sok csak az a kérdés mindent beleszámoltál-e .

Írd fel amit megeszel és megiszol egy nap és vidd be egy kalória kalkulátorba.

dieta.w.gp/tap.html

2013. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az 1600 kalória előtt mennyi volt a kalória beviteled? Ha azt nem csökkentetted, akkor ne várj fogyást.
2013. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

megproballom osszefoglani. Az etrendem kb. igy nez ki:


Tegnapelott:

reggelire 8 korul ettem egy almat,

delelott 10 orakor egy banant,

ebedre 13 orakor meg ettem egy kis zacsko csipszet (ezt tudom, hogy 133kaloria mert ra van irva) es szinten egy banant,

uzsonara nem ettem ezen a napon semmit.

Este 18 orakor van vacsora a csaladdal es ekkor ettem tesztat paradicsomos-paprikas-baconszalonnas-tejszines szosszal. Parmezan sajtal a tetejen.


Tegnap:

reggelire szinten egy alma

10 orai banan ( a kolegam megkinalt 2 szem szaloncukorral de ez nem mindennapos)

ebed ket barna szelet kenyer 3 szelet szalamival, egy kis fustolt sajt + uborka

uzsona egy furt szollo

Sutoben sutott krumpli egeszben megkenneve egy kis oliva olajjal es soval. Ezt megtoltottuk sonkaval, sajtal es kukoricaval amikor megsult es leontottuk majonezes tejfolos foghagymas ontettel. Ebbol egy kozepes meretu krumplit ettem a toltelekekkel + a szosszal.


Ma:

Reggeli szinten egy alma

Tizorai banan 2 szem sos kekszel

Ebed 1 narancs es egy kis zacsi csips

Uzsonara majd megeszem a szollom

Vacsorara: baconszalonnaba tekeret csirkemell lesz hagymakarikakkal a sutoben pirosra sutve tejfolos fustoltsajtos szosszal es melle krumplipure. ebbol fogok enni majd 18 orakor.


Az etkezesek kozott reggel, delkorul es delutan capuccinot vagy tejes kavet szoktam inni.

Ahogy en szamoltam a vacsi lehetett olyan 1000 kaloria es a maradek 600 az a gyumolcsok, csipsz + a kave vagy capuccino. De lehet tevedek.

Viszont most be fogom oket irni a tablazatba amit linkelt az egyik valaszado. Nagyon szepen koszonom.


Az etkezesem mindig nagyon hasonlo volt tehat vegulis csak a mozgass ami valtozott. Vannak olyan napok amikor picit tobbet eszem, mondjuk hetvegen vendegek jonnek, szulinapra megyunk vagy bemegyunk ebedelni a varosba, ceges ebedre vagy vacsira kell mennem stb. De ezek nem fordulnak elo minden heten. A tobbi napokon nagyon regen igy eszem. Evek ota.

2013. febr. 8. 14:16
 5/14 A kérdező kommentje:
Jaj, es koszonom szepen a valaszokat!
2013. febr. 8. 14:17
 6/14 A kérdező kommentje:
Te jo Eg! Most neztem a tablazatot es a bananba ennyi sok kaloria van?? En ezt nem is tudtam. Most teljesen ledobbentem.
2013. febr. 8. 14:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Bizony, bizony.

A gyümölcsök közül, csak ami kimondottan savanyú ízű, abban van kevés kalória. Ami jó ízű, vagy ami kimondottan édes, abban sok kalória van. Pl. a dinnyéről gondolják sokan, hogy csak víz és lehet enni belőle bőven...

Holott az édes ízt nyilván a magas cukortartalom okozza...

2013. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Awful11 ***** válasza:

Mit nem csinálsz jól?? Semmit!! Az étkezéseid és az "edzéseid" a lehető legrosszabbak! Nem a kalória a fontos, hanem az, hogy mennyi fehérjét és ch-t viszel be egy nap. A fogyáshoz szálkásító étrend és aerob edzés kell. Lehet, hogy te kevesebb kalóriát viszel be egy nap mint 1600, de semmi fehérjét!! Ez az "edzésterv" a lehető legrosszabb szinte. Minden izomra kell edzeni.

Itt egy jó edzésterv én ezt ajánlom neked.:

[link]


A súlyzós edzés után legyen az aerob edzés.

Heti 0,5-1 kg fogyás a normális, ha annál több akkor nem zsírból hanem izomból fogsz fogyni.


Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-3 gramm fehérje és 2-1 gramm ch. Fehérje: sovány húsok(csirke, pulyka, hal) túró, tojás. Szénhidrát: zöldség, rizs, zab teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta. 3 óránként kajáljál, napi 6-7 étkezésnek kéne lenni. Igyál min. 2 liter vizet. Ne egyél sok szénhidrátot, hanyagold a cukros kajákat, gyorskajákat, péksütiket és a tejet. Kell még aerob edzés is, tehát végezz napi min. 1 órás testmozgást, ami lehetőleg futás,lépcsőzés, biciklizés vagy ugrálókötelezés legyen.

Itt találsz minta étrendeket is: [link]

2013. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az lehet a gond, hogy mindig este eszed a legtöbbet és akkor is nagyon szénhidrát dús ételeket! Pl. a csirkét nem kéne sajtos meg tejfölös, vagy tejszínes szósszal leönteni, hanem simán salátával. Krumpli, tészta estére... nem jó. Próbáld meg elvinni másnap és ebédre enni. A chipset (akármennyire is 134 cal van ráírva) én elfelejteném, mert szinte csak tartósítószerek és ízfokozók kavalkádja. A banán meg (de ezt előttem már írták) szintén nem túl diétás! :) Ha picit jobban odafigyelsz majd, biztos lesz változás! Sok sikert!
2013. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Rosszul írtam, "csak" 133 kalória! :D
2013. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!