Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúrázom. Kalóriaszámlálás...

Fogyókúrázom. Kalóriaszámlálás mellett szobabiciklizek, milyen paraméterekkel a legjobban "fogyasztó" ez a mozgás?

Figyelt kérdés
Most így csinálom: minden nap, délelőtt fél órát szobabiciklizek, 1-es fokozaton, 20 km/ó-val. ÍSzerintetek ez így kardio? Vagyis fogyaszt, csökkenti a szírlerakódást? Vagy izmot növeszt, erősít? Hogy kéne csinálni, hogy fogyasszon?
2013. ápr. 18. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha mindenkepp hagyatkozni szeretnel a pulzusszam alapjan leginkabb zsiregetonek tartott modszerre, akkor ugy kell edzened, hogy a pulzusod olyan 120-140 koze essen (persze ez eletkortol fugg, a maximalis pulzusszam 60-70%-a legyen, max pulzus = 220 - eletkor), igy mozogj legalabb 40-45 percet. Fel ora nem eleg.


Persze ha magasabb pulzusszamon (70-80%) edzel, akkor tobb kaloriat is eget a tested, s bar aranyaiban kevesebbet zsirbol, de abszolutertekben tobb lesz. Ez inkabb haladobb szinten ajanlott, nagyobb allokepesseg szukseges hozza.


Sajnos azt megmondani senki nem fogja, hogy az 1-es fokozat 20 km/ora a te esetedben mekkora pulzusszamot jelent. A legtobb szobakerekparon van beepitett pulzusmero, de ha a tieden nincs, akkor beszerezhetsz egy testre csatolhato kutyut.

2013. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál! :)

Van pulzusmérő beépítve, kb. 140-150 szokott lenni a pulzusom közben, néha felmegy 160-ra is. 30 éves vagyok és nagyon nem vagyok edzett. 6 hónapja szültem, azóta és a terhesség alatt sem mozogtam. :(

Szóval akkor 45 percig tartsam a pulzust 120-140 között és akkor mindegy mennyivel tekerek és milyen erős fokozaton?

2013. ápr. 18. 17:48
 3/4 anonim ***** válasza:

30 evesen 114 es 142 (60-75%) kozott van a zsiregeto tartomany :) Ha e felett szokott lenni, akkor visszavehetsz egy kicsit es akkor tovabb is fogod birni. 40 perc eleg lesz, kesobb, pedig ahogy egyre jobban fogod birni, felmehetsz majd egy orara is.


Ebben a pulzus tartomanyban az elegetett kaloriak kb 60%-a zsirbol megy le, minel magasabb a pulzusszam, ez az arany csokken, ezert hivjak ezt a tartomanyt "zsiregeto"-nek. Azert egy gyors peldat hadd hozzak:


40 perc lazabb kerekparozas egy 70 kilos no eseteben kb 300 kaloriat eget el, amibol kb 180 lesz a zsir. Ha 30 percen keresztul magasabb tempoban biciklizel, akkor az 250 / 125 kcal. Ha 40 percen kereszul magasabb tempoban csinalod, akkor 343 / 171 kcal. 40 percen keresztül meg erosebb tempoban pedig 540 / 216 kcal.

Ha megnezed a peldat, akkor lathato, hogy 40 perc eros edzessel tobb zsirt tudsz elegetni, mint a zsiregeto tartomanyban, de nem jelentosen tobbet, mint joval kisebb megterheles mellett. Na ezert nem erdemes tulterhelned magad.

2013. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a részletes válaszodat! Sokat tanultam belőle! :) Mostantól odafigyelek, hogy kitartóan normál tempóban, zsírégető tartományban tartsam a pulzusszámot min. 40 percig. Remélem sikerülni fog!
2013. ápr. 19. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!