Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Zöldségleves tésztával jó...

Zöldségleves tésztával jó ötlet volt ebédre?

Figyelt kérdés

Hány kcal lehetett? Egy jó nagy tányérral ettem, 3 kanál tésztával, benne kb. 10-10 karika sárga-és fehérrépa, 2,5 kis méretűkrumpli, 3 gerezd karalábé, hús is volt benne, de csak nagyon kevés. A lé elég sós volt, és zöldes színű, gondolom anyu rakott bele delikátot vagy ilyesmit...

Kb. mennyi lehetett, és megfelel-e diétához? Ez a mai első étkezésem, mert későn keltem, és azért ettem ilyen sokat! Zsír-szénhidrát-fehérje szempontjából megfelel?

Ez az első napom a diéta kezdete óta, hogy főtt ételt eszem, úgyhogy kicsit bizonytalan vagyok... A nyers ételek kalóriáját ki tudom számolni.


2013. jún. 16. 13:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Kár volt elrontani a tésztával. A magad módján végülis zöldségevő vagy. Ez eddig rendben van. Egy állatot még megölhetsz és megehetsz (hiszen ragadozó is vagy). Rendben van.

De ha elkezdesz gyorsan felszívódó szénhidrátokat enni amiből a tésztát is készíteni szokás, akkor már számíthatsz az anyagcserezavarokra, hízásra sajnos. 0 hasznos tápanyag, nagy rész cukor. Ha elég keveset eszel persze lehet fogyni, csak komoly tápanyaghiányod lesz, azt meg biztos hogy nem akarod. Szénhidrát szempontjából nem felel meg, mert tömény keményítőt tettél hozzá (tészta). Fehérje szempontjából a zöldségek elmennek. Szerencsére nem kell olyan baromi sok fehérjét ennünk, hogy állandóan húsok után loholjunk, a zöldségek jók. Hát zsír viszont aligha volt ebben az étkezésben, ez viszont magánügy. Ha van erőd, akkor nem kell több zsír. Egyébként viszont ajánlott, mert ez látná el energiával a testedet. Vagy zsírt, vagy fehérjét enni kellene a zöldségek mellet.


Zöldségek kalóriatartalmát számolod egyébként?

2013. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!