Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem tudom elkezdeni?

Miért nem tudom elkezdeni?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja halogatom a diétát, de max egy napot bírok ki.. és nem drasztikus diétára gondolok! Minden nap eltervezem hogy mától elkezdem, és edzek stb., de amint hazaérek csinálok valami gyors mikrós cukros sütit, vagy veszek 2 tábla csokit, és addig eszek egész nap amíg a légzésem is nehezebb lesz, és akkora hasam nem lesz mint egy kismamának.

Még a vajas kenyeret is kívánom, és most is fel tudnék akármit zabálni. Ez a zabálás 2 hete tart már, ezért ma megint elkezdtem a figyózást. 70 perc edzés meg volt + ebéd és éppen próbálom magam meggyőzni hogy ne egyek, mert a majd holnapból se lenne semmi.

Mitől van az hogy kb betegre enném magam?


2013. febr. 23. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
nem tudom, de minden fejben dől el.. ha ott eldöntöd hogy nem eszel csokit/vajas kenyeret/bármit,akkor nem fogsz.
2013. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mese elhatározás kell, anélkül örök életedre túlsúlyos maradsz, sőt ha így folytatod még gyarapodsz is, mondanám ha nem zavar akkor ne törődj vele, de mivel úgy néz ki hogy kövér nem akarsz már lenni (bár lefogyni se akarsz, inkább zabálni) akkor bizony önfegyelem kell, ezt csak te tudod megtenni, neked kell elhatározni és tartani is. Ebből lesz a mentegetőzés "én mindent megpróbáltam, de nem sikerült" pedig nem igaz, semmit nem tettél a végcélért.


Kitartás, akaraterő és lesz eredmény. Amennyiben úgy érzed hogy ugyan véghez tudod vinni a diétát, de már akkor is arról álmodozol hogy végre telezabálhatod magad akkor bele se kezdj, semmi értelme, így legalább boldogan hízhatsz tovább sok finom édességet ehetsz. Mennyivel kényelmesebb így ugye?

2013. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod elkezdeni az azt jelenti, hogy még nem állsz rá készen... ezt úgy kell akarni mint a levegőt amikor a fejedet a víz alá nyomják...nyilván neked ez nincs meg.

A diétához és a fogyáshoz nem kell se kitartás se akaraterő, ezek olyan dolgokhoz kellenek amit az ember kényszerből csinál...

Ha mindenképpen el akarod kezdeni, akkor az első 1-2 hónapban hagyd el az edzéseket... a fogyást úgyis a diéta határozza meg nem pedig a mozgás, az csak egy plusz...

2013. febr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de csak 8 kilót kell fogynom, nem vagyok 200 kilós dagadék
2013. febr. 23. 20:27
 5/10 Flagstaff ***** válasza:

8 kiló 8 hét alatt lemegy, ha igazán akarod! Képzeld el, hogy április 24-én már megint eheted a sok finomságot. Az csak 62 nap, ami kevesebb, mint 1500 óra! Annyit csak kibírsz édességek nélkül?

Ha reggelenként eszel egy kis kanál mézet, az úgy beszabályozza a vércukrodat, hogy nem is fogod kívánni az édességeket. Ezen kívül a króm is hasznos a szénhidrátanyagcseréhez, (neked ezzel lehet bajod,) szerintem szedjél krómtablettát és egyél mézet reggelente!!! Az nagyon finom!

És légyszi nézesd meg, hogy nincs-e véletlenül inzulinrezisztenciád. Háziorvosnál mond el, hogy nem bírsz leállni az édességgel. Ebből sajna lehet komolyabb baj is, érdemes megnyugtatni magadat! Sok sikert!

2013. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Uolsóval ellenkeznék..

Ha meg is akarja tartani a súlyát a fogyás után, akkor április 24én sem eheti a sok finomságot.. Pont azért hízik vissza olyan sok ember fogyás után, mert visszatér a régi étrendjéhez, ami 90%ban az elhízást is okozta...


Úgyhogy eljátszhat a gondolattal, de én nem ajánlom neki hogy ha sikerült lefogynia visszatérjen a régi étrendjére.. Persze néha oké, de nem zabálhat folyamatosan..


És egyébként tényleg akaraterő meg kitartás kell hozzá, más nem.. Bárki képes lefogyni, aki igazán akar, én rengeteg nőt ismerek 30-40

2013. febr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6os vagyok.. véletlen küldtem el bocsi..

szóval rengeteg nőt ismerek 30-40-50 kgos fogyásokkal.. És ők is kitartással csinálták, nem csodadiétával.


Csak enynit akartam még..

2013. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönm a válaszokat!:-)
2013. febr. 24. 11:38
 9/10 Flagstaff ***** válasza:

Természetesen nem csodadiétáról írok én sem, viszont ezt az inzulinrezisztenciát komolyan gondolom. Kérdező, egészen komolyan kérlek, hogy csak a biztonság kedvéért is nézesd meg! Egyik ismerősömnek eléggé hasonló problémája volt, és róla kiderült ez, csak azért mondom.

Egyébként ha csak 8 kiló plusz van rajtad, akkor (szerintem) olyan nagy életmódváltásra, akaraterőre és kitartásra valóban nincs szükséged, mint azoknak, (köztük nekem is,) akiken 30 kiló plusz VOLT.

2013. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 baad válasza:
Azért van, mert szénhidrát függő vagy. Próbálj egy Paleo diétát és fokozatosan hagyj fel a csokiropikólakeksz zabálással.
2013. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!