Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez mennyire valós?

Ez mennyire valós?

Figyelt kérdés

Ha nem adja be, akkor megcsinálod magadnak,hogy ra jöjjünk mennyire életszerű? [link]

Energia szükséglet számításos oldal, nekem a 38 kg es 158 cm-hez ir : 2300 kcal, 73gfeherje,74g zsír, 320 g szenhidrat szükségletet.



#energia #tápanyag szükséglet
2015. ápr. 7. 07:19
 1/10 angelside ***** válasza:
Szerintem többet számol, mint kell.
2015. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Természetesen pontatlan.


Meg eléggé elvetemült az a 320g ch, de hát kinek mi a vallása. Valaki abban hisz (és ez tökéletesen hit alapú, semmi köze a tudományhoz) hogy sok szénhidrátot kell enni. Akkor is, ha ez megbetegítő.

2015. ápr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Koszi!:)
2015. ápr. 7. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
fú, nagyon nem, nekem 2200at ír, már nem jó érzés, ha ennyit kajálok egy nap..
2015. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor a netes oldalak nem jók?:(
2015. ápr. 7. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:
A minőségi makrotápanyagok legyenek meg megfelelő mennyiségben és arányban, a kalória csak extra.
2015. ápr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megmondani... Egyéni különbségek, izomtömeg (OK, feltételeznek valami alapot), súly (igenis nem mindegy 10-20-100 kg plusz, főleg, hogy a nagyobb test mozgatásához több izom is kell)...


Nekem a kalóriabázis kb. 1600-at ad, ez a fenti link 2100-at. Nos, ez utóbbi közelebb áll hozzá, 2000 kalóriával fogytam le a túlsúlyom nagyobbik felét, különösebb mozgás nélkül... De sokan az én paramétereimmel jóval kevesebbet esznek a súlytartáshoz...


Az ilyen számolások csak nagyon hozzávetőleges értéket adnak, sokkal jobb, ha megtapasztaljuk, nekünk mennyi kell. Ha nem lennék kíváncsi, nem is érdekelne, hogy mennyit viszek be. Az a fajta vagyok, aki nem fogy a puszta kalóriaszámolástól, mivel számolva kb. ugyanannyit eszik...


A szénhidrátszükségletem... Hm, azt hiszem, 40g körül kell a testemnek? Mindenesetre valahol ekörül eszem jobb napjaimon. Persze ezt megcsinálná magának, ha nem vinnék be, de úgyis eszem zöldséget (lehetőleg viszonylag sokat :)), gyümölcsöt s más szénhidrátot is. Fehérjénél megoszlanak a vélemények, de az általam helyesnek tartott, életmódomhoz megfelelő kalkulátor által adott s számomra könnyen is tartható érték 60-80g körül van, a többi pedig a zsír.

Nagyon sokféle makrotápanyag aránnyal el lehet lenni, számomra errefelé van az ideális. Illetve a szénhidrát felmehet akármeddig zöldségekből, amíg jólesik :)

2015. ápr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2015. ápr. 8. 09:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Akármennyi az túlzás azért, a túl sok rost gátolja a vitaminok felszívódását.
2015. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem akármennyi, 1-másfél kiló zöldség szinte mindig elég, abban nem lehet olyan sok rost, a zöldség nem olyan nagyon rostos, bár igaz, mennyiséget eszünk belőle. Én sok olajos magvat és útifüvet is képes vagyok enni, a testem eddig nem panaszkodott, persze ki tudja, hogyan állok vitaminokkal. Mindenre igazán nem tudok figyelni. De hogy nem fogok jóval kevesebb zöldséget enni, mint ami a ketogén diétámba fér, az is tuti :)
2015. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!