Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Van olyan, hogy egy 160...

Van olyan, hogy egy 160 cm-es,49 kg-os 21 éves nő, már napi 1500 kcal beviteltől hízik, úgy, hogy heti 3-szor sportol? 21/L

Figyelt kérdés
1200 kcaltól kevesebbet soha nem ettem, és azzal már fogytam

2015. márc. 19. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Hízik? A tömegnövekedés nem feltétlen azonos a hízással, márpedig elég izomtalan lehetsz 49 kilósan, talán az rakódik rád - nagyon helyesen.
2015. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nézd meg, hogy emellé milyen alacsony vagyok... A legkevésbé sem vagyok izomtalan, nőket tekintve bőven az izmos kategóriába tartozom, világéletemben sportoltam.
2015. márc. 19. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
csak 49 kiló meg nem egy sportoló nő súlya...
2015. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a jojó miatt hízol keveset ettél most jön vissza a szervezeted tartalékolt.
2015. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A legkevésbé sem értem, hogy miért ne lehetne sportos, izmos valaki ennyi kg-osan. Nem 170 cm vagyok ehhez a magassághoz.


Nézz már meg pl egy alacsony tornászt, teljesen kidolgozott izomzata van, mégsem lehet sokkal nehezebb...


Nem csak azt kellene látni, hogy atyaég 49 kg milyen rettentő kevés, hanem azt is, hogy ehhez egy alacsony magasság tartozik.

2015. márc. 20. 08:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismertem tornaszt 60kilo volt kb ilyen magassaghoz
2015. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért nem hiszik el, mert a 49 kiló a 160 centihez is kevés.


A BMI-d a sovány kategóriába esik még ezzel a magassággal is. Az izmosabb emberekre az a jellemző, hogy a BMI-jük az alacsony testzsírszázalék ellenére magasabb, mint az átlagemberé, illetve mint azt a látszatból következne.


De nem tudom, hogyan nézel ki. Mindenesetre nem lehetsz nagy darab az biztos. :-) (Én 164 centi vagyok és 60 kiló.)


Ettől még persze lehet valaki erős, ügyes, sportos, jó állóképességű stb. Ez nem feltétlen van összefüggésben a látható izomtömeggel.


Egyébként a kérdésedre válaszolva, van ilyen. Nem tudom milyen minőségű étkezést folytatsz és mit sportolsz. Ettől függően az a tömegnövekedés lehet akár izom, de lehet zsír is. Minden esetre nem hinném, hogy akár plusz pár kiló izom, akár plusz pár kiló zsír nagyon rontana nálad az összképen.

Ne parázd túl ezt a kérdést. Kövér biztosan nem vagy, még 55 kilóval sem lennél az.

2015. márc. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is 160 centi vagyok, vékony alkat, szóval nagyjából sejtem, mi a sovány meg az izmos ilyen méretekkel.


Nyilván rengeteg mindentől függ a tömeg, mondjuk 21 évesen még fiatal vagy, a korral minden szövetünk nehezebb lesz - most 30 évesen pl. én 55 kilósan nézek ki úgy, mint 20 évesen 51 kilósan.


De teljesen mindegy, mert függetlenül a jelenlegi állapotodtól, jó eséllyel még izmokat képzel magadon, ha 1500 kalória mellett nő a súlyod. Anno nem voltam túl izmos 50 kilósan, bőven lehetett volna dolgozni rajta...


Valójában nem nagyon érdemes a kilókat figyelni, egészséges embernek, ha nincs testképzavara, többet mond egy tükör.

2015. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva, 1500 kcal-tól bizto nem hízol hosszú távon, pláne, hogy sportolsz. Az lehet, hogy pillanatnyilag többet mutat a mérleg, de ez nem hosszútávú. Egy hasonló kaliberű és korú nőnek, mint te kb 1400 kcal az alapanyagcseréje, annál meg csak több kell neked, ha meg akarod tartani a súlyod.

Amúgy bocs az elvonatkoztatásért: Én irigyellek, hogy ilyen paramétereid vannak, sokkal jobb lenne ha én is alacsony lehetnék. Mert gondoljon mindenki csak bele: egy alacsonyabb nőt, még 55 kilósan is kis törékenynek nézhetnek, mert, hogy pici. Én meg 173 centivel most 60 kilósan talán már nem vagyok olyan ormótlan nagy, de 1-2 kiló hízás, és egyből mindenki nagy darabnak titulálna.

2015. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!