Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kezd nehéz lenni a fogyókúra....

Kezd nehéz lenni a fogyókúra. Adnátok pár tippet?

Figyelt kérdés
Elsősorban azokhoz szól a kérdés, akik nagyobb súlyfeleslegtől szabadultak meg (20-30 kg). Kamaszkorom óta küzdöttem a kilóimmal, több sikertelen fogyókúrán vagyok/voltam túl, amikor novemberben elhatároztam magam, hogy lefogyok és nem 1-2 hétig fogom magamat tartani, hanem örökre. Ugyanis nagyon szeretek enni, főleg este, sok szénhidrát, édességek... Elkezdtem használni ezt a kaloriabazis.hu oldalt, ami eleinte nagyon hasznos volt. 4 hónap alatt fogytam 19 kilót, de mára már a kalóriabevitelemet 990 kcal-ra csökkentettem, amit úgy érzek, hogy nagyon kevés, állandóan éhes vagyok... Szoktam mozogni is, így a kalóriabevitelem 1300 körülire tudom felvinni, viszont akkor már nem fogyok. 3 hete stagnál a súlyom és már kezdem feladni, pedig még lenne 8-10 kiló, amit nyárig szeretnék leadni. Jelenleg 170cm/69kg vagyok, 23 L. Tudtok nekem valamilyen tippet adni, hogy mit csinálok rosszul, esetleg mit változtassak?

2013. ápr. 3. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Emeld meg 1500kcal-ra. (hús, hal, tojás és túróból származzon)

Utána zöld tea, hátha begyorsul az anyagcseréd.

2013. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Neked is azt mondom, mint a tegnapi lánynak: túl keveset eszel!


A fogyókúra nem abból áll, hogy csökkentem, csökkentem... míg éhen nem halok.


Ha túl kevés kalóriát visz be az ember, akkor pont ellenkező hatást ér el vele, mint szeretne.


Egy bizonyos érték alatt a szervezet átáll takaréküzemmódba, a súly stagnál vagy csak minimálisan változik, mert a tested ragaszkodik minden egyes zsírsejthez "attól tartva", hogy egyszer teljesen elfogy a kajautánpótlás.


Éppen ezért a BMR-nél (=alapanyagcsere igénynél) jóval kevesebbet TILOS bevinni, ha eredményt is szeretnél.


A te esetedben a BMR: ~1500 kcal.

Ennyit akkor is eléget a szervezeted, ha egész nap csak fekszel.

[link]


Pihenőnapon is be kellene vinned minimum 1200 kalóriát.

Edzésnapokon pedig 1500-1600 körül is mehetne.


Amíg feltöltődik a szervezeted bizonyára tapasztalnál 1-2 kilónyi "hízást" (ami valójában nem igazi hízás), majd fix, hogy beindulna a fogyás.


(Még én (158/50) se eszek ennyire keveset, mint te, mégis fogyok. Pihenőnapon 1290 körül szoktam, ha kocogok, akkor 1400-1500-t. Persze ezen a súlyon a fogyás már lényegesen kevesebb, heti negyedkiló.)

2013. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezd a napod 3 pohár víz ivásával. Garantáltan beindul az anyagcseréd.

A kalória beviteled legalább 1200 kalória legyen fehérjékből, zöldségekből, salátákból.

2013. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tipikus példáját leírtad hogy mitől áll a fogyás egy idő után. Semmikép ne menj le 1200-1300 kcal alá szerintem,itt a megoldás a rendszeres mozgás lehet és persze ezt a 1200 kcal-t minél jobb minőségű ételből próbáld bevinni.
2013. ápr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, igyekszem megfogadni őket! :)
2013. ápr. 3. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:

jóisten, nehogy 3 pohár vízzel indítsd már a napod!!! ez a legnagyobb baromság, amit valaha hallottam!

Egy finom, tápanyagban dús reggelivel indítsd a napod! közvetlenül étkezés után csak pár korty vizet igyál, hagy a gyomrodat emészteni, majd később 10-20 perc múlva ihatsz többet.

tarthatsz egy salaktalanító kúrát, ha akarsz, ha úgy érzed, hogy szükséged van rá. gyógyteát kell inni, napi 1x este. az egyik a kutyabengekéreg (borzalmas íze van), a másik a mezei zsúrló (teljesen iható íze van). azért jó a salaktalanító kúra, mert a beledet egy kicsit kitisztítja, lehet azért van lelassulva a szervezeted, mert fel van halmozódva valami olyasmi, amit ki kéne onnan tisztítani.

2013. ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!