Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi a kalória-értéke az...

Mennyi a kalória-értéke az alábbi ételnek?

Figyelt kérdés

1 db zsemle (sima, kisalakú, vizes), megkenve vékonyan(!) májkrémmel, egy vékony szelet sajttal, lilahagymával megszórva.

Valamint mennyi a szénhidrát tartalma?


2014. febr. 25. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Nem ertem, ha mar kaloriat szamolsz akkor mi a fenenek szamoltatod ki a kajadat masokkal? Minden egyes etkezesnel, amikor nem tudod grammra pontosan mit ettel fel fogsz tenni egy kerdest? Mi sem tudjuk, mennyi az a vekony kenesnyi majkrem meg a vekony szelet sajt.


A neten szamos oldal van, ahol be tudod irni, mit eszel es kiadja a taperteket. Amit ettel annak kb. 200 kcal a kaloriatartalma, viszont a taperteke nulla. Nem igy kell kaloriaszamlalassal fogyni.

2014. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

250-300 kcal-t tartalmazhat attól függően, hogy milyen májkrém (én sertés-, vagy csirkemájkrémmel számoltam) és milyen sajt.

A szénhidrát tartalom 35g körül lehet, amiből 30g a zsemle, de sztem megfogtad a kérdés lényegét ezzel a szénhidráttal. Ugyanis a szénhidrát az, ami energiabevitelen kívül szinte semmire sem jó. Tehát ha valaki fogyni akar, vagy bármi okból diétázik, a legfölöslegesebb anyag, mert kalóriakülönbözetet jelentősen csökkenti, de nem kerül be olyan tápanyag, ami szükséges a szervezet ellátásához.

Tudom, hogy nehéz, de a cukor és édességek mellett a pékáruk kizárása lenne a legfontosabb. Ha nem tudod a pékárukat kizárni, de futja teljes kiőrlésű árura, akkor inkább használj azt, mer bár kb. ugyanannyi benne a kcal, de állítólag komplexebb és nehezebben "szívódik fel" és nem olyan egészségtelen, mint az agyonfinomított lisztből készült.

2014. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Állítólag.. pusztán ipari érdek egy haszontalan takarmánynövényt több szeméttel (pelyva) drágábbal aladni. Üdv. teljes kiőrlésű olcsó növények drágább áron!


[link]

2014. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!