Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Súlytartásnál mi fér bele?

Súlytartásnál mi fér bele?

Figyelt kérdés
Lefogytam 58-ról 48kg-ra, 3 hónap alatt, egészséges táplálkozással és sporttal. A sportot folytatom tovább, viszont most itt van az advent, Mikulás és sajnos az utóbbi napokban elég sok édességet ettem.. Súlytartásnál mi fér bele? Heti 1-2 nap belefér amikor eszek csokit, meg sütiket?? Vagy hamar visszahízhatok? :/
2014. dec. 8. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez teljesen egyén kérdése szerintem. Attól függ mennyit sportolsz, mennyi édességet eszel, mit eszel azon kívül, milyen az egészségi állapotod, mennyire vagy hízékony..


Nyilván azzal az életmóddal amivel egyszer elhíztál, később is híznál. Aztán ahogyan telnek az évek, a hízás is csak könnyebb lesz, tehát érdemes odafigyelni.. de ezt te érzed igazából.

2014. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát még mindig nem eszek lisztes,cukros dolgokat, gabonaféléket,tejtermékeket. Szóval a reggelim az általában tojás/virsli zöldségekkel, vagy zabpehely fahéjjal, az ebédem majdnem mindig hús/hal zöldségekkel, de van, hogy tojásoslecsó, vagy zöldségfőzelék, leves..ilyesmik, vacsira pedig megintcsak valami husi, tojás, vagy valami könnyed zöldségsali,leves.. Szóval egészségesen étkezem, és nem eszek sokat alapból, de a csokiknak, sütiknek nemtudok már ellenállni:SS Szóval, ha mondjuk 2 naponta megennék 1 csokit/sütit, ilyen étkezés mellett, akkor vajon visszahíznék? Ez még így is sokkal kevesebb, mint amit fogyás előtt ettem. Fogyásom előtt minden nap ettem 1 csokit, péksütiket is ettem, kenyeret, ebéd mellé krumpli/rizsköretet, vacsira melegszenyót, palacsintát, meg ilyesmiket, és nem voltam úgy sem dagadt...csak hát, most már rendesen sovány vagyok..Szóval ezek szerint nem nagyon voltam hízékony előtte... Mert igazából eléggé sokat ettem, mindenfélét és nem voltam dagadt. Viszont lehet a diéta miatt hízékonyabbá válltam? Mert elszoktam a péksütiktől meg a cukros ételektől? :SS Lehet ez? Ajj nemtudom mit tegyek...régen nem törődtem ennyire az étkezésemmel, most meg lefogytam tök megvagyok elégedve, erre nem élvezhetemaz ízeket, mert rettegek hogy visszahízok. Néha arra gondolok bárcsak bele se kezdtem volna a fogyóba:S
2014. dec. 8. 16:52
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha cukrot eszel csokival, akkor reggel ne zabot egyél, és akkor legalább ch limitet tartasz.

Nem hiszem, hogy gáz lenne.

2014. dec. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a sztorim.. :)

Ha nagyon nem bírod ki, akkor max délelőtt egyél egy keveset és mondjuk csak heti 3x. Úgy biztosan nem rakódik rád.

De szerintem a legjobb ötlet az lenne, ha utána olvasnál a neten az édességek egészséges alternatíviáinak, mivel rengeteg ch szegény recept van a neten. Pl. palacsinta reggelire: 1 banánt összenyomkodsz, összekeversz egy tojással és kisütöd , mint az omletett mondjuk kókuszzsírban / olivaolajon. Nem kell bele liszt, se cukor, isteni finom lesz. De keverhetsz bele akár keserű kakaóport és és édesítővel édesíted.

Vagy csinálhatsz krémtúrót natúr joghurtból és sovány túróból, ebbe édesítő, esetleg gyümölcsök.

Sütikhez próbáld ki a mandulalisztet vagy a szénhidrátcsökkentett lisztet, és xilittel, steviával vagy folyékony édesítővel édesíts sütésnél :) Zabkását is meg lehet úgy csinálni ,hogy elvegye az édesség utáni vágyadat. Plusz ha nasit kívánsz, akkor olajos magvak !! Dió, mandula. Esetleg kis mennyiségben (cukrozatlan) aszalt, szárított. gyümölcsök is jöhetnek.

2014. dec. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Szintiszoli123 ***** válasza:

Minden belefér, 3-4 napos átlagban annyi energiát égetsz, mint amennyit beviszel. Erre pontosabbat nem lehet mondani.

Egy dologra kell még figyelni és ez az inzulinérzékenység, amit a következő példával lehetne érzékeltetni:

A napi energiaigényedbe hiába férne bele simán 200 gramm CH. Ha ezt reggel egyben vinnéd be, mondjuk cukorral, amikor a legrosszabb az inzulinérzékenység, a sejtjeid nem tudnák/nem akarnák felvenni, ezért egy része menne a zsírba (aztán ezt a zsírt később még lehet, hogy ezt még mobilizálná a tested, de minek kockáztatni).

Ha az átlagbeviteledbe belefér és az inzulinérzékenységedbe belefér, akkor minden belefér.

2014. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Reggel ilyen nagy az inzulinválasz??:O Akkor asszem a multkori csalónapomon reggelire megettem 2 tábla csokit nutellával meg kekszel mert azthittem ha már csalok legalább reggel csaljak..De akkor asszem nem volt jó ötlet :D na most már mind egy..
2014. dec. 9. 16:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Emberek 30-40 éves korukig állandóan cukros kaját esznek, és addigra híznak csak el (meg vannak akik korábban, vannak akik később).


Valószínűleg 1-1 nutellaevés talán... még nem a világ vége, de lehet én lettem túl laza..

2014. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szintiszoli123 ***** válasza:
Ja, én is sokáig éltem a "reggelire mindent szabad" hülyeség bűvkörében. Ezzel nem azt mondom, hogy reggeli vagy esti inzulinérzékenység semmi cukrot nem bír el, de, ha édességet eszel, inkább nap közben, a déli órákhoz minél közelebb tedd. Legalábbis jelenlegi ismereteim szerint ezt ajánlanám.
2014. dec. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Vagy leszokom az édességevésről, mert érdekel hogy rossz.


Vagy eszem, mert nem érdekel hogy rossz. És akkor egy kis alkohol meg dohány is belefér, én erre szavazok :))

2014. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit túlzás teljesen kiiktatni az étrendből az édességeket. Tény hogy nem kell minden nap, de ha heti 1x megeszünk valami cukros sütit vagy csokit, nem lesz semmi bajunk. Kell ez is a szervezetnek...boldogsághormon :P
2014. dec. 9. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!