Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mondana valaki nekem egy...

Mondana valaki nekem egy kalóriadeficites diétás étrendet?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy nem nagyon tudom még hogy mi ez de azt hiszem hogy a lényegét azért felfogtam. De azért nem ártana kicsit többet tudnom róla. Jelenleg 160cm és 71kg vagyok és fogyni szeretnék. Egy kalóriadeficites étrenddel nem kell mozogni a zsírégetéshez? Félre értés ne essék nem vagyok lusta mozogni(!!!) Csak nincs rá időm és egy olyan hülye helyen lakom ahol ha le megyek futni állandóan beszólnak valamit. Szóval tudnátok mondani egy kalóriadeficites étrendet?

2015. aug. 12. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor az elejétöl - mindenkinek más mennyiségü kalória kell, mert ersöen függ az életkortól, nemtöl, magasságtól, súlytól, életmódtól:


Minden embernek van egy alapszükséglete, ami az "éléshez" szükséges: szív és egyéb belsö szervek müködtetése, testhömérséklet fenntartása - ennyi akkor is kell, ha napi 24 órában csak fekszel és nem csinálsz semmit. Ez kb 1200-1500 kcal, az illetö méretétöl függöen.


Ezután van az a kalóriamennyiség, ami a napi tevékenységeidhez kell: evés-ivás, mosdás, munkaba/iskolába járás, otthoni munkák, esetleg sport, stb. Ez nagyon változó, mert son tényezötöl függ.


Ha ezeket összeadod, akkor emgkapod azt a kalóriamennyiséget, ami a jelenlegi állapot szintentartásához kell.


Ha kiszámolod a napi bevitt kalóriát (ételek és italok is), akkor ki tudod számolni, hogy a bevitt kalóriaérték pluszban vagy minuszban van a szükségeshez képet.


Ha fogyni akarsz, akkor a napi szükséges kcal-értékböl (az elsö két pont) levonsz kb 400-600 kcalt, akkor kalóriadeficited lesz, de nem túlságosan.


Viszont ezt a kalllóriadeficitet úgy kell beállítani, hogy ne legyen semmi eseter sem alacsonyabb, mint a nyugalmi állapothoz szükséges érték.


Ha mégis az lenne, akkor az egyetlen értelmes megoldás, hogy a fizikai tevékenyégeket megemeled (sport), mert akkor többre lenne szükséged, és ezért minuszba kerülsz.


Emellett sport nélkül fogyni azért sem okos dolog, mert ugyan kevesebb kiló lehetsz, de löttyedt kinézeted lesz, míg sporttal szép feszes, formás alakot kapsz.

2015. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, és a sport az zsírégető sport legyen vagy valami torna?
2015. aug. 12. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Lényegében mindegy, mert mindkettö kalóriadeficitet okoz. De a cardió inkább zsírégetö hatású, a torna meg inkább izmokat alakít. A leginkabb bevált módszer, hogy hetente három (minden második) napon izmokat erösítesz, a közbeesö napokon meg cardiót csinálsz.
2015. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem kardiót hanem aerobot, a kardió az a kardiovaszkuláris rendszert erősíti, "nehéz" vele fogyni, ezalól kivétel a HIIT jellegű edzések amik erősen igénybe veszik a kardiovaszkuláris rendszert és intenzíven megpörgetik az anyagcserét így ideális kalóriadeficit teremtésre, de ez kezdőknek nem ajánlott. Az aerob tartományban végzettedzés, a maximális pulzus 60% körültarott pulzustartományban végzett, lassú tempójú, hosszú mozgás forma, pl kocogás, ami közben tudsz beszélgetni és ez min 30-40 percig...
2015. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a kalóriabázis oldalt, regisztrálsz, beállítod az adataidat (magasság, súly,életmód), hány kg -ot szeretnél fogyni mennyi idő alatt, és megmondja mennyi kalóriát ehetsz egy nap, valamint a megevett kajákat is betudod vinni minden nap,hogy hány kalóriát fogyasztottál és égettél el aznap. Nagyon egyszerű a használata én hónapok óta használom és betartva annyit is fogytam amennyi a célom volt.
2015. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!