Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudom kiszámítani a napi...

Hogy tudom kiszámítani a napi kalóriaszükségletemet?

Figyelt kérdés
Diétázni szeretnék, és jó lenne tudni a kalóriaszükségletemet hozzá, de akárhány kalkulátort néztem az interneten, megadtam rakás paramétert, de ahány kalkulátor annyi mérés, egyik 3000 kcal étrendet ír diétára, máshol 2000, szóval.. kicsit meg vagyok lőve, hogy mégis mennyi az érték legalább hozzávetőlegesen, hogy melyik a reálisabb.
2015. ápr. 2. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Senki sem ismeri az élet értelmét... és a napi kalóriaszükségletét sem.


Viszonylag bonyolult géppel, légzési gázok elemzésével lehet mérni valamennyire. A kalóriakalkulátorok és a kalóriaszámolós étrend kamuk. Arról szólnak, hogy belősz HASRAÜTÉSSZERŰEN x kalóriát (mondjuk 2000 kcal) és ezt hétről hétre tudatosan csökkented, módosítod amíg a heti fogyásod nem lesz számodra kedvező.


Szerintem ennyi erővel egyszerűbb alacsonyan tartani a ch bevitelt (hiszen a magas inzulinszint kedvez a zsírraktározásnak, gátolja a zsírégetést) és nem 'zabálni'. De egy elméleti felső kalóriakeretet valóban nem butaság kitalálni, görcsösen figyelni ezt már túlzás (bár van akinek nem okoz gondot) :)

2015. ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első blkkre azt lehet mondani, hogy 1500-al biztosan nem fogsz hízni.
2015. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia! Nem érzem magam teljesen a téma szakértőjének, hiszen nem vagyok sem dietetikus, sem személyi edző, de elég sokat olvastam az egészséges fogyásról, még az elején tartok, de szeretnék 20 kilót leadni.


Én a következő linket tartom hasznosnak: [link]


Egyébként több forrásból úgy tudom, hogy semmiképp nem kéne a BMR értéke alá állítani az étrendet. Hogy mi is az a BMR? A kifejezés a basal metabolic rate rövidítése, magyarul alapanyagcsere érték. Ez kortól, nemtől, és aktuális testsúlytól függ, és azt a kalóriamennyiséget adja meg, amit nyugalmi állapotban használ el a test az élettani funkciók ellátásával, tehát a belső szervek, vegetatív folyamatok működtetésével.


Optimálisan legalább 100-150 kcal-val a BRM fölé igazított kalóriabevitellel, minőségi táplálkozás és sok mozgás mellett lehet a legtartósabb fogyást elérni. Mivel a BMR a súlytól is függ, érdemes időnként újraszámolni és változtatni a kalóriakereten. Én úgy tervezem, hogy kb. 5-8 kilónként fogom ezt megtenni.


Remélem segítettem, sok sikert a diétához!

2015. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget, segítettek!

Ez a BMR-es és a body.builder.hu-n található kalkulátor nagyjából hasonló értékeket adnak, kb egy 3000 kcal-tól számíthatok zsírvesztésre, bár őszintén nekem az még mindig magasnak tűnik, de megnézem, hogy olyan étrend mellett meg lesz e a heti 1 kg mínusz.

2015. ápr. 3. 00:12
 5/5 anonim válasza:
1200-1500korul.. legalabbis szerintem. Egy normal felnottnek aki nem szeretne fogyni(se hizni) kabe 2000-2500kaloriara van szuksege naponta. A 3000et en kocsit meredeknek tartom ehhez kepest.
2015. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!