Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 12 éves lány vagyook 159 cm...

12 éves lány vagyook 159 cm és 41-42 kg között vagyok. Ez kövérnek számít vagy jónak vagy minek?

Figyelt kérdés
egyébként nyár végén leszek 13 . más azt mondja hogy egyek mert sovány vagyok de kövérnek érzem magam meg családtagok mondják meg haverok azért nem vagyok benne biztos hogy igazat mondanak......szerintetek

2015. júl. 16. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igencsak vékony kislány lehetsz. Étkezz egészségesen, egyél normális adag ételeket. A tested most van fejlődésben, szüksége van az energiára és sok mozgásra. Valamint beszélj a szüleiddel arról, milyennek látod magad.
2015. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez igencsak soványkának tűnik.Igazuk van, neked meg testképzavarod.
2015. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kövérnek NE érezd magad, mert nemhogy nem vagy kövér, hanem majdnem soványnak számítassz!


Ha beírod erre az oldalra az adataidat (13, 159, és 41) akkor 14%-os BMI érték jön ki, ami nem éppen kövérséget jelez!

10-75(!) között van az ún. 'megfelelő tápláltság', tehát a te 14-es értéked igencsak a soványsághoz esik közel!!!

És 53 (!!!) kilósan érnéd csak el a 'megfelelő' kategória felső határát. Tehát több, mint tíz kilóval kevesebben kövérnek indokolatlan érezned magad!!!!!


És ahogy a fentebbi hozzászólók írták arra kell odafigyelni hogy helyesen/egészségesen/megfelelő mértékben táplálkozz, és sokat mozogj. Így nagy baj nem történhet.

2015. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bocsi az oldal linkje lemaradt:


[link]

2015. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy kövér, hanem pont fordítva, elég vékony vagy.

Ha rendszeresen sportolsz és egészségesen étkezel, minden rendben lesz, úgyhogy nehogy belekezdj valami őrült diétába vagy koplalásba. ;)


*Thomasina*

2015. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pont jó gyereknek, felnőtt mércével sovány.

Egy gyermek BMI-kalkulátort nézz meg a neten!


Ne hízókúrázz, mert most fogsz fejlődni, még nem tudni, mid és hogyan erősödik.

2015. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A lanyom 10 eves, 162 centi es 45 kilo, es egyaltalan nem kover, normalis testalkata van, bar eleg izmos mert sokat sportol.


Ezek alapjan te sem lehetsz valami kover :) Szerintem normal testalkatod van.

2015. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

'kövérnek érzem magam meg családtagok mondják meg haverok azért nem vagyok benne biztos hogy igazat mondanak'


tehat a csaladod, baratok velemenyere nem adsz, mer' biztos hazudnak neked, ismeretlenek latatlanban adott velemenyere meg igen. aha, ertem... illetve varj, megsem. nem lehet, hogy csak siman buta vagy, mint a tok?


Az adatok alapjan kiallnak a bordaid, ha kovernek erzed magad, akkor tenyleg bajod van, de nem a sulyoddal, hanem ugy nyaktol felfele, abban a szivacsos gumoban...

2015. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat. Egyébként sportolok is. Napi 8 km biciglizés, 2 km futás,fél óra torna,50 felülés ,20 fekvö. Meg heti 1 szer judo edzsés.
2015. júl. 16. 19:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy ezt mondom, de "Napi 8 km biciglizés, 2 km futás,fél óra torna,50 felülés ,20 fekvö. Meg heti 1 szer judo edzés." után ha úgy érzed, hogy mindenki hazudik és te gondolod jól, hogy kövér vagy, akkor egy orvosra biztos h. szükséged van!

És ezt most holt komolyan gondolom és nem bántásból írom. Ez bizony már a kóros testképzavar határát súrolja, tehát nagyon hasznos lenne, ha egy pszichológust felkeresnél!

Tudod ez nagyon könnyen fordulhat innét egy olyan negatív spirálba, aminek a vége nagyon nagy baj is lehet!

2015. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!