Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriabázis egy megbízható...

A kalóriabázis egy megbízható program?

Figyelt kérdés
Csakmert félek, nem fogok vele annyira lefogyni, mint amennyire szeretnék, meóópedig a napi kalóriám mindig a kiszámoltan bevihető alatt van. Nektek bejött?

2015. júl. 20. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem bejött, de nem biztos, hogy mindenki dekára ugyanannyit fog fogyni. Arra jó, hogy tudd, mennyit is ettél, és ne lépd nagyon túl a kalóriákat.
2015. júl. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Krisz85 ***** válasza:
ma megnéztem alaposan, bizonyos szempontok nagyon is jók, bizonyos becslések közel sem, pl 640 kcal 1 órás könnyű kerékpározásnál, nos ehhez max pulzus 90%án tekerek egy órát na kb akkor megy el 800 kcal cirka, szóval vannak azért érdekességek, nekem az alapanyagcsere számítása nem tetszik, szerintem túl alacsony, sokan nem számolják bele a napi aktivitást is, ami hiba, csak az alapanyagcserét, ami pedig magában nem elég, bár sokan "meló=edzés és sport" nélkül akarnak eredményt elérni pusztán a bevitt energia csökkentésével, csak sajnos az igazság az, hogy az eredmény is ezzel arányos lesz, vagyis nem elegendő és kielégítő.
2015. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó oldal, kordában tudod tartani az étkezéseidet.
2015. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Nem, nem tudom, csak azt látom, hogy mennyivel szaladtam túl :) Informatív persze s ez segíthet, de a falkaparó éhséget ez sajna nem szünteti meg (persze, tudom, hogy nem mindenki éhes kalóriadeficitben vagy nem érdekli). Egy eszköz, hibákkal s előnyökkel, ami segíthet. Én is használom.


Nos, ha nagy fogyást állítasz be, butaságokat ír és koplálásra buzdít.

Az anyagcseretippje vagy bejön, vagy nem, akármilyen irányban jópárszáz kalóriát tévedhet. Nem csoda, az emberek különbözők, az a pár adat korántsem elég.

Pár étel adata hibás.

Mások ételét ne használd, lehet, hogy 6-szor zsírosabban főznek (láttam már valami zöldségételecskét fél liter tejszínnel, még én sem eszem olyan zsírosan, pedig én aztán ott vagyok a szeren e téren).

Makrotápanyagok: a százalékozás eleve értelmetlen dolog, a test nem így működik, az igényei grammban vannak... Csak mert pl. épp alig eszel, nem esik le a fehérjeigényed...

2015. júl. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak a kaja nyilvántartására jó, ha már MÁS OLDALAKRÓL megtanultad, hogy hogyan működik a táplálkozás.


A sport részlegig meg a "nap kiértékeléséig" nem is éri meg legörgetni, teljesen hülyeség.

2015. júl. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!