Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálással már...

Kalóriaszámlálással már fogytam 20 kilót. Még 15-öt szeretnék de egyszerűen nem megy! Megnéznétek ezt?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1200 kcal-t fogyasztok egy nap. Fél éve nem megy le semmi. Tartottam csalós napokat, mégis könnyű fizikai munka mellett semmi sem történik.

Amúgy 24L, 170cm és 81kg.

Diák vagyok még, suli mellett melózok.


Reggeli: milli mia krémtúró


ebéd: 120g tojás nélküli makaróni, 2 ek paradicsomszósz


uzsi: két szelet abonet kenyér, kicsi házi májkrémmel


vacsi: egy adag sárgaborsó főzelék diétásan elkészítve, sovány tejföllel(450 grammnyi, tej, olaj és liszt nélkül készítve)


Mi az, ami nem jó? A napi fehérje adag meg van, néha a szénhidrátot lépem át egy hangyányit.


Aki jobban ért hozzá: tanácsok?

Köszönöm!


2014. máj. 3. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az egy dolog,hogy szénhidrát,de a szénhidrát zöldséget jelent elsősorban,nem keményítőt és gabonát.

a tejet és a tejszármazékokat is ki kellene iktatni,ahogyan a szétfőtt zöldségekből főzött főzelék sem kell.

és hogyan lenne már meg a fehérjéd?

ezt nem is értem,mert kb nem eszel fehérjét.

minden étkezésedben legyen.

reggel 3 tojás zöldségek,10 órai 100g sonka zöldség,1 csirkecomb grillezve,hozzá brokkoli,esti kaja is ugyanez,estére meg 2-3 tojás megint.

2014. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értettem. Köszi!
2014. máj. 3. 23:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Első gond az 1200 kcal. Alapanyagcsere alá diéta alatt sem megyünk.

Második probléma az ételek minősége. A reggelt-amikor az inzulinszint amúgy is érzékeny-egy cukros vacakkal kezded. Aztán meg csak folytatódik a vacak kaják sora.


A kalóriabázison tápanyageloszlást állítsd át egyénire és e szerint lődd be a mennyiségeket:

2xttkg fehérje

min. 30-40 gramm (jó) zsír

a többi (komplex) ch


Remélhetőleg így pár hét után megmozdul a súlyod, bár attól is függ, hogy mennyi ideig ettél aacs alatt.

2014. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszi! Már be is állítottam.
2014. máj. 4. 00:47
 5/5 anonim ***** válasza:

bocsi de szerintem ez így nagyon szar. reggelire sokkal többet kéne enned mint egy krémtúró! egyél sok zöldséget, teljes kiörlésű kenyeret, vagy nemtudom de sokkal sokkal többet mint egy krémtúró. aztán: tízóraizz: ami lehet egy gyömölcs saláta például. ebéd: háát, nemtudom én diétánál hanyagolnám a makarónit. próbáld a rizst párolt zöldségekkel, borsóval, répával pl. és csirke/pulyka mellé vagy bármilyen könnyű szárnyas. az uzsonna jó, bár én májkrém helyett inkább mondjuk sonkával enném, de az jó. vacsira már lehet hogy nem kéne a sárgaborsó főzelék, az inkább ebédre kellett volna, helyette valami lájtosat. itt is lehet abonett, vagy főtt tojás mondjuk, de inkább fehérje legyen mint szénhidrát!


Délelőtt főleg reggelire kéne sokat enni aztán egyre kevesebbet. Egyél sokkal több zöldséget és gyümölcsöt, igyál mellé sok vizet, esetleg zöld teát, az beindítja az anyagcserédet.


Nemtudom sportolsz e azt nem írtad, de egy kis kardio kéne emellé (futás/kocogás, bringázás, úszás) heti 2x jó lenne. Látom hogy tanulsz és dolgozol is de kérlek ne mondd hogy nincs időd a sportra, mert hetente 2-3 alkalommal egy-egy fél órád biztosan van. sok sikert:)

2014. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!