Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Udv kivancsiva tett par...

Udv kivancsiva tett par kerdes. Van amit nem ertek azt irja minden oldal mindenhol h nem szabad 1400kcal alatt taplalkozni kulonben ehezo uzennodba kapcsolunk es hizunk! Elso kerdesem miert?

Figyelt kérdés
Es ha en 400kcal viszek be naponta es heti haromszor egy orat futok akkor mi tortenne a testemmel? Es az anorexiasok akkor miert nem hiznak ha raktarozniuk kene? Valaki kerem vilagositson fel! Szep estet

2015. febr. 11. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem az "éhező üzemmódban" hízol, hanem utána. Mivel rendesen tönkreb.aszod egy időre a dolgokat. Ha napi 400 kalóriát vinnél be élni nem lenne erőd, rövidesen elájulnál, stb. stb. Ezt a semmiért, mert a tested nem elsődlegesen a zsírt bontja ilyenkor: az izmot.

Ha koplalsz, a tested rögtön érzékeli, hogy para van, azt hiszi éhezel, így lendületből elkezdi az izmot bontani (az izom fenntartásához rengeteg energia kell - a zsír viszont "csak van", így logikus, melyikhez nyúl először a szervezet).

2015. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ah ertem! Tehat az anorexiasok elodzor elveszitik az izmuk nagy reszet es csak utana a zsirt?

Mivan akkor ha valaki nem eszik de kozben rendszeresen sportol peldaul naponta? Akkor ugye az izmot bontana de azt kozben epitem akkor a zsirt fogja? Kulonben ne haragudj ha idiotanak hangzik a kerdesem

2015. febr. 11. 22:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexiások kitartó munkával érik el, hogy csont és bőr legyen a testük. Pont a hosszú idő miatt alkalmazkodik ehhez a testük, így tovább húzzák, mintha egyik napról a másikra tértek volna át.

Az őrület nagy úr, így bírják az éhezést és megerőltetést is, de ez nem azt jelenti, hogy nem szoktak szédülni, elájulni.


Ha túl kevés táplálékot viszel be, nem leszel képes mozogni, izmaid sem lesznek képesek fejlődni, hisz a fenntartásukhoz se lesz energia, nemhogy tápanyag az osztódásukhoz.

2015. febr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2015. febr. 11. 23:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki nem eszik, nem gondolom hogy van egyáltalán ereje sportolni.

A kérdésed ott hibádzik, hogy az izomépítés alapjai kimaradtak. Ha sok energia kell már a fenntartáshoz is, akkor gondolhatod milyen felépíteni... Izmot nem olyan könnyű növelni, hogy valaki "sportol valamit". Ahhoz ellenállás kell (súlyok a leghatásosabbak, amit jó kiegészíteni saját testsúlyos gyakorlatokkal is), megfelelő módon kell edzeni (a gyakorlatok/szériák számában, végrehajtásban, ismétlésszámok, stb..), kell sok bevitt tápanyag (amit például 400 kalóriával lehetetlen bevinni), regenerálódás (stresszmentesítés, és meg kéne lennie naponta a 8 óra alvásnak), és ami nagyon fontos: kalóriaplusz. Vagyis az izomtömeg növeléséhez enni kell rendesen.

Összefoglalva, a fent említett okok miatt, még ha azt feltételezzük lehetséges energia nélkül edzeni (nem az), ha valaki nem eszik, nem fog izmot építeni.

2015. febr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én napi 1400-1600 kalóriát viszek be a szervezetembe, ha éppen nagyon sokat zabálok (salátákon élek és ahhoz eszem némi pirított csirkehúst, de eszem mellette kb. üres levest és néha 1-2 főtt tojást, hogy legalább a minimális fehérjebevitelem meglegyen), sajnos egyedül az segített a fogyásban nekem, semmi más. Bármilyen diétát próbáltam ki, bárhogy adagoltam magamnak és számolgattam, sajnos csak ez működik. Mellette óránként 5-10 percet mozgok, attól függően, hogy miként érek rá.


Az eredmény: 1 hónap alatt 11 kiló mínusz. Szuper, nem? Az ing nem szorít végre a nyakamnál, kényelmesek a ruháim, sőt, ruhatárat kell cserélnem. A futást egyre jobban bírom, egyre kitartóbb vagyok, akkor minden oké? Nem? Mi a baj?


A 25 kilós súlyzóval 3x20 kitolást végeztem korábban mellkasból és ugyanennyit hátizomból. Most ha egyszer kitolok húszat, már teljesen ki vagyok merülve. Valamit valamiért, mindig valamit valamiért. Lehet, hogy fogytam, nagyon látszik, de az izomból is vesztettem. Majd ha lementem 80 alá, esetleg 75-re, akkor majd normalizálom az étrendemet és átállok izomépítésre, de jelenleg csakis azt tudom mondani, hogy aki gyorsan akar fogyni és ezért jelentősen megvonja a szervezetétől a tápanyagot, az igenis rohamtempóban fog gyengülni a súlyokkal. Igyekszem kordában tartani magam, sokat edzeni súlyokkal is, de azért egyértelműen látszik a különbség.

2015. febr. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem miért akarnád az izmaid leamortizálni. NEM LÉTEZIK, hogy csak ilyen kevés kalóriával tudj fogyni.

Heti 1 kiló a max, ami zsírból mehet (és ezt közel se fogod mindig elérni), meg egy kis víz. A 11 kiló rengeteg? Azt hiszed ezzel "gyorsan fogysz", pedig valójában nem, zsír egyáltalán nem megy le több, mint egy normális szálkásító diétával menne.

Az izmot amit most lebontasz nem két perc alatt fogod újra felépíteni, azt is tudod remélem.

Szóval hülyeség amit csinálsz.

2015. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10 éve vagyok túlsúlyos, hidd el, több diétát kipróbáltam már és szakembert megkérdeztem, mint amit te el tudsz képzelni, és hiába mozogtam mellette rendesen, pulzusomat 140 fölé tornázva, nem fogytam egy nyamvadt dekát sem. Nekem ez vált be, ez működik, fogyok. Bár izomból is, de legalább fogyok.


Köszönöm, hogy válaszoltál, de nem a véleményedre voltam kíváncsi, csak elmondtam a kérdezőnek, hogy mire számíthat. Azért tényleg kedves tőled!

2015. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Felre erte ne essen en ezt nem terveztem kiprobalni!! Szerintem ez halalos de akinek megy annak megemelem a kalapom! Es koszonom szepem minden valaszolonak. Meg az a kerdesem lenne h 17eves lany vagyok 170cm 60kg. Az utobi idoben rengeteget hiztam miota abba hagytam a versenyseru aerobikot. Termeszetesen a hizasomba beletartozik a rendszertelek etkezes a gyorskajak fogamzasgatlo ejszakai nassolasok rengeteg teszta es feher kenyer na meg a kekszek csokik. Na ezeket egy hete szamuztem az eletembol rendszereztem az eletem es minden amit eszek az zold es egeszeges:) sport azert a heti harom tesi ora negy edzes es mondjuk egy heten egy ora futas. Varhatok eredmenyt? Valami tipp esetleg? Koszonom
2015. febr. 12. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!