Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit egyek, hogy fogyjak is?

Mit egyek, hogy fogyjak is?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék de sosem jön össze mert nem a megfelelő mennyiséget és minőséget eszem.

Leírom hogy mi van itthon, ezekből mit lehet enni?

Ecetes paradicsom

Ecetes uborka

Lecsó (paradicsom, paprika, vöröshagyma ) üvegben.

Meggy befőtt.

lekvár

Savanyú káposzta üveges.

Paradicsomlé

Házi tej.

Tejfel ( 20 % )

túró

csirke húsból, és eknyérből fasírt

tört krumpli margarinnal

tojás

liszt

zsír

Olaj

Vöröshagyma

krumpli

sárgarépa

tészta

rizs

fűszerek

kristálycukor

fehér kenyér

margarin

Mit lehetne ezekből készíteni és mi az amit nem kéne fogyasztani ?

Pénzem nincsen vásárolni ebből kell megoldanom 2-3 napig az étkezést.

10 kiló súlyfeleslegem van.



2015. máj. 2. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ebből nem enném

A (cukrozott) lekvárt

tejet, tejfelt, túrót vagy egyéb tejet (mert mind tej, akármilyen nevet is adunk nekik)


margarint (mert növényi ócskusz zsiradék)

lisztet

olajat (mert növényi ócska zsiradék)

tésztát (mert liszt)


cukor

kenyér (mert búzaliszt mint a tészta)


Készíteni a maradékból bármit lehet, nyersen is ehetőek, sütve is.. te tudod mit szeretsz főzni, igazából mindegy mit készítesz, lényeg hogy miből.


Inzulincsúcsot okozó gluténos szénhidrátokat, tejtermékeket nem kellene enni.


Rizs, krumpli ne a fő kajád legyenek, mert lehet hogy olcsóak és gluténmentesek, de inzulincsúcsot okoznak, hízáshoz jobbak.

2015. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor lehet enni a...

tojás

vöröshagyma

sárgarépa

lecsó

ecetes paradicsom

ecetes uborka

paradicsomlé


De mi van a fasírttal és a meggyel?

A fasírtba kenyér is van a meggybefőttbe van cukor.

2015. máj. 2. 14:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Tényleg. A fasírtra írtad, hogy van benne kenyér. Na most elvi szinten ha valaki keveset eszik, az akkor is fogy ha kenyeret eszik. Nos, próbálkozni lehet.


Én hanyagolnám, jobbat tesz az anyagcserének ha nincs liszt (én a kenyeres fasírtot a magam részéről gluténnal szennyezett ételnek tekintem, de lehet te eheted, csak nem ajánlott)


A meggy befőtt addig jó, míg a savanyú meggy egy alacsony cukortartalmú gyümölcs, addig ha nyaranta eszi valaki, még senki sem hízott el tőle. Onnantól, hogy cukrozott befőtt, már inkább desszert-édesség kategória. Persze, elvi szinten cukorevéssel is lehetne fogyni. Csak a gyakorlatbannn...

2015. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor vacsorára ehetek pl 2 db főtt tojást és 15 dkg ecetes paradicsomot?
2015. máj. 2. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Bár már elkéstem a válasszal, miért ne ehetnél? A tojás remek étel, a zöldségekkel sincs baj, amíg nincsenek agyoncukrozva (engem ugyan szinte akármennyi cukor irritál a savanyúságokban, de az a szint még azért nem vészes).

A befőtt az kegyetlen, amúgysem tesz jót a gyümölcsöknek a hőkezelés. A gyümölcsöket jobb cukor és víz s persze tartósítószer nélkül eltenni (sajna a fagyasztóba nem fér sok, így én is főzök be valamicskét, inkább, mint megrohadjon a fa alatt. van egy pofonegyszerű kuktás módszer - ezt azért írom, hátha valaki olvassa, akinek jól jön eme infó, én nagyon örülök, hogy találkoztam vele egykor), úgy tipikusan édesek és igen finomak, ha jó volt az alapanyag.


A rizs sem problémás, ha nem zavar a fogyásban a szénhidrát (de kevés rizsben kevés szénhidrát van).

2015. máj. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tojás + zöldség, hús + zöldség, halak + zöldség eléggé általánosan jó párosítások. Talán csak a vegák kötnének ugye bele (tojásba és halba ők sem feltétlenül).


A 'vitatható' ételek inkább a szénhidrátok, gluténtartalmú szénhidrátok illetve a tejtermékek, ezeken oszlanak meg nagyon a vélemények, illetve persze még a zsiradékokon is. És a mennyiségeken, arányokon.

2015. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, a vegák nem esznek halat, mert az hús, ugyanúgy egy állat húsa, mint a többi. Aki eszi, az nem vega, bármit is mond.

S ők sem feltétlenül kötnének bele, ha nem személyesen róluk van szó. A szimpla bolti húsba viszont exvegaként is belekötök, több okból, de megértem, hogy nem mindenki tud mindig igényes lenni e téren, egyeseket nem is érdekel, honnan származik a hús.

2015. máj. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mit minek nevezünk. Van lakto/ovo/fisco vegetáriánus étkezés, vegán étkezésbe ezek nem férnének bele tényleg.
2015. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!