Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyókúrával kapcsolatban....

Fogyókúrával kapcsolatban. Úgymond "szakértők" válaszát kérem. Akik Egy kicsit értenek hozzá és akinek van tapasztalata. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Röviden.....Nyár eleje óta fogyózom 10 kg adtam le. Még 4 szeretnék...csak...utána olvastam hogy aki diétázik az se menjen 1200 kcal alá. Mert miután nem akarja folytatni visszahízza mindet mert az anyagcseréje lelassult.Én nem akarok ebbe a szituba esni.Tehát Régen a diéta elején csak nagyon kevés kcal vittem be kb.600 max. és utána kicsivel többet nem olt baj de a wc-és nehezebben ment előtte evés után félórával wc-em de utána székrekedésem olt majd fosás. Nőérem esküvője után a sok sütemény volt hogy csak azt ettem egész nap mert nem akartam sokat enni de magában abban is sok van.69 kg- ból lettem ismét 72 kg.Most megint úgy voltam vele folytatjuk és keveset akartam enni de mostmár félek keveset enni mert vissza hízhatom. Ha megeszek mostantól nap 100-1200 kcal mennyit kellene mozognom mellette. ( Régebben is mozogtam) '74 cm vagyok jelenleg 71.60 kg és 15 éves lány. :) ja és valaki az egyik kérdés alá írta hogy ha ülsz egész nap akkor s elégetsz 1200 kcal Ez igaz?? Kérlek segítsetek. Mit tegyek? vissza hízhatom azt a 10 k-t ?? Milyen ételeket ajánltok? Mennyit egyek egy nap? Milyen mozgást végezzek? Mennyi ideig ??Jah és az elfelejtettem írni hogy most már rásegítéssel birok wc-ni.Vagyis reggel kávé agy meleg citromos íz illetve mostanában a székletem is változó de normális úgymond nincs köztük és ma zöldes-sárgás székletem volt. A normális válaszokat megköszönöm.

2014. aug. 18. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus, normális diatetikus, Sárga Kapszula c. könyv. Esetleg egy itteni felhasználó, sandorzsolt. Ők segíthetnek neked...
2014. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vissza olvasva sok a helyesírási hiba.De a laptopom nem mindig érzékkeli a billentyűzet és ezért mindig ellenőrizni szoktam a kérdést mielőtt kirakom most ez nem sikerült.Csak siettem mert nagyon kíváncsi vagyok a kérdésemre.Kérlek nézzétek el. :) Ha vmit nem értettek írjátok le és elmagyarázom.
2014. aug. 18. 20:42
 3/3 anonim válasza:

Nem szoktam ideírni, de kérésre:)


Normális szálkásító diéta kell és nem koplalás. 1200 kcal alá nem kellene menni, mert csak izomból veszthetsz. Tehát:

Szálkásító diéta: napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


lényeg tehát, hogy egyél elég fehérjét, kell zsír is, és a szénhidrátot kell csökkenteni, ha nincs fogyás. De legyen többször kis étkezés, sose koplalj.


Edzés: heti minimum 3-4, 40-60 perces aerob edzés kell, pl kocogás, bicajozás, ellipszis trénerezés, lépcsőző gépezés, stb.

Mehet mellé heti pár erősítő edzés is, mert így lesz jó a forma. A legjobb a súlyzós edzés, ha nincs lehetőség, akkor saját testsúlyos edzés.

2014. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!