Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudnék leállni? Sikerül...

Hogyan tudnék leállni? Sikerült már valakinek?

Figyelt kérdés
A kalóriaszámlálás hatásos módszer (jó minőségű , tápanyagokkal teli ételekkel, és megfelelő határra) de én túlzásokba estem, anorexiás lettem. Most már "gyógyult" vagyok de a számolást nem bírom abbahagyni. Állítólag az anorexiásak többsége egész életén át csinálja de én nem akarom. Van valakinek valamilyen hasznos tanácsa? köszönöm előre is!

2015. júl. 27. 09:33
 1/3 anonim válasza:

Szia!:)

Én is hasonló cipőben jártam/járok. Szerintem próbálj meg minél többször olyat/olyan helyen enni,ahol nincs lehetőséged lemérni az ételt és kiszámolni a benne lévő kalóriát. Ezen felül próbálj meg kevesebbet gondolkodni azon,hogy mit fogsz enni,legyél spontán. Mindig azt edd.amit megkívánsz és egyél minél több olyan dolgot,amik a kedvenceid,de régóta nem etted a betegséged miatt. Ha van rá lehetőséged,egyél minél többet étteremben/barátokkal/barátoknál. Egy idő után már nem lesz kedved azt számolgatni,hogy miben mennyi kalória van.

2015. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugyan élből immunis vagyok az anorexiára (nem csoda, hogy nem fogyok, ha számolok se), de ismerős a dolog. A számolás macera s már hagyni akartam, de automatikusan mérek mindent. Ha komolyan zavarna, megmondanám a páromnak, hogy dugja el, hogy ne találjam meg (a házban kell maradnia, mert ő gyakran használja). Az ételeim egy részét így nem tudnám számolni (a zömét mondjuk igen), ha pedig nem tudok mindent rendesen számolni, minek az egész? Akkor nem maradna motiváció, hogy számoljak.

A másik hozzászóló éttermes ötlete ugyanerre épül. Éttermes, rokonlátogatásos napokon sosem számolok, lehetetlen.


Közben nem ártana valahogy lenyugtatni az agyad, meggyőzni magad, hogy ez nem OK, elfoglalni magad valami más dologgal, ami igazán érdekel (még az evés sem érdekel, ha valami igazán leköt, ami nálam nagy szó... nemhogy a számolás)...


Egyébként van, aki teljesen természetesnek tartja, hogy egész életében számolni fog. Ez elég borzalmasan hangzik számomra. Belejöttem, de így is macera s adott esetben elég sokat ront az étel élvezetén (ezt azért már minimalizáltam, bár számolni szedrezés közben még ilyen), a kényelemről nem is beszélve. Jó, hogy le akarsz állni.

2015. júl. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*hogy dugja el a konyhai mérleget
2015. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!