Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mostanában alig eszek. Kb.800-...

Mostanában alig eszek. Kb.800-1200kcal-ig terjedő skálán mozgok. Tudom, hogy elég kevés, de mit tehetnék? Nagyon félek hogy visszahízok!

Figyelt kérdés
Szóval 3. hónapban járok a fogyómmal, fogytam is már 7-8kg-ot.. 1200-1300kcal fölé nem nagyon mentem (2x 3x csak amikor nagy késztetést éreztem hogy bezabáljak egy csomó datolyát meg mazsolát:D) De van olyan is, hogy egy nap csak kb. 800-900 kcalt eszek..de nem éhezek! De nem is merek már többet enni nagyon, mert nagyon félek, hogy visszahízok. És kajálás után bűntudatom van...valamint még fogynék kicsit:$$ Heti 3x járok box edzésre, de még így is szerintem visszahíznám, ha visszatérnék a fogyókúra előtti kajákra (mertmost alig eszek valami szénhidrátot, csak zöldséget,gyümölcsöt, nagyon ritkán lisztes dolgokat) Szóval mit tegyek? Szerintetek vissza fogok hízni, ha emelem a kalóriákat? Mert azért hosszú távon szerintem nem egészséges ez a 800-900 kcal..:S 15/L 168cm 53kg
2014. okt. 8. 18:06
 1/6 anonim válasza:

Igen, sajnos ez van. Rosszul kezdted!

Nem a mennyiséget, a minőséget kellene csökkenteni. SEMMI gabonaféle, krumpli, rizs, cukor.

Csak zöldség, gyümölcs, hús, zsír, tojás, sajt.

Ebből jól is lakhatsz, nem kell számolgatnod.

2014. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kell a krumpli de az édesburgonya kell a rizs de a abrna rizs kell a bulgur is havonta 1x max 2x pici"egészséges" tészta

nem kell a gyümölcs délután 1 után előtte okés de sok a gyümölcscukor csupa-csupa szénhidrát de persze kell csak mértékkel meg az inzulint nagyon piszkálja

kell a zabpehely fahéjjal vagy gyümölccsel vagy kókuszreszelékkel reggelire mert szénhidrátot tartalmaz ami délelőtt tökjó

estére jó a túró+joghurttal elkeverve de reggel nem mert a túró lassú felszívódású ezért kell estére hogy reggel ne farkaséhesen kelj mert ha gyümölcsöt ennél akkor úgy lenne

áfonya-avokádó ezek hasznosak ;)

1hónapja kezdtem edzeni és ez alapján eszek lehet hülyeséget írtam -bár nem hiszem- de nekem ezek beváltak

2014. okt. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
első! Csak azokat eszem, amiket írtál, sőt én még tejtermékeket se eszek nagyon..
2014. okt. 8. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, csak feleslegesen pazarlod az energiád a félelmedre. A félelem a tudás hiánya sokszor, félsz attól hogy mi lesz ha ez meg az fog történni. Itt van pl ez a csaj: [link] ő már biztos hogy nem fél attól hogy visszafog hízni, mert tudja hogy mit kell tegyen ahhoz hogy megtartsa ezt a testet. Ahogy én is tudom és rajtam kívül még az országba több ezren vagy tízezren.


Nagyon egyszerű a fogyás a súlymegtartás és a hízás misztikus titka. Pusztán ennyi, a fehérje, CH, zsír és zöldség megfelelő aránya és minősége. [link] aztán jön a másik tényező a rendszeres kemény edzés, ez elengedhetetlen plusz pihenés és napi 5x étkezés. Hosszú évek óta rendszeresen edzek és nem teszek a számba, csipszet, kólát, péksüteményt, tejet, savanyú cukrot sportszeletet meg hamburgert meg sok hülyeséget, mert minek.?


Fogyás. a magas fehérjebevitel, zöldség, zsír kemény edzés marad és csökkentem a CH-t, ezzel kalória mínuszba vágom magam.

Hízás/izmosodás: a magas fehérjebevitel, zöldség, zsír kemény edzés marad és növelem CH-t, ezzel kalória pluszba vágom magam.

Ami nagyon fontos hogy kontrolláld magad. Tükör mérleg. Hetente pl hétfő reggel felkelés után mérd meg a súlyod, ha híztál azon a héten kevesebb CH-t vigyél be, ha fogytál akkor meg többet. Így azonnal tudsz változtatni és mindig jó formában tudsz maradni, akár egy életen át.


De ezek nem kőbe vésett szabályok 1-2 kiló ide-oda az nem egy eget rengető probléma, sőt természetes. Fogyni/hízni/súlyt tartani rengeteg módon lehet ilyen-olyan hangzatos nevű diétákkal vagy bármivel. Amit írtam ez egy a sok közül, nálam ez működik.


Ráadásul még csak 15 éves vagy egy fejlődő szervezet, kell bőven fehérje, zöldség vitamin módjával CH. Még pár ötlet a sikerhez: Alacsony Glikémiás indexű kajákból rakd össze az étrended, [link] két okból:


Egyrészt normál értéken tartják az inzulinszintet és ha ez normál értéken van a szervezet könnyebben bont zsírt. Ha az inzulinszint magasan van azonnal leáll a zsírbontás folyamata. Rendszeres edzés és 5x-i étkezés mindkettő pörgeti az anyagcserét és segít az izom megtartásban.

Edzés után fehérje bevitel testsúly kilogramm x 0.5g azért hogy megőrizd az izmot mert az izom adja a formát a testnek. Azt se felejtsük el hogy az izom nehezebb mint a zsír. A tükör az egy jó távpont mert az alapján eltudod dönteni hogy tetszik amit látsz vagy nem.

Gyümölcsből keveset. Este mehet sok fehérje sok zöldséggel nagyon kevés CH-val. Reggel multivitamin a kajához.


[link]


[link]

2014. okt. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hosszú, kifejtős választ!

Igazából az a bajom, hogy nem szeretném úgy leélni az életem, hogy nem merek megenni egy szelet tortát, mondjuk egy szülinapi bulin, mert azon parázok, hogy úristen mennyi ch és mennyi kcal..Ez így olyan rossz :/ néha kellenek szerintem az ilyenek is...boldogsághormon..:$

2014. okt. 8. 20:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Az egészséges kaja, az edzés a rendszeresség és a tudatosság mindig jó formában tart. A félelem ellenszere a bátorság és a tudás. Nézd ha meglátogatom anyám és jó szívvel szeretettel kitesz elém egy tepsi almás pitét úgy betolom csak úgy fűstől. De ezt nem teszem meg minden nap, utána folytatom tovább a normális kajálást és az edzést.

Ha néha, elmegyek bulizni nem fogok ásványvizet inni amikor mindenki iszik valamit, letolok 1-2 sört de nem viszem túlzásba. Ha van egy bográcsos buli megeszem a zsíros pörköltet galuskával. hétközbe meg durum tésztát, teljes k. kenyeret szoktam enni és nincs nokedli meg zsíros pörkölt :)


Naná hogy kellenek a boldogsághoz, a szélsőséges dolgok meg a durva önmegtartóztatás, boldogtalanná tesz. Azért vagyunk itt a földön hogy jól érezzük magunkat, vagy nem.? :)

2014. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!