Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tudnátok nekem segíteni ebben?

Tudnátok nekem segíteni ebben?

Figyelt kérdés
Egy hete elkezdtem én is kalóriát számolni. Viszont a nap végére állandóan 800 kalóriák jönnek ki, ma meg 600... Pedig eszek rendesen, 4 alkalommal egy nap, és nem keveset. Főleg húsokat és zöldségeket. Egyáltalán nem koplalok, mindig annyit eszem, hogy ne egyem túl magam, és napi kb 2 liter vizet iszom meg. Nem értem... Mást, többet viszont már nem tudok enni, mert tényleg nem kevés a mennyiség. Nem becsülöm a számokat, konyhai mérleggel szoktam lemérni. Kell ezen változtatnom?
2013. okt. 19. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, kell, egyél egy kis szénhidrátot is, illetve zsírt. Ha nagyon kevés kalóriát viszel be akkor azt kockáztatod, hogy a szervezeted takarék üzemmódra kapcsol, kevesebb energiát fog égetni, kevésbé fogsz fogyni, és amint esetleg többet eszel, azt rögtön el fogja raktározni.


Kíváncsi lennék, hogy mi van abban a 800 kcal-ban, be tudod írni ide egy átlagos napodat?

2013. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eszek, nem arról van szó, hogy ész nélkül kihagyok mindent, ami fontos tápanyag, mert egy hét alatt meg akarok szabadulni 10 kilótól, tudom, hogy irreális lenne.

Pár perc és leírom!:)

2013. okt. 19. 19:21
 3/5 A kérdező kommentje:

Szóval:

Reggeli:

-kávé, kevés tej, 1 nádcukor.

-abonett szelet, rá sajtkrém, és felvágott (valamilyen sonka)

-egy paradicsom

-kb. negyed uborka, vagy paprika


Tízórai (iskolába járok még)

-valamilyen tk. (általában magvas) kifli, zsemle vagy kenyér

-vaj helyett szintén sajtkrém, ebbe is felvágott (sonka), és annyi zöldség, amennyi egy szendvicsbe belefér.:D (általában annyi, amennyi a reggelimből egyébként megmaradna, mivel evés közben csinálom meg.:D)


Ebéd:

-anyukám főztje, általában valamilyen húsféle, ebből egy szelet köretből (kukoricás rizs és társai) próbálok kevesebbet, 2-3 dkg tájékán, meg szintén egy paradicsom, negyed kígyóuborka vagy paprika

Vacsora: váltózó, gyümölcsjoghurt (tudom, hogy a sima jobb lenne, de nagyon nem tudom elviselni az ízét), vagy mint a reggelim, vagy akár ugyanaz, mint ami az ebédem volt. Tervezem még beiktatni a tojást zöldséggel, vagy leveseket.

Zöld teát szoktam inni még citrommal, édesítés nélkül.

2013. okt. 19. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak hogy nagyon keveset eszel, de főleg a fehérje aránya borzasztóan kevés, egy szelet sonka meg egy szelet rántott hús nem elég. Ha ennyire kevés fehérjét viszel be, akkor a test a nap fehérje mennyiségét az izmodból fogja kinyerni, és a fogyásod nagy része nem zsír lesz, hanem izom.


Alig eszel valamit reggelire és vacsorára is. A reggeli hiánya miatt a tested nehezebben ébred fel és indul el, a koncentrálóképességet is rontja, ami az iskola esetén még fontosabb. Ha már abonettezni akarsz, akkor egyél meg belőle legalább három szendvicset, ne csak egyet, és az még úgy is kevés lesz.


Az a baj, hogy gyerekként még semmi tapasztalata nincs az embernek a fogyózással, és elhiszi, hogy a koplalás majd mindent megold. Persze kamaszként meg lesz@rja az ember a felnőttek véleményét, így még többet koplal és még több baja lesz.


Ha okos vagy akkor hallgatsz a tapasztalt felnőttekre és elkezdesz többet enni (főleg fehérjét) és sportolni mellé.

2013. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem szándékosan koplalok, vagy legalábbis nem éreztem annak. Viszont más ötletem már nincs, hogy hogyan vihetnék be több fehérjét. Nekem egy célom van, hogy az alakom végre tűrhető legyen. Én is attól ijedtem meg, hogy akkor ilyen számokkal valamit rosszul csinálok, és azt egyáltalán nem szeretném. Csak már nem tudom, hogy lehetne máshogy.
2013. okt. 20. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!